Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Most kezdek önálló háztartás...

Most kezdek önálló háztartás vezetésébe, ennyi házimunka sok, kevés, vagy éppen megfelelő?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy anyukámtól nem tudtam megtanulni, mit, hogyan és milyen gyakran kell csinálni (ezt nem részletezném). Most költözöm albérletbe, és így szeretném csinálni:


Naponta: főzés, mosogatás, konyha, előszoba, nappali porszívózása/seprése, felmosása, mosdókagyló, Wc, zuhanytálca áttörlése

hetente: portörlés, pókhálózás, egész lakás porszívózása, felmosása, ajtók, kilincsek lemosása

Kb. két-három havonta: ablak- és függönymosás, könyvespolcokon könyveket egyenként áttörölni, mozdítható bútorok alatt-mögött takarítani, konyhaszekrényeket belül is áttörölni.


Mosni-teregetni, stb. szükség szerint pár naponta.


Ez így jó lesz, vagy valamit gyakrabban kéne csinálni? esetleg kihagytam valamit?


2017. okt. 6. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gyakrabban kellene csinálni valamit. Mégpedig a pszichológushoz járást, hogy kigyógyítson a kényszeres tisztaságmániából. Naponta porszívózni? jééézus.
2017. okt. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Naponta fürdő- és wc takarítás....? Hoppá. Anno nyáron a kis vályogházban naponta felmostunk, de mostanság a házamban ennyire azért nem viszem túlzásba, bár speciel a konyhában gyakran kell.

A kilincseket sem törlöm le hetente, de végülis megértem, ha valakinek az a heppje.


A többit se csinálom ennyiszer, deén tényleg ritkán takarítok. De a napi dolgaid túlzóak, kétlem, hogy sokan csinálnák ezt...

Persze ha neked ez kell, akkor csináld, betegesnek éppenséggel nem tartom, ha gyorsan megvagy vele.

2017. okt. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

:)


Én seprű helyett használom a porszívót, mert seperni nem szeretek, tehát ne úgy képzeld, hogy a nappaliban a szőnyegeket porszívózom, hanem a parkettát, azt is csak azért, mert egyben van a konyha-étkező-nappali, és 1 éves kisbabám van, aki még elég sajátosan jelzi, ha nem kér több ételt (lehajítja a tányérját), tehát morzsák, egyebek oda is szóródnak, illetve a kandalló előtt óhatatlanul kiszóródik némi hamu. Így is kényszeresen sok lenne ez?

2017. okt. 6. 22:04
 4/12 A kérdező kommentje:
A főzésen, mosogatáson, a mosás körüli teendőkön kívül fél-egy óra megy el a takarításra nekem naponta. EZt nem tudom, hogy sok-e. Nincs nálunk tökéletes tisztaság és rend így sem, nem állnak vigyázzban a könyvek, a játékok végképp nem, mindig talál a babám valami morzsát így is, stb:)
2017. okt. 6. 22:08
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
naggy-gyon fontos, h a szőnyegrojtok délelőtt és délután is ki legyenek fésülve!
2017. okt. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

OKé, akkor ez sok.


Gúnyolódás helyett konkrétumnak is nagyon örülnék, ki hogyan csinálja. Két szoba + nappalis lakásról van szó.

2017. okt. 6. 22:19
 7/12 anonim ***** válasza:
47%

Napi feladataim:

Beágyazás mosás, hajtogatás, mosogatás főzés, konyhapult törlése, ezerszer egy nap, wc takarítás.


Hetente többször felporszívózok, van hogy naponta, van, hogy ritkábban. Ugyanez a felmosás. Fürdő többi része is heti feladat.


Többi 2-3 hetente, ablak+függöny 2-3 havonta.


Nem mindegy, hogy hányan vagytok. Egy családi házban, ahol többen éltek több a takarítani való, mint a panelben. Ha egyedül élsz még ennyi munkád sem lesz, mint amennyit terveztél.

2017. okt. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

"és 1 éves kisbabám van, aki még elég sajátosan jelzi, ha nem kér több ételt (lehajítja a tányérját), tehát morzsák, egyebek oda is szóródnak,"


Én inkább megtanítanám a gyereknek, hogy nem hajigálunk szanaszét mindent, amire épp nincs szükségünk vagy eluntunk, és akkor máris egy rakás takarítanivalóval kevesebb lenne amit el kell végezni. A gondos nevelés amúgy is meghálálja magát később, érdemesebb abba feccölni az időt, mint a takarításba.

2017. okt. 7. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én is inkább megtanítanám. Jó példával és jó szóval. Jelenleg egy éves a kicsim. Azt és úgy teszi, ahogy és amire egy évesen képes. Arra például nem, hogy ne legyenek ételdarabkák és morzsák körülötte étkezéskor. És még nagyon sokáig el fog hajítani dolgokat, ha megunja őket, ennek bele kell férnie a boldog gyermekkorba szerintem:)
2017. okt. 7. 14:16
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is kisbabával vagyok és max egy nap marad ki porszívózás nélkül. Én tudom, hogy sokszor túlzásba viszem a takarítást de így érzem jól magam. Ha pedig több napot kihagyok sokkal több időmet elveszi, mint így, hogy gyakrabban de kevesebb koszt kell feltakarítanom.
2017. okt. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!