Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti mennyiszer takaritotok egy...

Ti mennyiszer takaritotok egy héten gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a porszívózásra,portörlésre,fürdő takarítása stb...
2017. jún. 16. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyerek?
2017. jún. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem 4hos.de persze bárki írhat!
2017. jún. 16. 22:28
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Nekem 8 éves.Mi hetente porszívózunk,fürdőt takarítunk és ált. felmosunk.Kizárólag a férjem töröl port-mert én utálok-és ált. porszívózik.Rábízom,hogy mikor töröl port,de 1-2 hetente megcsinálja.Fürdőt ,wc-t és felmosni,meg csak én szoktam.Ablakot pucolni és függönyt mosni 2x szoktam 1 évben,tavasszal és késő ősszel,ezt én csinálom.Mi megosztjuk a munkát...ez akkor is így volt,amikor kicsi volt a gyerek és otthon voltam vele...bár mi akkor pont totál felújításban voltunk,amikor megszületett-szinte átépítettük az egész házat-a szobáján és a hálón kívül semmi nem volt kész normálisan...persze azért törekedtem a tisztaságra amennyire lehetett...
2017. jún. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2 kisgyerek van, naponta-kétnaponta porszívózok, port törölni utálok, azt csak kb 2 hetente csinálom, fürdőt, wc-t hetente takarítom. Felmosás igény szerint.
2017. jún. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia. Én imádok ezekre a kérdésekre válaszolni, úgyhogy hosszú leszek. Tényleg így csinálom, annyi, hogy alkalmazkodok a lányomhoz. Pl mikor az 5 órás kajálást vezetjük majd be második hótól, akkor is hozzá igazodom a napi teendőkben. Most 3 óránként étkezik, órát lehetne igazítani hozzá. Hajnal hatkor kel. Egyből visszaalszik. Én lefőzöm a kávét, tornázok - 20 perc Rubint Rékára -

megreggelizek, kipakolok a csöpögtetőből, elmosogatok, letörlöm a konyhaasztalt, konyhapultot, beágyazok, beindítok egy mosást, kimegyek az udvarra: kap enni kutya, macska, ha egyedül vagyok a lányommal, én adok a kecskéknek, ha párom itthon van, ő. Beszedem a ruhákat, kivasalom és összehajtogatom őket. Lezuhanyozok, felöltözök, felcsatolom a hajam. 9 után olvasni szoktam neki, rendszerint amit én olvasok. Még nem érti, nekem ilyenkor van egy szusszanásnyi időm és tudok kicsit pihenni. Neki az a lényeg, hogy ringatom és érzi a közelségem. Általában hangosan szoktam olvasni, de ez el fog maradni, mihelyst kezdi majd érteni, hogy mit olvasok, akkor jönnek a mesekönyvek és akkor olvasok majd, mikor alszik. 9 után ebédet főzök és rendet rakok a konyhában. 12ben ebédel a lányom, mi utána. Ebéd után rendet rakok a konyhában és kiválasztok egy helyiséget, amit kitakarítok. A 3 órási etetése után sétálunk, majd felseprem az udvart és játszok a kutyával egy kicsit. Lefürdök, átöltözök normális ruhába, összefogom és felcsatolom a hajam, majd megetetem 6kor. 6 után bábozok neki egy kicsit, aztán gyorsan felporszívózok és felmosok. Lefőzök egy adag kávét és várom apát. Lehet, hogy beteges, hogy mindig ennyi mindent csinálok, de igazából ennek köszönhetem, hogy nem halmozódnak fel a munkák és nem kell akkor hajtani, mielőtt jön a védőnő, mert ki tudja, lehet, hogy akkor fájni fog a lányomnak a hasa és nem tudok kitakarítani így meg mindig szép rend van. És nekem fontos, hogy a párom rendbe érjen haza, a lányom addigra kapjon enni, normális ruhában legyek, mikor hazaér, ne izzadtan, szakadtba, mint egy csöves. Írtam, hogy kiválasztok egy szobát. A hét napjai szerint osztottam fel:

- hétfő (háló)

- kedd (babaszoba)

- szerda (fürdő)

- csütörtök (konyha)

- péntek (udvar)

- szombat (kert)

- vasárnap (pihenés)

Én vasárnap csak a lányommal és a férjemmel vagyok. Ilyenkor vagy elmegyünk valahová, vagy itthon vagyunk és csak ebédet főzök - addig párom van a lányommal - eztán olvasok, filmet nézünk, bohóckodunk vagy átjönnek szomszédok, barátok. Vasárnap szoktam megtervezni a jövő heti menüt és bevásárló listát is írok, így vasárnap este el szoktunk menni bevásárolni is hazafelé vagy csak úgy itthonról. Nekem ez a rendszer tetszik és igen, lehet tartani, csak a babámhoz alkalmazkodok. Majd amikor átáll a szervezete, hogy 4-5 óránként kajáljon, többet lesz fent, akkor megint másabb lesz. Hál istennek nem vagyunk hasfájósak, eszik-alszik baba, de aktívan foglalkozom vele és magamra is jut idő. Én a takarítást úgy nézem, mintha háztartásbeli lennék és ezért kapnám a pénzt. Nem kérek olyan válaszokat, hogy ez nem lehetséges meg, hogy amikor jön majd a foga, nagyobb lesz, nem tudod ezt csinálni. Nem tudom majd így csinálni! De tudom máshogy..akkor majd más lesz a rutinom, mást dolgozok ki. Lesznek olyan napok, mikor a foga miatt nem tudom csinálni, de olyan is lehet, hogy totál jól viseli majd..ez az én lányom, én tudom,milyen. Most ilyen..hál istennek:)

2017. jún. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: Tetszik a hozzáállasod és elhiszem h lehet igy csinálni.sok mindent el lehet mellettük intézni,csak jól kell szervezni a dolgokat :)
2017. jún. 23. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!