Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Átlagos hétköznapokon, nálatok...

Átlagos hétköznapokon, nálatok mekkora rend ill. rendetlenség van az otthonotokban?

Figyelt kérdés

Mi valahogy nehezen érjük utol magunkat, ha a rendrakásról, takarításról van szó. :-(

Hétköznap a mosatlan sokszor gyűlik a konyhában. A szobákban a kimosott ruhák nagyon nehezen kerülnek be a szekrényekbe, gyakran elidőznek székeken, fotelokban, kanapén. Stb... :-(

Ezért a szombatunk a takarításról szól. Most pedig itt a tavasz és a kertben is helyt kéne állni valamikor...

Bevallom, néha kezd nagyon elegem lenni!

Ti miként oldjátok ezt meg?



2017. márc. 8. 11:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
24%

" Itt senkinek nincs gyereke?"


Mert a gyerekek miben akadályozzák a háztartási gépek működését? Vagy mi?

2017. márc. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%
11-es nem akadályozzák a gépek működését. Egyszerűen a 2 perces mosogatás vagy meddig tart 2 tányért elmosogatni válaszok irritálna. Nálunk sincs oltári rumli, de a mosogatás+rendrakás főzés után legalább egy óra. Én 10-12 fő után dolgozom. Mosni, teregetni, elpakolni is több fő után kell, hamarabb elkoszosodik a padló, mosdó stb. Pedig a nagyok sokmindent megcsinálnak maguk is.
2017. márc. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nincs nagy kupi, de én is szombatonként csinálok nagytakarítást. Hétközben se életkedvem, se energiám rá, még a két perces elmosogatásra se miután késő délután hazaérek munkából. Szombaton megcsinálok mindent egybe kipihenten. Elmegy rá majdnem az egész nap az igaz.
2017. márc. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:

Én mindent azonnal elmosogatok, így sose gyűlik a mosatlan. Nem tudom elviselni a mosatlan látványát. A ruhákat azonnal kivasalom és elrakom, ahogy leszedtem. Ez mind pár perces teendő.


A "titok" az, hogy nem szabad halogatni. Ha nem tesztek rendet azonnal magatok után, akkor csak gyűlnek a teendők, és sokkal nehezebb lesz hétvégén rendet vágni.

2017. márc. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Én 12 órázok, párom szintén, egy helyen. Nappalosba kelünk 3-kor, ilyenkor kávézunk, elcsomagolom a reggelit/ebédet, mert ilyenkor nincs étvágyunk még. Hatkor végzünk, kocsival jövünk haza, itthon gyorsan összeütök valami kaját aztán elmosogatok, beindítok egy mosást, elpakolom a szárítóról a ruhákat aztán leülünk tévét nézni vagy én olvasok stb. Mikor lejár a mosógép, kiterítek, fürdünk és alvás. Másnap éjszakára megyünk, így hatkor kelünk csak. Kávé, aztán reggeli, előző esti edények elpakolása, reggeli után mosogatás, mosás beindítása, száraz ruhák eltevése. Ha ez megvan, akkor kint is pakolászok kicsit és sepregetek. Ebédfőzés, ebéd után tiszta edények elpakolása, mosogatás, teregetés. Ha van kedvünk, molyolunk a kertben, de ez a második pihi napra esik leginkább. Pihikézünk, aztán megyünk dolgozni. Éjszakás után alszunk, majd felkelünk, kávézunk, edényeket elpakolom, száraz ruhákat is, mosást beindítok, főzök, főzés után mosogatok, párom elindul maszekba mint minden éjszakása után, addig port törlök, porszívózok, felmosok. Utána pihenek, várom, hogy hazajöjjön, kiteregetek, aztán vacsora, edények elpakolása, mosogatás, olvasás/tévénézés, ha van kedvünk, aztán alvás. Télen én általában minden második pihenőnap töröltem port, de most másabb a felállás, mert ott a kert is és apósom halála után rám maradt a fenti ház takarítása is így elvagyunk. Közben a szokásos rutin feladatok is mennek. Ha van kedvünk, sötétedés után elmegyünk valahova, de ez ritka max egyszer étterem/mozi egyébként barátokhoz, keresztlányainkhoz szoktunk átmenni. Ha hétvéglre esik a pihenőnk, megpucolom az ablakot, a tűzhelyet, párom átsikálja az olajsütőt, kitakarítja a kocsit, mikrót, kútházat, mikor mit. Ágyneműt akkor húzok, ha már szaglik. Havi egyszer autót mosunk.
2017. márc. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Konmari módszerre keress rá a neten van egy könyv is, a Rend a lelke mindennek. Youtube-on angol nyelven is sok van tárolási praktikákról. Mióta ezt megtettem semmi dolgom nincs ha hazaérek max a mosogatás meg a sepregetés. Gyerekek is hamar megtanulják hogyan rakjanak rendet, de határozottnak kell lenni hogy pl. "ide tesszük a szennyest, ha leszedem a ruhát száradás után pakold el!". A titka a rend megtartásának pedig az, hogy amit elvettél a helyéről, azt tedd vissza miest nem használod.
2017. márc. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A gyerekeknek annyi közük van az egészhez, hogy aki már gyerekkorában megszokja, hogy mit hogy kell, annak könnyű. Akit nem szoktattak rá, azzal jól kiszúrtak a szülei...
2017. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
És ahol gyerekek is vannak, hogy több emberre oszlik el a háztartás, mert a gyerekek is besegítenek, ha nevelve vannak. Egyedül sokszor kedve sincs annyira az embernek...
2017. máj. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
rendetlenség van, és nincs is kényszerünk, hogy mindent belerakjunk valamibe, mert állítólag annak "ott a helye"
2018. márc. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Elég nagy nálunk a kupi mostanában. A legnagyobb gond az, hogy most nagyon stresszes időszakot élek át munkában, és gyakran kb. hazaérek, fürdés, aztán be az ágyba. Közben meg a szennyes ruha, kimosott tiszta ruha halomban itt-ott. Mosatlan is több napig, mert nincs modovgatógépünk.
2018. máj. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!