Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi az amin NEM szoktatok...

Mi az amin NEM szoktatok spórolni?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan kérdést olvastam már,mi az amin spórolni tudunk. De nektek mi az amin NEM spóroltok? Pl. én spórolok : Vízzel,árammal

De NEM spórolok : -Domestossal,mosóporral,mosogatószerrel,ruhákon,ételen,öblítőn,illatpárnákon,cipőkön,kabáton.



2018. okt. 6. 15:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

" NEM spórolok: -Domestossal,mosóporral,mosogatószerrel,ruhákon,ételen,öblítőn,illatpárnákon,cipőkön,kabáton."


Ez nem egyértelmü, hoyg mit értesz a "nem spórolás" alatt.

Ha azt érted, hoyg godnolkodás nélkül megveszeed a legdrágábbat, akkor az nem jó fajta spórolás, ha azt érted, hogy AKKOR megveszed, ha a másik fajtáktól egyértelmüeb jobb, akkor igen.

Pl. én gyakorlatilag sosem használok Domestost, mert semmivel sem jobb, mint egy síma tisztítószer, csak sokkal ártalmasabb a környezetre is meg a te egészségesdre nézve is.

Öblítöt sosem használok, mert elöször is mindegyiknek borzasztó "mü"szaga van, amitöl a rosszullét kerülget, másodszor árt a ruháknak, árt a mosógépnek, és emellett igen sok allergiás reakciót is okoz.

A ruháknál/cipöknél/kabátoknál nem nézem a nevet, csak azt, hogy jó minöségü legyen (ami a"nagy" neveknél általában nem úgy van), rendesen legyen elkészítve (mint textilmérnök meg tudnomítélni) és - ez alegfontosabb - jól érezzem magam bennük, meg természetesen méretre is passzoljanak.

Az ételek esetében annyiban spórolok, hogy csak nyers alapanyagokat veszek, illetve annyit, amennyire szükség van, félkész,- vagy készételeket, füszerkeverékeket, akármikockákat , ételízesítöket sosem (füszereket igen, de én dönzöm el, miböl emnyit teszek egy-egy ételbe és a különbözö adalékokat elkerülöm), viszont jó minöséget keresek, és nem dobok ki semmilyen ételt, vagy alapanyagot.

2018. okt. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

Élelmiszeren, ruhán, kerékpár-tartozékokon, számítástechnikai alkatrészeken

Ezekből nagyon fontos a minőség. Inkább kerüljön többe, de 5 évig ne kelljen cserélni!!!!

2018. okt. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
44%

Ezeken nem spórolok :


Alkohol,cigaretta,drogok,k.rvák.

2018. okt. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenen lehet spórolni. Pl. én tegnap 2 közértben láttam Domestost, az egyikben 489 Ft volt, a másikban 589, és olcsóbban vettem.
2018. okt. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 nemaRendőrség ***** válasza:
71%

"Öblítöt sosem használok, mert elöször is mindegyiknek borzasztó "mü"szaga van, amitöl a rosszullét kerülget, másodszor árt a ruháknak, árt a mosógépnek, és emellett igen sok allergiás reakciót is okoz."

Folyékony mosószert használsz vagy hogy oldod meg?

Nekem szüleim anno azt mondták azért kell az öblítő, hogy kiszedje a mosópor maradékot a ruhákból

2018. okt. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

A szüleid rosszul tudják, a mosószert az öblítövíz szedi ki a ruhákból.

Az öblítö csak egy - müanyagszerü - bevonatot képez a szálakon, és az esetlegs mosószermaradványokat csak bezárja a szálba. Emellett ez a bevoant miatt jóval kevésbé nedvszívó lesz az anyag, és ezen a rétegen könnyen megtelepszenek gombák meg baktériumok is. (Ugyanezt teszi a mosógép belsejében is, ezért lesz büdös a mosógép.)

Egyébként csak mosóport használok, mert annak jobb a hatásfoka, de a megadott mennyiség felét-két harmadát teszem csak a gépbe, mert az is böven elég, söt a ruhák sokkal szebbek lesznek, mivel nem szürkölnek be. Ennek ugyanis az az oka, hogy a sok mosószert nem tudja az öblítövíz teljesen kimosni (mert túl tömény marad), és ettöl lesz szürke a ruha, ezt a hatást az öblítö még fokozza.

2018. okt. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 nemaRendőrség ***** válasza:
83%

Hmm, értem köszönöm.

Egyszer szerintem kipróbáltam anno törölközőkön, hogy mi történik öblítő nélkül, de elég büdösek voltak ha jól emlékszem.

Ezt rossz minőségű mosópor eredményezte, a tény hogy nálunk nagyon kemény a víz, vagy csak hiányzott az öblítő illata?

2018. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%

Igazán nem lehet így távolból megállapítani, de valószínüleg a túl sok mosószer, a gépben lévö lerakódások is belejátszanak. Az öblítö helyett ha ecetet használsz, annak sok elönye van.

Az ecet a kemény vízböl lerakódó meszet eltávolítja a ruhából is meg a gépböl is, az esetleges mosószermaradványokat vegyileg semlegesíti, erösen szagtalanít illetve fertötlenít.

Persze ha a gép eredetileg tele van lerakódott mindenfélével, akkor idöbe telne, mire ez kitisztul belöle. (Elvileg egy fözöprogram üresen, ecettel sokat javít a dolgon)

Öblítésre meg az öblítö helyére kell max egy evökanál 10%-os ecetet tenni.

Mire a ruha megszárad, az ecet szaga is elmegy teljesen, a ruhak viszont nagyon kellemes puhßak lesznek, mert a mész- és mosószermaradványokat eltávolítja.

2018. okt. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi alapban spórolunk mindennel, mert a pazarlást mint tendenciát utáljuk (...egyénileg és világviszonylatban is.)

Ez persze nem azt jelenti, hogy mint Harpagon ülünk a pénzes ládán és közben éhezünk, vagy rongyokban járunk, hanem tervezetten élünk.

Csak maximálisan energiatakarékos gépeink vannak, lámpa nem ég sz egész lakásban, tévé nem megy háttérzajként.

Vizet nem pazaroljuk, a kertet gyűjtött esővízzel locsoljuk, fogmosáskor sem folyik a víz bele a vakvilágba.

Ételt főzzük a magunk igényei szerint és nem dobálunk ki. Igyekszünk annyit elkészíteni, amennyit megeszünk, ha mégis marad, azt lefagyasztjuk. Csak jó minőségű ruhaneműink vannak, nem sok, de azokat jó ízléssel lehet egymással kombinálni, általában jól öltözöttnek tartanak minket.

Mi nem hamuval mosunk és nem ecettel öblítünk, mert nem a középkorban élünk, ennek ellenére többet teszünk a környezetünkért, mint sokan, akik ebben élik ki magukat és megnyugszanak, hogy mennyit tettek a Földért.

Amin NEM spórolunk:

Az a kikapcsolódás, üdülés, színház, könyvek, egyéb pihenés.

Ezeknek a feltételeit teremtjük meg a hétköznapokban a "spórolós" élettel.

2018. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én amin nem spórolok az a kocsin a fék, kormány berendezés és a gumiabroncsok minősége!
2018. okt. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!