Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A tollpárnát lehet mosógépben...

A tollpárnát lehet mosógépben mosni vagy inkább vigyem el mosódába?

Figyelt kérdés
Kb . 15-20 éve a padláson van , bevan zacskózva por mentes száraz helyen van tárolva ! És hány fokon ha lehet ... ?
2010. febr. 7. 19:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Szerintem ne tedd mosógépbe.Tönkere megy a toll benne,meg a szárítás is bajos,szárítógép nélkül télen.Próbáld mosodába.Nincs tolltisztító a környéketeken?
2010. febr. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
60%
Huzat nélkül!
2010. febr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A tollat külön kell tisztítani nem lehet az anginnal együt még tisztítóban se.
2010. febr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A tollat speciálisan kell tisztítani, ehhez speciális gépek kellenek...

Már elég kevés tolltisztító maradt, akik ezzel foglalkoznak, mert mindenki inkább a sokkal egészségesebb, korszerűbb allergiamentes ágyneműt vásárolja az utóbbi években.


Én is lecseréltem minden párnát, paplant allergiamentes (tollmentes!), gépben mosható változatra.

Ezekben sokkal jobb aludni, a mosógépben is tudom tisztítani.

2010. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

"allergiamentes (tollmentes"


A toll miért allergén? Az emberek több mint 90%ának jó. A testidegen műanyag jó?

2010. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert a tollban, mint term,észetes anyagban, természetesen nagyon sokféle mikroorganizmus és apró állatka (pl atka) telepedhet meg.


Tollat ne tegyél mosógépbe, mert azzal örökre elintézed.

2010. febr. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Én már sokszor mostam gépben a tollpárnákat.Igaz,csak nyáron,amikor kint tudtam szárítani.Sem a tollnak,sem a gépnek nem lett semmi baja.És a tollpárna sem egészségtelen.Ma is sokan alszanak rajta,régen pedig mindenki azon aludt.Nem kell az atkáktól félni,az csak újabban "veszélyes".
2010. febr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Alacsony,30 fokon mosd.
2010. febr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a negyvenezres tollkabátomat szoktam bevágni a gépbe és annak sincs semmi baja, csak jól ki kell szárítani. Tavaszig már csak kibírod, akkor kint a napon szépen megszárad.


Persze a legjobb a tolltisztító lenne, de ha nincs, akkor mást úgy se tudsz csinálni.

2010. febr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Egyetértek a 21.28.-assal. Én is mostam már tollpárnát 40 fokon, de csak nyáron, amikor a napon tud száradni, mert legalább 1,5-2 nap kell mire kiszárad.
2010. febr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!