Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek ciki kukázni?

Szerintetek ciki kukázni?

Figyelt kérdés
Én el szoktam menni lerakatokhoz, és ott bizony kő keményen guberálok. Hoztam már haza működő telefont, laptopot, fúrót, megannyi cserepet a virágoknak, térkövet, stb.

2018. aug. 27. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
A kúrmánynak hála egyre inkább mindennapos dolog lesz.
2018. aug. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk én nem azért megyek, mert nincs egyáltalán pénzem, hanem azért, mert ha ingyen van, akkor mi a fenéért fizessek érte?
2018. aug. 27. 20:42
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Hobbi elektronikai barkácsoláshoz a MÉH-ben és az utcára dobott elektronikus készülékekből is ki szoktam szerelni amit felhasználhatok. Készült már így fémkereső prototípus, vagy indukciós hevítő, stb. Én is meg tudnám venni, de a kidobottal bármit csinálhatok, nem kell sajnálni mert ingyen van. Luxus lenne venni például egy indukciós főzőlapot azért hogy otthon elbontsam. :))
2018. aug. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem, sőt mindenképpen nagyon tiszteletre méltó hozzáállás, ha az ember újrahasznosítja, ami arra alkalmas. Kevesebb fát kell kivágni, kevesebbet kell kibányászni, így nem kell tönkretenni annyi zöld felületet és az ember kreatív módon hasznosítja saját alkotó képességeit is. Lomtalanításnál én már 40 éve rendszeresen guberálok. A faanyagnak nem tudok ellenállni és mivel erős barkácsképességeim vannak, ezért sok mindent meg tudok javítani, restaurálni, üzemképessé tenni. Volt már antik bútor, neves festő szakadt festménye, lyukas eredeti "perzsaszőnyeg" és hasonlók. Mivel restaurálni tudom ezeket, ezért nincs akadály. Csak azokat az embereket nem értem, akik a használható, üzemképes elektromos készülékről levágják a csatlakozó kábelt. Miért teszik ??
2018. aug. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Kedves Kérdező!

Hogy is fogalmazzam, meg, hogy tényleg csak a jó szándékot érezd ki belőle?

Szóval, önmagában nem ciki kukázni, csak veszélyes!

Ezzel ugyanis az a baj, hogy aki valójában nem szorul rá és mégis hajtja a "vadászösztön", azokból lesznek a gyűjtögetők, akiket a behalmozott cucc aztán kiszorít a lakásból.

A kukázók, soha semmit nem dobnak ki, a lomok megeszik az életüket. Nagyon nehéz ebből kigyógyulni, de ahogy az idő halad, már lehetetlen. Ha rám hallgatsz, nem kukázol többé, mert szenvedélyeddé fog válni!

(Egy gyűjtögető)

2018. aug. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

Attól függ egyébként - anno én szívesen kijárkáltam a "szemetre", csomó olyan szirszart kidobnak a fogyasztói társadalom jegyében, amiket még simán fel lehet használni. Ráadásul ez tök jól kielégítette a kincskeresési kaladvágyat is :DDDDDDDD

(és jó nagyot szóltak a kihajított tévék mikor bedobtok a képcsövet)

2018. aug. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Szép társaság

Szerintem ciki, de én is szoktam.


Mikor lomtalanításnál kérdezik a szomszédok, hogy mit raktam ki, szoktam mondani, hogy semmit, de annak örülök, hogy legalább haza sem hoztam semmit... mert nálam már ez is haladás.



Én is barkácsoló vagyok.


Jó ilyeneket találni:

flex, fúró, körfűrész, porszívó stb szerszámok javítható kapcsolóhibával vagy cserélendő szénkefével...


Vagy pl szivattyúhoz 6/4-es 20 méter szívócső is akadt már, aminek örültem, mert használom is, de sajnáltam volna a pénzt ilyen vastag csőre...

2018. aug. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Érdekes szó a "ciki". Ez arra utal, hogy nagy mértékben érdekel, hogy mit gondolnak mások rólad.


... de ebben az esetben kukázásról van, szó azaz lényegében hajléktalannak gondol mindenki aki meglát, aminél lentebb nem lehet csúszni a társadalomban.


Szóval ha így vesszük akkor nagyon ciki, de mivel már alapból csinálod nem hiszem, hogy érdekel téged, hogy ciki-e vagy sem.


Szóval mért tetted ki a kérdést? :D

2018. aug. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért tettem ki a kérdést, hogy megtudjam, ciki-e kukázni.
2018. szept. 1. 16:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Lesz aki lenéz érte, de szerintem neked van igazad. miért kellne a szemétbe dobni a használható dolgokat és újat venni helyette?

Te kimented, a mi neked hasznosítható. Csak az új cikkek gyártóinak és a boltosoknak "ártasz", de nekik is csak az elmaradt haszon miatt. Különben meg pénzért lehet, hogy nem is vennéd meg az adott dolgot. A Földnek kifejezetten jót teszel ezzel.

2018. okt. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!