Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől lesz büdös a takaróm?

Mitől lesz büdös a takaróm?

Figyelt kérdés

Folyton kimosom rendesen a takarókat, 90 fokon is sok mosószerrel kétszer öblítve, napon szárítva, és 1 hét után szinte mindig büdösek, mint a hajléktalanok olyan szaga van.


Én magam nem vagyok büdös, néha reggel-este is le szoktam zuhanyozni és alaposan átmosom magam. Talán a bélgázok okozhatják a büdöset amit a takaró alatt kienged az ember. De lehet, hogy más.


Mi lehet az oka? Más is találkozott ezzel a jelenséggel?

Vastag huzatot használok és azt is mosom hetente. De Általában maga a takaró anyaga a büdös.


2017. ápr. 21. 07:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Néha egyébként a huzat is eszméletlenül büdös. És mondom, nem vagyok egy mosdatlan ember, sőt, az a fajta vagyok aki fiúként is bőrradírt, meg arcmaszkot használ néha.
2017. ápr. 21. 07:52
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Magát a takarót elég évente kimosni, tisztíttatni. Szerintem nem szárad meg rendesen, azért büdösödik be. Próbáld meg elvinni tisztítóba. A huzat csak átveszi a szagot.

Ha semmi nem segít, vegyél újat és ne mosd agyon.

2017. ápr. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan, rosszabb minőségű anyagok, melyek eleve bűzlenek, ott az anyag a hibás, ki kell cserélni.
2017. ápr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Több mosószerrel feleslege mosni, mert pocsékolod, és nem lesz tisztább, csak bennmarad a szövetbe. Talán ettől büdös. De valószínűleg ezeket kidobhatod és utána rendesem mossad, ne agyon mossad. Főleg hetente.
2017. ápr. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Folyik a nyálad èjszaka? :DDDD
2017. ápr. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Lehet hogy túl sokat matyizol a takaró alatt, nem? :D


Nekem van olyan takaróm, ami már 10 éves is elmúlt, és talán még egyszer sem lett kimosva. Ennek ellenére egyáltalán nincs semmilyen rossz szaga. A huzat pont arra való, hogy az esetleges koszt, zsírt, szőrt, lehulló bőrdarabkákat megfogja, elég azt kimosni.


Szerintem vegyél egy új takarót, és nézd meg, hogy az is bebüdösödik-e (ne mosd ki). Ha nem, akkor valószínűleg a mosással, annak módjával lesz a probléma. Ha az is büdös lesz, akkor viszont valahol máshol kell keresni a probléma okát (ágy, matrac, ágy melletti fal, alatta a szőnyeg, padló esetleg, lehet hogy onnan veszi át a szagot).

2017. ápr. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hol élsz hogy rendszeresen napon meg tudod szárítani a takarókat?-mert itt Magyarországon hónapok óta nem sütött annyi nap.

Valószínűleg a takaród van már bepenészedve, bebüdösödve belülről ,mert nem száradt ki rendesen.

Dobd ki, vegyél másikat, és azt elég évente max 2x kimosni, persze néha a napra kiteheted szellőzni.

2017. ápr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól hogy: a láb eleven büdös, a nemi szerveknél szintén, ill a hajunk is az még ha nem is nagyon zsíros.

Nem a matracod a büdi? Ha minden kötél szakad cseréljél le mindent, a durkálókba jó dolgok vannak, nekem a takaróm pl, onnan van.

Cseréld le a mosóporodat, használj illatos öblítőt, hagyd jól kiszáradni.

Én 40ff vok de az enyém csak testzsír szagú, az is egy idő után, hajam is száraz, nehezen zsírosodik.

2017. ápr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a takaród nem jó már. Jobb lenne kidobni, vagy elvinni rendes tisztítóba. Én egyszer mostam itthon takarót, hát jó pár napig száradt nyáron a napon. :D De azóta sincs szaga, pedig én is hetente cserélek ágyneműt. Sőt, mindig átveszi az ágynemű öblítő illatát. :D
2017. máj. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!