Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nálatok sem "lehet" szellőztet...

Nálatok sem "lehet" szellőztetni, mert fűtünk? Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Apa nem engedi október óta kinyitni az, ablakot, mert ő nem ezért fűt.

Konyha mellett van a szobám, ráadásul a ház közepén van a konyha, mindenhova egy a szag.

Hát de múltkor is tiszta csülökszag volt, kinyitottam. 20 MÁSODPERC után beb.szták, majdenm eltörte a kezem, hogy ő nem ezért fűt. Húzzak el, minek jöttem haza, előkelő vagyok. Majdnem bőgtem, hogy akkor 5 hónapig nem szellőztetünk, mert fűtünk.

Attól mi baj lesz, ha napi kétszer 5-10 perce kinyitjuk az ablakot. A kajaszagot muszáj kiszellőztetni legalább. Vagy őrizzem a halászlé szagot áprilisig?

Jó régi a ház, rosszak az ablakok alapból is sokat szellőzik, de az nem elég inkább baj.


2017. dec. 9. 11:31
1 2
 1/18 anonim válasza:
78%
Elég egy idióta ember az apád, hisz a szellőztetés létfontosságú. Tudom, hogy kintről is az év ilyen tájában csak a rossz minőségű levegő jön be, de az, hogy nem nyitjátok ki a házban az ablakot, és csak az elhasználódott levegőt keveredve az undorító pörkölt szaggal szívjátok, az okozhat egészségügyi panaszokat.
2017. dec. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 kovpet ***** válasza:
100%
Nem kell 5-10 percig szellőztetni, de 1-2 perc kereszthuzat az napi többször is kell. Ez nem kerül sokba, mert nincs ideje lehűlni a bútoroknak meg a többi dolognak, csak a levegő cserélődik, amit néhány forint csak visszamelegíteni.
2017. dec. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Értem én, de 3 méter belmagasságú épület, nem elég pár másodperc, de 5 perc simán elég hogy kiszellőzzön minden.
2017. dec. 9. 12:09
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Apukám is dettó ugyanez. Már nem otthon lakom, én reggel szoktam begyújtás előtt kinyitni az ablakokat. Egybe van nyitva a nappali a konyhával és én sem szeretem a kajaszagot. Szóval főzés után is szellőztetek ha az elszívó nem elég. Apudra visszatérve , megváltoztatni nem tudod. Szellőztess úgy hogy ne vegye észre. Anyukám így csinálja. Ha elmegy apu vagy kimegy vagy bemegy a szobába pár pillanat ablak kinyit. Ne vitázz vele, az ő háza, ő fűt. Kár balhézni, megváltozni nem fog. Szóval akkor szellőztess mikor nincs a közelben.
2017. dec. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Helyeslem 4# hozzászólását.
2017. dec. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%

Valójában tudományos alapon is elmagyarázható a dolog. Ajánlott ugyanis minden házban naponta 5-10 perc szellőztetés - kereszthuzattal. Mivel a nyomott/állott levegő lassabban melegszik - ezért inkább akkor kell többet fűteni ha valaki nem szellőztet.

Szóval ezt lehet még neki elmondani; elmagyarázni ha van esély rá hogy meghallgat egyáltalán ebben a témában. Alá is támaszthatod más forrásokkal.. pl


[link]


[link]

2017. dec. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ez a titokban nem olyan jó megoldás szerintem, mert mindig itthon van. Meg tényleg a kereszthuzat a megoldás, nem a titokban kinyitod zárt ajtónál. Konkrétan októberben becsukod márciusban kinyithatod. Kiskoromban nem figyeltem erre, szerintem volt olyan, hogy hónapokig nem szellőztettünk, mondjuk az ablakok se zárnak.

Nem lehet szellőztetni egyáltalán, hiába mondom.

A ház közepén van a konyha, amit használnak is elég sokszor. Képzeljétek el. Legalább ezt kellene.

Már bűz van mindenhol, párásak az ablakok, de akkor sem. Jó a wc-t azt lehet egyedül, de azt is becsukja korán, még i se ment a szag.

2017. dec. 9. 18:26
 8/18 anonim ***** válasza:

S az apád éjjel nappal melletted ül, hogy nem tudsz szellőztetni? Mondjuk fürdeni sem megy el?

Az megintcsak remek, ha folyik a pára az ablakon. Magas a páratartalom, s a páradús levegőt nehezebb felfűteni. Doh, penész szag van? Mert az nagyon egészségtelen.

2017. dec. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Itthon én vagyok a családfő és mindenkit szellőztetésre biztatok. Azért van a fűtés, hogy visszamelegedjen a ház.

Szellőztetni kell, mert:

1. kellemetlen az állott levegő;

2. ha betegek a gyerekek (sajnos gyakran), akkor teleprüszkölik a levegőt vírusokkal;

3. mert oxigénre minden embernek szüksége van, és ha nem szellőztetünk, akkor helyette egyre több lesz a szén-dioxid;

4. mert a bent lakók (és pl. a száradó ruhák, a főzés stb.) párát termelnek, ha ez nincs kiszellőztetve, akkor penészesedhet a ház.


És van még valami, ami alapesetben nem reális veszély, de ilyen extrém bezárkózásnál már erről is beszélni kell: a radon és bomlástermékeinek sugárzása. A radon 222-es tömegszámú izotópja radioaktív. Maga ez az anyag (nemesgáz) nem túl veszélyes, de a bomlástermékei igen. Ez a földből és az építőanyagból jön, és legegyszerűbben ill. legolcsóbban a szellőztetéssel lehet csökkenteni a koncentrációját. Ha bezárjátok a házba a radont, akkor egyszerűen növelitek a titeket érő ionizáló sugárzás mértékét. Ráadásul a bomlásterméke közül némelyik alfa-sugárzó. Ennek rendkívül nagy a biológiai roncsoló hatása (ez a roncsoló hatás felelős a rákbetegség kialakulásáért). Igaz, kicsi a hatótávolsága. Ha gáz halmazállapotában belélegzed, akkor viszont veszélyes, mert a hörgőcskéidben közvetlenül a tüdő szöveteit tudja bombázni alfa-részecskékkel.


Én viszont valószínűleg egy ilyen ősbunkónak (bocs, hogy apádat így minősítem) nem magyaráznék magasabb fizikát, hanem megfogadnám a tanácsát ("minek jöttem haza") és a lehető legritkábban mennék haza a szüleimhez. Ha jól értem, albérletben vagy kollégiumban laksz, távol szüleidtől.

2017. dec. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden reggel 15-20 percig nyitva van az összes háló ablaka, főzés után is átszellőztetjük a házat, aztán lefekvés előtt még egyszer.
2017. dec. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!