Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Üdv! Az albérletben csúfos...

Üdv! Az albérletben csúfos meglepetésekkel szembesültem. Penészes ágymatrac, átható dohszag az egész lakásban és ázó vizes blokk. Mivel hozhatom ezeket helyre károkozás nélkül?

Figyelt kérdés

Tisztítószerek és módszerek érdekelnek első sorban, esetleg a matrachoz tisztító szaksegítség, ilyesmi. A szagtól és forrásától egyaránt szabadulnék.

A bérbeadóval viszont nem feltétlen szeretnék máris konfrontálódni, bár elég rosszul érint.

(A lakás maga amúgy egész kis helyes lehetne, hátha helyre tudom úgy hozni, hogy mindenkinek jó legyen.)



2018. szept. 18. 11:20
1 2
 11/17 kovpet ***** válasza:
69%
Egy matrac azért cserélhető. Nem is olyan drága, hogy ha a tulaj nem akarja, akkor te ne cseréld ki.
2018. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Arra viszont számíts, hogy minden holmid át fogja venni a dohszagot, amit mások bizony megéreznek rajtad. Nem lesz kellemes, mikor orrfintorgatva arrébb húzódnak.
2018. szept. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Éltem már olyan lakásban (szülőé) amit a társasház elintézett nekünk, hogy ázzon télen és ne legyen mellé fűtés. Azt hiszem vagy két évig volt állandóan penészes a fal a szobámban, és igen, még én is éreztem a ruhák kellemetlen szagát. Épp ezért akarom a levegőt is valahogy kitisztítani. Úgy hallottam, erre is van valami módszer/szer. De ahogy látom, jobban teszem, ha inkább csendben átböngészem a többi fórumot, mert eddig segítség helyett kioktatást kaptam. Tisztelet és köszönet a pár kivételnek.

A matracot ki én magam nem dobhatom, de le lehet azt légmentesen csomagolni, és max nem használom a kisebbik szobát. A többit már el lehet intézni, csak nem akartam a boltban öt órát címkék és leírások olvasgatásával tölteni, hanem célzottan elmarni néhány flakont és menni takarítani. De úgy látszik, így jártam.

2018. szept. 19. 07:22
 14/17 kovpet ***** válasza:
100%
Penész ellen jó a Szavo, a matracot meg tedd a pincébe, ha van, ha meg nincs, akkor beszéld meg a bérbeadóval, hogy kuka és veszel másikat. Ez nem esztétikai hiba, nem képezheti vita tárgyát, az egészséged múlik rajta.
2018. szept. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha a fal csak púpos, de nem vizes, akkor az okot a bérbeadó feltehetőleg megszüntette.Ezt alaposan figyeld meg. Ha száraz a fal, van esélyed a penész eltüntetésére. ha vizes, akkor nincs, egészen addig, amíg a beázás meg nem szünteted. Ha a fal már nem vizesedik tovább, akkor előbb utóbb kiszárad. Ez esetben a száraz penész letörölhető. A nyoma lehet, hogy ott marad, de azt le lehet festeni. Ha műanyag, vagy új fa ( gumitömítéses ) ablak van a lakásban gondoskodj folyamatos szellőzésről. Ezt idehaza nem igen tartják szem előtt, de a németeknél létezik szabvány a penészesedés megelőzését szolgáló, lakóktól függetlenül megvalósítandó szellőzésre. Ezt a tervezők ott kötelesek betervezni. A németeknél alkalmazott megoldás a rejtett ablak falc szellőző.

2018. szept. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Pipas Pisti ***** válasza:
100%

Alaposan szellőztess ki. Ahogy írtad ez megvolt. Majd vizsgáld meg az összes falat, padlót hogy vizes-e. Ha a legkisebb mértékben az, akkor gáz van. Azt már szakemberhez kell fordulni.


Ha nem vizes a lakás, akkor kell egy alapos lemosás, én dohos falat és minden egyebet (csempe stb. ) domestosszal mosom le, majd újrafestem. Ha speciálisabb kell, bemész a vegyszerboltba és adnak, de az jellemzően drágábbak is. Majd újabb tiszta vizes lemosás jön. Szellőztetés folyamatosan. Ha megjelent a penész, az már komolyabb gond, akkor azt le vissza kell kaparni, lemosni, újraglettelni, majd speciális festékkel (bemész a festékboltba és adnak, pld. a Teknos jó, de nem olcsó) le kell festeni.


Matrac: ha nem a tied ne csinálj vele semmit. Van rá megoldás, de tönkre is teheted. Mert a sima rugós, epedás matracot, vagy a szivacsot át lehet mosni, de a memóriahabost már neccesebb.


Ha újat veszel, akkor a keretet is mosd át fertőtlenítővel, mert a penész a keretet is szereti.


Amit nehogy megcsinálj a tulaj engedélye nélkül, az a légmentes csomagolása a matracnak. Ha az penészes, akkor a szellőzetlenség miatt egy idő után elterjedt és akkor fizetheted ki.


Ha van ismerősödnek páratartalom mérője mérjetek több alkalommal és ha folyamatosan 75% felett van, akkor oda szellőztetés kell, ami nem olcsó és nem is a te dolgod megcsinálni.


Minden ruhaneműt át kell mosni, vannak fertőtlenítő hatású mosóporok.


Amíg biztosan el nem tűnik a doh szag, addig ne használj semmi illatosítót, mert az elfedi a szagot. Megszokott hiba, hogy nem a penészt tüntetik el, hanem a szagot.


Levegő tisztítás: semmi esélyed nincs erre, amíg az összes penésztől meg nem szabadulsz. Elfedheted a szagot, tisztíthatod a levegőt, de vissza fog térni. Addig marad a masszív szellőztetés.

2018. szept. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. szept. 20. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!