Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti mit tudnátok javasolni...

Ti mit tudnátok javasolni nekünk? (Házvásárlás)

Figyelt kérdés
Párom örökölt házat, ő lakik benne és az apuka. Apósom alkoholista, mindenbe beleköt, mindent le hurrog, árad belőle sajnos a rosszindulat. Jelenleg ingatlanokat nézünk, vennénk fel hitelt és így vennénk házat. Én megmondtam páromnak, hogy nem szeretnék az apjával élni, nem szeretném, ha lesznek gyerekeink ezt látnák amit apósom művel stb. Azt látom páromon, hogy nem szeretné itt hagyni ezt a házat, hisz az övé... és, hogy minek vegyünk fel hitelt mikor itt a ház. Én mondtam neki, hogy igaza van, de nem fogunk tudni az apjával élni...de ha veszünk fel hitelt és veszünk házat, meghal az apja akkor ott lesz 2 ház. Mit javasoltok nekünk? Mit tennétek a helyünkben? Köszönöm!
2019. aug. 20. 21:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy alternatív verzió esetleg: Ti maradtok a házban, apósodat pedig külön telepítitek, de csak is ügyvéddel.


Pl: Ha van egy kb 25 m2 es különálló garázs az udvarban, abból csináltok neki egy kis garzont és álljátok a rezsit (villany víz fűtés). A kaját meg oldja meg magának. Persze így is 1-3 millió elmegy rá, de így kizárhatjátok a házból , neked nem kell állandóan nézegetned. Neki úgy is az lesz a fő célja, ha már nem az, hogy kocsmával kezd leissza magát, hazamegy alszik és ha igen jól csinálja, ez napi 4x is összejön neki (apám ezen a szinten van).Ha belement a bónusz program: A kajára lehet kérni önkormányzati segélyt az ő nevében és a keresete 10%-ért minden napra biztosítják az egyszeri meleg ételt, amit egy alkesznak kb 2 adag (Apámnak eszt is elintéztük). Ha jó az udvar elrendezése még azt is le tudjátok választani magatoknak.

B verziónak meg felajánljátok neki, ha ebbe nem megy bele, elköltöztök mindenben magára marad, egyedül meg nem fogja fizetni a rezsit, így 1-2 éven belül minden közművet lekapcsolnak...

2019. aug. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
ma 11:15-ös: mivel az APÁNAK van haszonélvezeti joga, ezért öt nem telepítheti senki sehová. Ellenben az apa elküldheti a kérdezöt meg a párját, teljesen kizárhatja az ingatlan használatából!
2019. aug. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért írtam hogy ügyvéd kell hozzá.

Mivel a haszonélvező lemondhat a haszonélvezeti jogáról bármikor, csak kell egy meggyőző alternatív lehetőség számára.

Az alkoholizmus betegség, azaz még rokkant nyugdíjassá is minősíttethető, a házi orvos igazolásával.

2019. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

13+

Végül is a lényeg, hogy a haszonélvezeti jogról lemondva egyfajta eltartási szerződést kössetek, mai mindkét félnek előnyös.

2019. aug. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mekkora a ház, de ha nagyobb /értékesebb, kitelik az árából, akkor eladni ezt és két kisebbet venni? Egy nektek, egy a férjednek apjának. Ti még tehettek hozzá hitelt is.
2019. aug. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!