Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eltartási szerződés esetében...

Eltartási szerződés esetében ha a ház tulajdonjoga átkerült a nevemre akkor nekem ezután milyen kötelezettségeim vannak?

Figyelt kérdés

2019. júl. 31. 13:08
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
30%
Nem írtam hülyeségeket, a húgom nemrég kötött eltartási szerzödést, és ott éppen ezeket emelte ki a közjegyzö is.
2019. júl. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nos, csak hogy tisztába tegyem a dolgokat. Édesanyámmal élek együtt és közösen úgy döntöttünk, hogy átíratjuk a lakást a nevemre. Ez eltartási szerződés formájában valósult meg. Nyilván én sem fejeztem ki magam tökéletesen a kérdést illetően, természetesen tudom, hisz eddig is ezt csináltam papír nélkül, hogy gondoztam édesanyámat és segítettem neki amiben csak tudtam. Nyilván mivel vele élek, alap, hogy az ingatlant is próbálom rendben tartani. Itt arra irányult volna a kérdés, hogy esetleg valahova ezt be kell e jelentenem, bármilyen szolgáltatóhoz, illetve milyen egyéb teendőim vannak még, ha vannak.
2019. aug. 1. 12:08
 13/40 anonim ***** válasza:
75%

Egyszerűbb lett volna ha neked ajándékozza illeték mentesen, haszonélvezet fenntartással.

Jó f.asza ügyvédetek lehet...😆😆😆

2019. aug. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
95%

Mindenképpen közjegyzönél hitelesíttetni kell a szerzödést, mert ebben az esetben nem megtámadható.


Aki szerint meg az ajándékozás jobb ötlet: nem az, mert azt 10 éven belül egyéb örökösök semmissé nyilváníttathatják!

2019. aug. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Közjegyzőnél hitelesíttetni? Az miért kell, miért van rá szükség? Elvileg most már mint tulajdonos be vagyok jegyezve.
2019. aug. 2. 13:29
 16/40 anonim ***** válasza:
100%

Hitelesítés nélkül bele lehet kötni, hogy csalással készült, és adott esetben hosszas pereskedés lehet belöle.

Ha most hitelesíttitek, az ugyan valamennyi költséget okoz, de sokkal kevesebb gond, mintha évekig nem használhatod az ingatlant a haláleset után, mert egyéb rokonok megtámadják az eltartási szerzödést, ha nem hiteles.

2019. aug. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
16%

Mitől ne lenne hiteles?

Az ügyvéd is leellenőriz minden okmányt, lekérdezi, stb.

Mi ez a közjegyzői mizéria mindenhol?

2019. aug. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Na még azért várok válaszokat, mindenesetre köszönöm a hozzászólásokat...:)
2019. aug. 3. 11:08
 19/40 anonim ***** válasza:
50%
Nagy általánosságban: fizetési kötelezettségeid lesznek.
2019. aug. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted? S ha eddig bár szolgáltatónál anyum nevére jöttek a csekkek, akkor abban az esetben szólni kell vagy ez lényegtelen dolog?
2019. szept. 1. 09:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!