Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érdemes erőltetni egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes erőltetni egy olyan kapcsolatot, ahol ilyen hatalmas a különbség világlátásban és munkaerőpiaci helyzetben?

Figyelt kérdés

Szóval volt szerencsém megismerkedni egy 24 éves lánnyal, aki jóformán 18 éves kora óta dolgozik, és minél inkább el akar szakadni a szüleitől, most bankban dolgozik nettó 140-150 ezer körül keres.

Ezzel szemben én vagyok 26 éves, a szüleimnél lakom, és ha van akkor közfoglalkoztatásban dolgozom, nettó 50600-ért. Van némi különbség kettőnk közt. :-D

Ami tovább komplikálja a helyzetet, hogy kettőnk közül szerinte én vagyok az okosabb, konkrétan ki is jelentette, hogyha fele annyi esze lenne, mint nekem, akkor már doktorija is lenne, pl. én három idegen nyelven beszélek, míg neki, még az angol is döcögősen megy, és állandóan piszkál, hogy lusta vagyok, amiért ennyi ésszel söprögetek, meg anyáéknál lakom. Csakhogy, a csavar ott van, hogy én szeretem a közmunkát, nincs felelősség, nincs mit elrontani, és dress code sincs (na jó láthatósági mellény, ha olyan helyen dolgozunk), és alapvetően elégedett vagyok az életemmel. (na ilyet is ritkán hallani "közmókástól", ugye :-D)

Alig egy hónapja ismerjük egymást, de már emiatt rágja a fülemet, formálisan még csak nem is vagyunk együtt, akkor mi lenne később? Meg úgy érzem szégyell a bankos ismerősei előtt, hogy egy "utcakaparóval" randizik. Emiatt én közöltem vele, hogy ahol tágas ott egyenes, de erre meg bepánikolt, hogy azt meg nem akarja, mert amúgy meg szeret velem lenni. Szóval patthelyzet. Én részemről nem erőltetném a dolgot, ha neki ilyen elvárásai vannak, de ő meg nem akar belenyugodni, hogy ahogy ő fogalmaz "elrontom az életemet".

Szóval még érdemes ezt elnyújtani, vagy minél hamarabb "szakítsak" vele?


2014. nov. 27. 19:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%

Havi 50000 nem lehet hosszú távú életcél, hogy élnétek így együtt, lenne családotok? Az értelmes életről nem is beszélve.

Ezen a szinten max. tinilányokat foghatsz meg rövidebb időkre, amíg még jól nézel ki.

2014. nov. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%

Ja, azt hozzátenném, hogy én nem szégyellnélek, nem is az 50000-rel lenne bajom, hanem leginkább azzal, hogy a szüleiddel élsz úgy, hogy igény sincs benned az értelmes életre. Hosszú távon ez tuti leszívna mentálisan.

Keress havi 70-et, de szeresd a munkát, legyen hivatástudatod, élvezd, amit csinálsz, teljesedj ki. Ez a "söprögetek, mikor kellek" hozzáállás nagyon lehangoló. Főleg, ha mint írod, még eszed is lenne máshoz.

2014. nov. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%

Tök jó, hogy elégedett vagy az életeddel, tényleg.


De azért lassan itt az ideje felelősséget vállalni és gondolni a jövődre.


Szerintem nem feltétlenül kell szakítani, ha te is belátod, hogy ez a helyzet nem sokáig lesz jó.

2014. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%
Őszintén szólva igaza van a barátnődnek, bár én is férfiból vagyok :D Amúgy abszolút megértelek, de azért, ha ennyire okos vagy, akkor be kell látnod, hogy innen csak az előre van. Lehet, hogy kényelmes, de hosszú távon Te sem gondolhatod azt, hogy havi szinten, ennyi pénzből akár csak önmagad eltudod tartani. Valamit kell kezdened magaddal; ha komolyan gondolod ezt a kapcsolatot, akkor ezért, de leginkább önmagadért. Valószínűleg túl jó dolgod van otthon :) Komolyan fontold meg, hogy tarts ilyen szempontból egy kis önvizsgálatot, és ezt félre ne értsd, nem bántásból írom. Nekem is jó dolgom van itthon, én se keresem halálra Magam közalkalmazottként, bár vállalkozásból is van jövedelmem, és engem is izél a barátnőm, csak itt már összeköltözés a téma :P Átérzem :D Szóval, hajrá!
2014. nov. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
37%

De jó neked, haver. :D Amikor huszonévesen utcát sepertem, látnod kellett volna azokat a lenéző, fitymáló női tekinteteket, majdhogynem szinte leköptek. :D Így visszagondolva megérte majdnem két évet az utcán rohadnom, hogy meggyőződjek a nők undorító felszínességéről.


Amúgy ha neked jó így, hogy ennyit keresel, akkor ő mi jogon teszi, hogy beleszól? Nem kötelező veled lennie, és valószínűleg hamar akadna az ujjára egy új férfi, aki a valaga alá rakná az új BMW-t, úgyhogy útilapu.

2014. nov. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ejj, de rossz ilyet olvasni :S Egy okos, értelmes pasiról az él bennem, hogy sokra viszi. Nem az, hogy söpröget. Ha tényleg okos lennél, akkor akarnád a jobbat, mert az okos buksiddal tudnád, hogy ennél több kell a hosszú távú boldogsághoz!
2014. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam, hogy okos vagyok! Ezt mások mondják! Beképzeltnek ne tartsatok, csak kicsit unom már, hogy mindenki azzal jön, hogy "ennyi ésszel" mit kellett volna elérnem. Őszintén engem inkább az rémít meg, hogy sok egyetemistának például gondot jelent a diploma megszerzése mert nincs nyelvvizsgájuk, ez nekem nonszensz dolog, de én könnyen osztom az észt még 17 évesen megcsináltam az angol-német középfokú nyelvvizsgát, szóval én eleve úgy mentem 2006-ban egyetemre, hogy ezért megvolt a max. adható többletpont. Egyébként utólag belegondolva röhej, de én voltam az egyetlen kitűnő érettségis két nyelvvizsgával, a volt magyartanárom düllesztette is a szemét, mikor először meglátott közmunkán. Egyébként az egyetemen kezdődött az én vesszőfutásom, ugyanis igazából egyik szak sem tudott lekötni, úgyhogy "végigkirándultam" négy egyetemi kart diploma nélkül. (voltam természettudós -környezetten Bsc szakon, Hallgattam szociológiát párhuzamosan pedagógiával, mérnöki karon belefogtam a műszaki menedzser szakba, és zártam a sort gazdaságtudományin, aztán elfogytak az állami félévek :-), de legalább széles a világlátásom)
2014. nov. 27. 20:21
 8/26 anonim ***** válasza:
90%

Azért nem mondanám, hogy olyan széles világlátást ad az egyetem. Az csak egy része, a többit a munkával, utazással szerzed meg.


Ja, és nem muszáj felsőfokú végzettség ahhoz, hogy előrébb juss. De az igény a fejlődésre, meg kéne, hogy legyen.

2014. nov. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Lehet hogy tényleg nem is vagy olyan okos, de végül is minden a te döntésed.

És egyébként, hogy válaszoljak a kérdésedre is, sztem nem érdemes erőltetni ezt, ha a csaj jobbat akar. Kérdezd meg, hogy el tudja-e fogadni, hogy te nem akarsz a mostani helyzeteden változtatni. Ha elfogadja, és neked is jó így, akkor semmi akadálya.

2014. nov. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

#7: Ezt mondták már nekem is jó párszor, például amikor mindenféle segédmunkát el kellett vállaljak, hogy fenn tudjam tartani magam. Normális állás nemigen akadt a környéken. Szóval folyton a pofámba dörgölték, hogy menjek egyetemre, meg külföldre tanulni, meg tanuljak nyelveket, ilyesmi. Belefáradtam abba, hogy mindenki olyan rohadt okosnak, műveltnek tart a környezetemben (pedig nem feltétlenül van ám ez így), meg hogy jobban tudják, hogy mi kell nekem és mire vágyom. Tökéletesen elégedett vagyok a mostani melóhelyemmel is, a napi 12-14 órás munkahelyi bаszogatást, vérszívást nem veszem magamra, mások már réges-rég összeomlottak volna.


Hozzád hasonlóan én is sok mindenbe belevágtam: a gépészettől kezdve a gazdinfón és a marketingen át a vendéglátásig sok dologba, egyik sem kötött le. Most 31 évesen olykor megcsodálnak a régi osztálytársaim, hogy csak ennyire vittem? Ennyire! De ha ez nekem jó, akkor másnak miért nem jó?


Viszont még mindig előrébb tartasz, mint én, legalább neked van csajod, nem vagy előítéletes, és szerintem könnyűszerrel szednéd fel a következő csajt.

2014. nov. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!