Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egyetértetek ezzel a házimunká...

Egyetértetek ezzel a házimunkához való hozzáállással?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal ketten élünk egy kertes házban, ő naponta kb. 12 órát tartózkodik a házban (alvással együtt), de ennek ellenére azt mondja, hogy nincs ideje és ereje a takarításhoz (a ház kisugárzására is hivatkozik), én a ház körül szoktam tevékenykedni, fűnyírás, ásás, stb..

A baj ott kezdődik, hogy nem egy lábost(mást is) kellett már kidobni, mert penészes lett benne az ételmaradék, és kukacok is voltak már jelen. Ő csak akkor mosogat el, ha használni akarja azt, máskülönben megrohad benne a kaja, pl. a sonkát is otthagyja a legyeknek, hogy beköpjék, nem rak el semmit sem maga után.

Én hiába próbálom rávenni, hogy változzon meg, azt mondja, hogy azért nem fog takarítani, hogy én semmissé tegyem az ő munkáját (pl. összejárkáljam ahol felmosott??).

Jelenleg is mocsok van a konyhában (és máshol is), arra sem emlékszem, hogy mikor volt olyan, hogy együtt étkeztünk volna.

Azt elismerem, hogy én se vagyok rendmániás, de sok dolgot csinálok meg, amit ő nem tudna.


2010. máj. 13. 18:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: tegnap 10:26

Ejnye, 23:24,-ke, Te azt hiszed, szívességet tesztek szüleiteknek, hogy eltarthatnak Benneteket?!


Nem is ismersz, én szívesen segítenék édesanyámnak, édesapámnak ha élnének, de sajnos már elhunytak. Viszont én 11 évesen már takarítottam, hogy ne édesanyámnak kelljen betegen, és örült neki. Most 32 éves vagyok, családos vagyok, van gyerekünk, házunk kertünk. Dolgozom, gyereket nevelek, háztartást vezetek, főzök stb. Férjem főállásban és vállalkozásában is dolgozik, ő teszi rendbe a kertet. Egyáltalán nincs szükségem a kioktatásodra. Biztos szülő vagy mert csak az korholhat le ily módon másokat.


Gyermekemet én is bevonom olyan dolgokba, mely a korának megfelelő, és szivesen segít, de nem használom cselédnek, mert nem azért szültem.

Természetesen ha a kérdezőnek anyukája beteg, a gyerek kötelessége őt orvoshoz elvinni, kezeltetni, és addig a házimunkát is elvégezni. Viszont ha a gyerek se végzi el a munkát akkor milyen nevelést kapott? Egyáltalán hogy lehet hagyni ennyire lepusztulni egy lakást? Egy fiúnak ugyanolyan ciki koszos lakásban élni, mint egy lánynak, és nyugodtan ő is elpakolhat. Azt nem tudom hogy ennyi idősen hogy visz oda lányt? Leégne a bőr a képemről, ha a kupiba hívnék valakit.


Kedves kérdező: Ha nem nincs gusztusod rendet tenni mert túl nagy a csumpi, hívj hivatásos takarítókat, utána, ha rend lesz lehet szivesebben végzel házimunkát.

2010. máj. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Ha függ anyagilag is, először be lehet fenyíteni, h elköltözöl ha nem rak rendet. Hátha megijed és megcsinálja, de ha nem akkor neked el kell költöznöd. A te szobádban te pakolsz?"

Ilyenre sikerült feleleted, kedves Válaszoló. Felelősségteljes életed lehetővé tett volna jobb, használhatóbb választ, mint hogy "be lehet fenyíteni, h elköltözöl". Kiegészítésed tiszteletet ébresztett bennem. Jó volna, ha a 18 éves kérdező példának tekintené. Amire, persze, csak sorainak ismeretében mondom, hiszen mindig mindössze ennyi információ áll rendelkezésünkre, aligha van esély. A kifogás tehát, hogy "nem is ismersz", ezen az oldalon kissé fura. Persze, hogy nem.

Feltételezhetően élik tovább - a beteg anya, és az érzéketlen nagylány -, civakodós életüket a piszokban.

2010. máj. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyanyám ilyen. Avval a különbséggel, hogy ő meg volt sértődve, ha bármit is változtattam körülötte. 18 éves koromig együtt éltünk, akkor leléptem. Nála térdig járni a mocsokban, nálam rend van. Még akkor sincs joga így megkeseríteni az életedet, ha depressziós. Amit csinál az nem normális.
2010. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!