Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Háztartást vezető nők! Nálatok...

Háztartást vezető nők! Nálatok a mosás hogy néz ki?

Figyelt kérdés

Kezdő háziasszony vagyok.

Nálam olyan,hogy van színes, illetve fehér ruhákhoz mosópor. +1 fajta öblítő, és a fekete ruháimhoz folyékony mosószer.

Az öblítőt úgy használom,hogy felvizezem,de nem fele-fele arányban,mert akkor nincs tartós illata és alig érezni.

Törölközőket,zoknikat,fehérneműt egyszerre mosok 60 fokon + az öblítő mellé 20%-os ecetet öntök.Ezzel is elpusztulnak a bacik vagy mindenképp 90 fokon kell?

Vasalni nem szoktam,de a fehérneműimet se merném 90 fokon mosni.


A nadrágokat-felsőket 30 fokon,de a felsőimet alacsony fokozatom centrizem,mert sokszor nyúlott már ki.Utána a nadrágokat visszarakom egy 1000 fordulatos centrizésre csak.


Amikor kevés a mosni való és nem is koszosak a felsőim,akkor mosóporos vízbe beáztatom kb 10 percig, majd utána leengedem,kimosom a mosóport, újabb 10-15 percig áztatom öblítős vízben,majd kicentrizem.


Jól csinálom így?

Még annyi kérdésem lenne,hogy a mosógél vagy por a jobb? Melyik kíméli a ruhák színét,anyagát jobban?


2016. máj. 14. 15:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Ha neked erre van időd, akkor teljesen jól csinálod, de szerintem túlbonyolítod, pazarlás így. Én csak sötét+színes/fehér+világos kategóriákba osztom a cuccokat, mindent 40 fokon mosok (energiatakarékosságból), öblítő helyett ecettel. Nincs sok érzékeny ruhám, ami van, azt kézzel mosom.


Fertőtleníteni nem fog neked az ecet sajnos, pláne nem ilyen hígításban, ahogy a vízbe fog kerülni, ez egy tévhit. De nem is kell, hacsak nincs olyan betegséged, ami miatt fontos.

2016. máj. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ja nem,nincsen,csak mindig azt olvastam az a jó,hogyha 60-90 fokon van mosva :)

Amúgy egy héten egyszer mosok vasárnap vagy szombat.

2016. máj. 14. 15:21
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Hu, ha ennyi idod van akkor csinald persze, de egyebkent ez csak pazarlas es par ev mulva mar garantaltan nem igy fogod csinalni :D. Nalunk (en, anya, nagyit tudom ezzel elmondani :D) van kulon feher mosas 60 fokon feheritos mosoporral, piros, kek-zold, es fekete mosas 40 fokon ugyanazzal a mosoporral es oblitovel. Es kesz. Eddig (persze gondolom ez ruha minoseg, meg mosogep minoseg fuggo is) meg sosem nyult ki, ment tonkre semmi es minden tiszta es illatos. Annyit tudok javasolni hogy mindig akcios oblitot vegyel, mert gyanitom hogy abba tobb illatanyagot raknak (tobbszor teszteltuk otthon, sosem ertettuk :D).
2016. máj. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Hát én még fehér inget 60 fokra nem mertem betenni,se más felsőimet, mert a kis cetlin mindig benne van,hogy 30-40 :( Már többször jártam úgy,hogy vettem egy felsőt és valamiért 30 fokon is kicsit összement.

Nem akarok pazarolni, pont ezért akartam kérni egy kis tanácsot :)

2016. máj. 14. 15:35
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Színes mosópor, fehér mosópor, és mivel lányaim vannak, és sok a rózsaszín cucc, fehér-piros-egyéb színes kupacokat válogatok. Öblítő helyett csak ecet, minden 30 fokon, és minden 1600as centrifugában, utána szárítógép. 5-en vagyunk, így is folyton tele a szennyestartó... -_-
2016. máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Megint egy kérdés, ami azt feltételezi, hogy 2016-ban a háztartás a nő dolga... nálunk fele-fele arányban csináljuk a férjemmel, ez lenne a normális.


Egyébként:

- nadrágok, pulóverek, felsők, kabátok, poncsók, sálak, kesztyűk, sapkák, pizsamák, ruhák, szoknyák stb. 30 fokon

- alsónemű, konyharuha, ágynemű, törölköző 60 fokon

- a férjem munkaruháit 90 fokon mossuk.

- mindent 1600-on centrizek


Mindent szín szerint válogatva, ha nincs kedvem, akkor mosókendővel. Fekete és fehér mosógél van, valamint öblítő.


Áztatni soha nem áztattam még semmit, én minden tiszta. Ecetet nem szabad adni a mosáshoz, mert a tévhittel ellentétben nem csak a színeket fixálja, hanem a foltokat is. Ráadásul roncsolja a mosógépet.


Magyarán: nem, nem csinálod jól.

1. Az öblítőt nem kell vizezni, sem ecetezni, a dobozára rá van írva, hogyan kell használni.

2. 60 fokon is elpusztulnak a bacik. A 90 fokos mosás és az áztatás a nagyon makacs, pl. olajos foltoknak való.

3. Mindegy, hány fokon centrizel, de a centrizéstől nem nyúlnak ki a felsők...

4. Amikor kevés a mosás, arra találták ki a mosógépen a súlymérős ill. fél adagot.


A mosógél sokkal jobb, mint a por, mert az olcsóbb porok pl. nem olvadnak fel megfelelően és foltokat okozhatnak a ruhákon. Ha nedves lesz a por a dobozban, ugyanez a probléma áll elő. nehezebb tárolni és több kell belőle. A mosógél könnyebben oldódik, oszlik el, és praktikusabb a tárolása.

2016. máj. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Nalam igy vannak:


Fekete

Színes

Fehér

Torolkozo

Ágynemű


Ebből a törölközőt 60 fokon , a többit 40. 2 gyerek mellett örülök ha igy is végzek :D

2016. máj. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Ja meg a farmerek külön, mert az valahogy mindig ereszti a színét :)
2016. máj. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Nálam így néz ki a mosás:


Sötét

Színes˘+ fehér, színfogó kendővel

Ezeket mind 40 fokon mosom, 1400-as fordulaton centriztetem.

Nekem mindegy, hogy por vagy gél, mind feloldódik, de csak Ariel vagy Persil jöhet a házhoz.


Heti egy mosás, ezek a törcsik+konyharuhák 60 fokon történik.


Az ágyneműt csak akkor mosom 60 fokon, ha betegek vagyunk.


Az öblítőt nem vizezem és sose fogok ecetet önteni a gépembe, mert büdös lesz tőle minden.


Szerintem túl variálod egy kicsit, próbáld meg leegyszerűsíteni, mert idő és energia pazarlás is!

2016. máj. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
39%

Úgy csinálom, ahogy az első, pontosabban mindig a párom mos (ő a férfi és én vagyok itthon, de így alakult :D), emiatt általában nincs ecet sem. Mosószóda, piszkos ruháknál áztatás és ökörepeszappanos bedörzsölés. Mindent egyformán mosunk, csak ha összejön egy teljes adag törölköző/fürdőköpeny (ez ritkán történik meg, főleg, hogy ezek szín alapján is két halmazt képeznek), akkor használunk 60 fokot. Többet eszünkbe se jut, a fertőtlenítés otthon is számomra a modern ember dilije, persze egyes esetekben szükség lehet rá, az más kérdés. De ha fejreállunk sem lesz steril a környezetünk s ez így a jó...


A max. fordulatos centrizéssel semmi bajom nem volt még soha, pedig én se vasalok.

2016. máj. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!