Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Anyukák! Ti szoktatok használn...

Anyukák! Ti szoktatok használni a modern világtól eltérő dolgokat?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, mint a mosható pelenka vagy mosható betét, intim kehely, mosó dió, stb.

Ha igen miért?

Ha nem miért nem?

Csak kíváncsi vagyok.


2018. jan. 8. 21:04
 1/9 anonim válasza:
33%
Intimkelyhet és moshatóbetet használok. Azért mert az kényelmesebb ill nincs tele vegyszerrel, mint az eldobhato betét /tampon. Öblítőt nagyon ritkán használok, a helyére ecetet öntök. Sampont sem használok... :)
2018. jan. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
73%

Az intim kehely meg a mosó dió mióta nem modern?:D

Egyébként nem.

Az eldobható pelenka sokkal sterilebb,kényelmesebb,a betét szintén.

A mosó dió még oké, de azza nem tudsz makacs foltokat kiszedni.

Az a baj ezekkel a dolgokkal, hogy szeretném szeretni őket, de gyakorlati szempontból egyik se hasznos.

2018. jan. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
52%

Ezek közül egyedül a mosódiót próbáltam, de nem szedte ki a koszt a ruhákból (nem babaruha, felnôtt), szóval nekem nem jött be.


Mosható pelenkát használt vki a családban, találkoztam vele. Biztos, hogy nem használnám. Az ok, hogy nem dobod el, ezzel nem termelsz annyi szemetet, na de plusz víz, mosószer a mosásh, idô, energia, na és hát valljuk be, nem túl gusztusos. Szóval nekem nem éri meg, sokkal praktikusabb az eldobható.


Mosható betét meg intim kehely... szörnyen hangzik...

2018. jan. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Mosódió, mosószóda, ecet mosáshoz. Mert érzékeny a bőrünk. Ugyanez miatt natúr kozmetikumok, de nem kizárólagosan, csak ami bevált, pl popsikrém, kakaóvaj, shea vaj, vagy nekem arcra szappan, krémdeo.

Mosogatáshoz öko mosogatószer, bár ez egyébként modernnek néz ki. Ezt bírja a kezem, a többitől ekcémás leszek.

Fontosnak tartom a fenntarthatóságot, szelektív hulladékgyűjtés, mosó- és mosogatógépen az öko programok használata, bevásárláskor zacskók kerülése (viszek textil bevásárlótáskát, csak ennyi). Ez fontos nekem, de nem mindenáron, így pl. eldobható pelust és popsitörlőt használunk, túl kényelmetlen lenne a másik megoldás.

2018. jan. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

Intim dolgokban nem, mert szerintem undorító. A baktériumok csak 100 fokon pusztulnak el, kifőzni pedig nem fogom a mosható dolgokat, a 90 fok meg kevés nekik. Így nem lenne gusztusom újra használni őket, szerintem higiéniátlan ilyen érzékeny területeken.


Ellenben pl. natúr, vegán házi szappant használunk, a hajunkra pakolás vagy balzsam helyett növényi olajokat, ugyanígy testápolásra is vagy ezekből készült natúr krémeket. Drogériákban, egyéb helyeken nem vásárolunk ilyesmit.


Vízkőoldásra citromsavat.


Egyéb modern világtól eltérő dolgokat főleg a konyhában használok: van a kertben kemencém, ahol kenyeret sütök; házi száraztésztát is készítek; a kerti gyümölcsökből főzök házi vegán joghurtot, fagyit a bolti helyett, házi vegán sajtot készítek kesuból vagy dióból; házi magtejeket, stb.

2018. jan. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Én csak a magam által főzött házipálinkát iszom. Az is valami nem?
2018. jan. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

Intimkelyhet és mosható betétet használok.

Az, hogy az eldobható betétet/pelenkát csak fogod és eldobod, kényelmes dolog, könnyű hozzászokni. Mondom ezt úgy, hogy pelenkát én is csak eldobhatót vettem, s ha esetleg lesz még egy gyerekem, ugyanúgy eldobhatót fogok venni. Nem vagyok még annyira megrögzött szemétmentes. Viszont, azt is tudom, hogy attól, hogy a moshatóra nekem még költenem kell, mert én mosom ki, tehát víz, villany, mosószer... Viszont, az eldobható termékeket le is kell gyártani, vélhetően sokkal több energiába és vízbe kerül. Nem beszélve, hogy nekünk csak egy mozdulat a kukába dobni, de azt el kell szállítani, fel kell dolgozni, illetve valószínüleg a vér miatt veszélyes hulladéknak minősül. Szóval ha ezeket a körülményeket is hozzávesszük, valószínű, hogy környezetbarátabb, ha otthon mosom az újra felhasználható dolgokat.

2018. jan. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

Mosható betét, mosható arctisztító párna, natúr szappan. Most hirtelenjében ennyi jut eszembe.

(Arról, hogy a mosható betét nem higiénikus annyit, hogy amióta az eldobhatóról átálltam a mosható betétre, azóta semmiféle fertőzésem nem volt. Előtte sajnos gyakran volt ilyen problémám. Ez is volt a váltás oka. Fokozatosan átálltam és nem bántam meg)

Most nem aktuális a mosható pelenka, de ha egyszer az lesz, akkor mindenképpen ki fogjuk próbálni azt is. Na nem én, hanem a baba.

2018. jan. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire elavult, de én habszifonban készítem a tejszínhabot friss tejszínből. Minden másban modern vagyok, de ezt így szeretem :-)
2018. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!