Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 12 milliós használt ingatlant...

12 milliós használt ingatlant néztek ki, de jó állapotban van (Nyíregy). Van 4 millió önerőm. Kaphatok rá hitelt ha megvan a 30% indulóm és 186 ezret keresek nettóban? 32 F.

Figyelt kérdés
2019. aug. 31. 20:59
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
külterület. 2 szoba.
2019. aug. 31. 23:27
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Az önerőt úgy állapítják meg, hogy a havi jövedelmed 50%-ába, azaz havi 93ezer Ft-ba beleférjen a kamattal megemelt hitel havi törlesztője.

Tehát te évi 1.080.000-et tudsz kifizetni, a 8 millió hitelt+ kamatokat (durván 11 milliót) 11-12 évre fogod kapni.

2019. szept. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

12-es vagyok és még annyit tennék hozzá, hogy kérheted te a törlesztést havi 50-60-70-el is, de akkor kitolódik az idő, emelkedik ezzel a kamat is.

Akárhogy is, ezt nagyon rágd át a bankban és csak fixkamatozású hitelre szerződj!

A hitelre köthetsz hitelfedezeti biztosítást is, erre is kérdezz rá!

2019. szept. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat.
2019. szept. 1. 02:44
 15/24 anonim ***** válasza:

Elméletileg igen, a gyakorlat azonban más. A jogszabályban van egy minimum elvárás a hitelfelvevő felé, ezt valóban hozod, azonban a bankok saját hatáskörben szigorúbban is eljárhatnak, és általában el is járnak.


A tapasztalat az, hogy a bankok szeretik magukat inkább jobban bebiztosítani. Tehát simán benne van, hogy egy értékbecslésnél picinykét lehúzzák az ingatlant, hogy növeld az önerődet, mert nem áll meg az ingatlanon. (Hivatalosan azzal etetik most az embert, hogy ha jó állapotú a ház, rábólintanak a vételárra a piaci pörgés miatt, de saját és ismerősi tapasztalat, hogy néhány hónapja ez már nem egészen így van még főváros környékén sem.) Az is hátrány, hogy egyedülálló vagy és a jövedelmed sem olyan túl magas, tehát rizikósnak ítélhet a bank, így rosszabb konstrukciót ajánlhat fel.


Szerintem a legbiztosabb, ha több bankot meglátogatsz és kérsz előzetes bírálatot.

2019. szept. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
68%

Az is egy lyuk lesz akkor ha 12 millió és lakás... Egyébként nem hiszem hogy ilyen feltételekkel menne, fele fizetésed elmenne a törlesztőre. Azt meg a bankok nem nagyon szeretik.


Nyíregyháza is már drága hely lett, 12 millióért vagy valami minigarzont adnak, vagy a sokadik emeleten, Érkertben... Toldi utca, Árpád utca és társai, ahol sok a cigány.

2019. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Nem új lakas. 4. Emeleti

2 szobas felujitott lakas. Azert Nyiregy sokkal olcsobb mint Debrecen v Pest

2019. szept. 1. 11:15
 18/24 A kérdező kommentje:
36 nm 2. Masfel szobas. 1 v 2 embernek elèg.
2019. szept. 1. 11:16
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Én jó féléve néztem, akkor Nyíregy felkapottabb részei mondjuk Kispesttel azonos árban voltak.

Van is nyíregyi ismerősöm, aki mindig panaszkodik a lakhatási válságról, meg hogy mit kezdjen nyíregyról, és Pest legelitebb helyein próbál lakni, és csak néztem, hogy vajon mért van bajban nyíegyházi hatalmas ingatlantulajdonnal a háta mögött akkor...

2019. szept. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Itt élek nem messze, Nyíregyházán nincs külterületen panel... 36 m2-es panel... 12 millióért... menjenek a jó francba szerintem, az több mint 300 ezer m2-e, annyiból már a Korányin is veszel újabb fajta téglalakást.
2019. szept. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!