Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Most kezdek önálló háztartás...

Most kezdek önálló háztartás vezetésébe, ennyi házimunka sok, kevés, vagy éppen megfelelő?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy anyukámtól nem tudtam megtanulni, mit, hogyan és milyen gyakran kell csinálni (ezt nem részletezném). Most költözöm albérletbe, és így szeretném csinálni:


Naponta: főzés, mosogatás, konyha, előszoba, nappali porszívózása/seprése, felmosása, mosdókagyló, Wc, zuhanytálca áttörlése

hetente: portörlés, pókhálózás, egész lakás porszívózása, felmosása, ajtók, kilincsek lemosása

Kb. két-három havonta: ablak- és függönymosás, könyvespolcokon könyveket egyenként áttörölni, mozdítható bútorok alatt-mögött takarítani, konyhaszekrényeket belül is áttörölni.


Mosni-teregetni, stb. szükség szerint pár naponta.


Ez így jó lesz, vagy valamit gyakrabban kéne csinálni? esetleg kihagytam valamit?


2017. okt. 6. 21:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki annyit takarít amennyit jónak ès elègnek gondol. Mindenkinek más a jó.

Èn pl akkor mosok ha van egy adag,nem vârom meg hogy hegyekben âlljon.

Porszívózni felmosni heti 2x szoktam,de pl mi nem vagyunk itthon minden nap.

Pókhálózni port törölni akkor szoktam mikor kell.

Főzni kb minden nap. Mosogatni minden nap.

Ablakot havonta szoktam tavasztól őszig. Télen kéthavonta. Akkor van függöny csere is. Vasalni mindent kivasalok és úgy kerül a szekrénybe. Fürdőt és wc t heti többször pucolom. Szerintem nem kényszeres amit csinálsz. Ha neked így jó csináld így továbbra is :-)

2017. okt. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat:)
2017. okt. 9. 13:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!