Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Aki nagyon rendetlen volt,...

Aki nagyon rendetlen volt, hogy tanult meg végül szép rendet tartani a lakásában?

Figyelt kérdés
2015. márc. 17. 23:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Úgy, hogy elkezdett mászni a gyerek, és mindent kapkodhattam el utána, hogy ne tegye tönkre. Szépen lassan részoktatott, hogy rend legyen, bár nem állítom, hogy a minta-makulátlan lakás legszebb példánya vagyok, de alakul :) Sajnos a férjem nem alakult ilyen gyorsan vele, így már rá vagyok hárklis, ha vmit nem a helyére tesz :)
2015. márc. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Igazabaol a kenyszer alatt. Mikor kulonkoltoztem halal allapotok voltak nalam is no letemre. Aztan ahogy nyomasztott a kupi, a mosatlanok, a rendezetlnseg, idovel meg-meg csinalgattam, mig vegul felallt egy rendszer, amihez tattom magam, igy fel ev alakitgatas utan allithatom, hgy rend es tisztasag van nalam, meg masok is megjegyzik mindig. Megha gyerekesnek is hangzik, csinaltam a napi teendokrol gy tablaztot. Volt, hogy csusztam vele, ellustultam, aztan beallt. :)
2015. márc. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
84%
Rettentő szétszort vagyok, a mai napig, és persze a legfontosabb cuccaimat keverem el mindig, telefon (amit meg lehetNE csörgetni, ha nem épp akkor lenne némán ugyebár), kulcs, pénztárca. Ahogy cseperedtem, rájöttem, hogy igaza van a szüleimnek, és ha mindennek rendes helye lenne, amit oda is teszek, akkor nem lennének ilyen problémáim. A rendrakásra rászoktam, de ezeket a tárgyakat még mindig sikerül elkevernem.
2015. márc. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

Nálam is a gyerekek miatt kellett. Ha totyogó van a lakásban akkor az is csinál akkora kuplerájt, hogy ha nem pakoltam volna, akkor a lakás szemétdombként nézett volna ki. Aztán olyankor már nem lehet szanaszét hagyni mindent, a szemetet a kukában feltornyozva hagyni.


A másik ok ami miatt rendet tartok, hogy utálok takarítani és ha minden elől van akkor nem tudok port törölni. A tárolást oldottam meg, szinte minden rejtett, nincs elől ezernyi bizbasz, és kegyetlenül selejtezek: nincs fölösleges holmink, ami nem kell, az megy ajándékba ha használható még másnak. Így fél óra alatt kitakarítom a lakást és úgy néz ki, mintha mintaháziasszony lennék.

2015. márc. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
80%

Rettenetesen kupis vagyok, bár koszos nem! Kitakarítok, de rá 3-4 órával már újra minden szanaszét. Ellenben, így megtalálom a holmijaimat, ha rend van soha.

Viszont nagyon égett a képem, mikor a pasimhoz költöztem. Hogy majd egy koszos, rendetlen lánynak tart majd. A megfelelési vágy rákényszerített, sőt egy kis idő után már azt vettem észre, hogy idegesít, ha nem csillog-villog minden. Viszont sajna így is néha a kanapén maradt egy pulcsi vagy az ajtóban a cipő, de ez ahhoz képest ahogy éltem. :D

Ellenben van egy barátnőm akivel sokszor éltem kettesben, volt h egy szobában. Na ha vele voltam akkor mindenhol ruhák, cipők ... jézusom.

Szerintem akarás kérdése.

2015. márc. 18. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
73%
Én a lakótársaim miatt szoktam rá. Otthon a közös helyiségekben állandóan, a szobánkban pedig alkalmanként (amikor benéztek) voltunk rendre kötelezve, ami azt jelentette, hogy a szobám egy hatalmas káosz volt, minden más pedig rendben. Aztán összeköltöztem másokkal koliban, albiban, és még nálam is koszosabbak és rendetlenebbek voltak. Valahogy ez arra késztetett, hogy nagyobb rendet tartsak, egyrészt, hogy ne égjek a rendetlenségemmel, másrészt gondolom azért, hogy ne ők piszkáljanak ezzel engem, hanem én őket. :) De sajnos csak részleges az átalakulás, mert a szobám most is eléggé kupis. Egy korábbi válaszoló írta, hogy nála nem volt a dolgoknak rendes helye, nos, nálam van: az asztalon. Minden az asztalon van, kulcs, telefon, laptop, füzetek, ilyen-olyan kábelek, zsepi stb, ebből következik, hogy az asztalomon jelenleg is el lehetne rejteni egy fél focicsapatot. Szerintem ez már örökre így marad.
2015. márc. 18. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

Iszonyú kupis vagyok.

De annyira, hogy a földreesett ruhát inkább átlépem mint hogy felszedjem :(.

Aztán egyik reggel elkezdtem a flyladyt.

Most olyan feszes takarítási rendszerem van, mint egy olimpiai bajnok edzésterve.

Ja és post it-tal édesanyám különböző motiváló mondatait kiírtam a problémás területekre (nem szégyelled magad? A cigányoktól vettél lakberendezési tippeket? A gyereket megtaláltod ebben a kupiban?)

Szóval van napi, heti, havi feladatsorom, amihez általában tartom magam. Máshogy nem megy sajna.

2015. márc. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kedves #7-es! Írhatnék neked? Szerettem volna én is elkezdeni a flyladyt, de nem igazán értem.


Köszönöm mindenkinek a választ. Most a héten itthon vagyok, gondoltam minden nap egy keveset takarítok, de olyan lusta vagyok, már most elcsúsztam vele :/

2015. márc. 18. 08:12
 9/19 anonim ***** válasza:
73%
Megnyugtató olvasni, hogy nem voltam/vagyok egyedül ezzel a problémával, azt hittem, nagyrészt csak én voltam/vagyok ilyen rendetlen. :) Azért írom, hogy voltam/vagyok, mert most vagyok abban a fázisban, hogy próbálom leküzdeni ezt. Eddig oké. :)
2015. márc. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
73%
Kupis voltam mindig, bár én inkább káoszosnak szeretem hívni:D Összeköltöztünk annó a férjemmel, és egy pici szobában laktunk egy olyan lakásban, aminek a másik két szobája is ki volt adva, ott muszáj volt rendet tartani, hogy elférjünk, illetve mikor teljesen külön költöztünk, akkor a férjem miatt kezdtem egyre nagyobb rendet tartani a közösen hasznát helyeken, mert ő rosszul érzi magát a kupiban. A saját dolgaim között nagyobb lett a rendszer, meg a rendigényem is nőtt, ami az ő hatása, használok pár rendszerező módszert, amit tőle vettem át. Szóval nálam a férjem miatt változtak meg a dolgok.
2015. márc. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!