Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti mit tudnátok javasolni...

Ti mit tudnátok javasolni nekünk? (Házvásárlás)

Figyelt kérdés
Párom örökölt házat, ő lakik benne és az apuka. Apósom alkoholista, mindenbe beleköt, mindent le hurrog, árad belőle sajnos a rosszindulat. Jelenleg ingatlanokat nézünk, vennénk fel hitelt és így vennénk házat. Én megmondtam páromnak, hogy nem szeretnék az apjával élni, nem szeretném, ha lesznek gyerekeink ezt látnák amit apósom művel stb. Azt látom páromon, hogy nem szeretné itt hagyni ezt a házat, hisz az övé... és, hogy minek vegyünk fel hitelt mikor itt a ház. Én mondtam neki, hogy igaza van, de nem fogunk tudni az apjával élni...de ha veszünk fel hitelt és veszünk házat, meghal az apja akkor ott lesz 2 ház. Mit javasoltok nekünk? Mit tennétek a helyünkben? Köszönöm!
2019. aug. 20. 21:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%

a ház az apósodé, nem a párodé!


ha nektek ott nem jó nektek kell elmenni, megoldani a saját életeteket.

Majd ha meghal az öreg akkor öröklitek a házat és max eladjátok.

2019. aug. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Elsö: miböl gondolod, hoyg az apáé a ház? A kérdésben világosan leírta a kérdezö, a ház a párjáé, csak az apja is ott lakik.


Ami nem derült ki, hogy milyen jogon lakik ott. Ha ugyansís a kérdezö párja csak odavette, akkor nincs semmi jogalapja ott élni, viszont, ha - ami valószínü lehet- haszonélvezeti joga van rajta az apának, akkor ö van nyeregben.


A párodnak meg azt javaslom, hogy ha megoldható, akkor vegyetek egy házat, mert egy alkoholistában nem lehet együttélni. A közmüveket át kell az apa nevére jelenteni, akkor ha nem fizeti, töle követelik, esetleg kikapcsolják, de halála utána párodon nem lehet behajtani. Emellett ha az apa meghal, akkor az egyik házat el lehet adni, nem kidobott pénz.

2019. aug. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
4%

gondolom a gyerek ott nőt fel, az a szűlői ház:)


hogy lenne a gyereké ?:D


ezta dumát... oda vetet az apját:D gyerekek, tisztelni kéne a szülőket, még ha nem vagy vele jóban akkor is az apád.

Sok mai gyerek simán kidobná a szüleit a saját házukból csak hogy ők kényelmesen élhessenek abbana házban amit aszüleik vettek, építettek.

Ez eléggé gáz szerintem

2019. aug. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Hát itt az a helyzet, hogy a házat párom nagyszülei vették anyai részről. Csak anyukája meghalt. Sajnos párom a tulajdonos, apuka a haszonélvező.

Mindegy jobb lesz, ha veszünk egy házat azt kész :)

2019. aug. 20. 21:59
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

"gondolom a gyerek ott nőt fel, az a szűlői ház:)


hogy lenne a gyereké ?:D


ezta dumát... oda vetet az apját:D gyerekek, tisztelni kéne a szülőket, még ha nem vagy vele jóban akkor is az apád."


Pl. hogy a ház az anyjáé volt eredetileg - akkor az apának van rá haszonélvezete, vagy örökölte a gyerek nagyszülötöl, akkor az apa valóban csak befogadott valaki!


"Sok mai gyerek simán kidobná a szüleit a saját házukból csak hogy ők kényelmesen élhessenek abbana házban amit aszüleik vettek, építettek.


Ez eléggé gáz szerintem"


Szerintem meg az a gáz, ha valaki alkoholista, és rosszintdulatú, veszekedös valaki.

Melleslet itt arról szó sincs, hogy az apát kidobják, a gond csak annyi, hogy ezzel az apával nem lehet egy házban élni, mert ö keseríti meg a gyereke életét.


De gondolom, te is olyan lehetsz, mint a kérdezö apósa, ezért vagy annyira egy alkoholista ember pártján.

2019. aug. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
5-ös! Neked van igazad! Anyukájáé a ház!
2019. aug. 20. 22:02
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezö: ha az apának haszonélvezeti joga van, akkor mindenképpen jobb külön menni, mert nek bármikor megvan a joga azt mondani nektek, hogy nem egyezik bele, hogy ott lakhassatok! Akkor nektek nincs más lehetöségetek, mint kiköltözni, és ha váratlanul jön az ötlet, akkor nincs hová mennetek.
2019. aug. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen sajnos jobb lesz, ha szépen külön megyünk. Csak tudod nagy sza*ban lesz az apa, mert semmihez nem ért, mindent párom old meg, ő intéz mindent stb. És sajnos nagyon elviselhetetlen természete van. Jobb lesz, ha lépünk...
2019. aug. 20. 22:06
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos nincs más megoldás, muszály lesz vagy hitelt felvenni, vagy albérletbe menni, legalábbis a helyedben én nem látnék más kiutat! Sajnos ez az igazságtalan törvény több jogot ad a haszonélvezőnek, mint magának a tulajnak! :( Hiába van ott a ház, mondd meg nyíltan és határozottan a párodnak, hogy egy ilyen rosszindulatú emberrel nem vagy hajlandó 1 fedél alatt élni, punktum! Aztán ha majd apósod meghal, nem lesz haszonélvező, akkor a párod azt csinál a házzal, amit akar, elvégre tökmindegy, hogy ki vette eredetileg, ha a párod hivatalosan megörökölte, akkor az övé! Így apósod halála után vagy beleköltöztök az albérletből, vagy pedig eladjátok az egyik házat, és a pénzből rendezitek a másikat, amelyikben lakni akartok (attól függően, melyik utat választottátok)!
2019. aug. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

És nem túl nagy a ház egymagának?

Megbeszélhetnék, hogy kettéveszik, azaz eladják és a bevételen osztoznak úgy, hogy a bácsinak jusson belőle egy kis házikó önállóan.

2019. aug. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!