Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha 16 évesen elkezdek eladogat...

Ha 16 évesen elkezdek eladogatni évente 600 000 Ft-nyi használt cuccomat s 26 évesen lesz így 6 millió forintom s veszek belőle egy parasztházat, lehet gondom a navval hogy honnan van a pénz?

Figyelt kérdés
Vagy mindenképp csak 18 évesen kezdhetem, vagy ez hogy van? S halottam, hogy 200 000 Ft fölött be kell vallani valamit. vagy ez hogy van? Meg azt is hallottam, hogy nyilvántartást nem kell vezetni. S köteles vagyok számlán tartani a pénzt vagy előkerülhet bármikor annyiszor 600 000 Ft ahány év eltelt? (S mikortól, csak 18 év felett?)
2019. aug. 16. 14:03
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
96%

Ha évente van annyi pénzed, hogy 600+ ezer Ft-nyi cuccot vegyél (mivel hát ugye meg kell venni azt, amit használsz, majd eladsz és a használt cuccok olcsóbbak, mint az újak), akkor inkább rakd félre azt a pénzt és akkor még hamarabb összejön. Ha meg már most megvan ennyi ingóságod, akkor gratulálok :D


Kérdésedre válaszolva nem, nem lehet gondod a navval. Kp-ben is tarthatod, nem kell bankban, csak legyen nyoma a dolgoknak.

2019. aug. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
92%

Ha neked ennyi használt cuccod van, hogy évente 600ezret kiárulsz belőle 10 évig, akkor egyszerűbb lenne a szüleidtől lakást kérni...


Ha nem a te használt cuccaid, akkor máris más adózás jön szóba...

2019. aug. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 A kérdező kommentje:
ezeket elvileg lomtalanításon is össze lehet szedni. vagy az úgy már illegális?
2019. aug. 16. 14:20
 4/84 A kérdező kommentje:
"csak legyen nyoma a dolgoknak." és miféle nyomának kell lennie, mert ép azt hallottam, hogy nem kell nyilvántartást vezetni.
2019. aug. 16. 14:21
 5/84 anonim ***** válasza:
86%
Lomtalanításról te konkrétan semmit nem hozhatsz el, mert igen, az illegális. Ha meg még árulod is, akkor ott már keményen adózni is kellene (plusz ha árulod, hogyan bizonyítod az áru eredetét). Nagyon sok helyen sántít ez a dolog szerintem, inkább engedd el.
2019. aug. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 A kérdező kommentje:
az csak az egyik lehetőség, kaptam karácsonyra is sokmindent az elmúlt évtizedben, ruhákat is kinőttem, sorolhatnám. ha sántít akkor mi ez az évi 600 000 adómentesség amit annyira hangoztatnak? Mégsem igaz? De ha nem igaz akkor hogyhogy a törvényben le van írva? vagy ezért mondják annyira, hogy diktatúra van, mert a törvényt betartva is bajba lehet kerülni?
2019. aug. 16. 14:25
 7/84 anonim ***** válasza:
77%

Az évi 600ezer adómentesség része igaz a dolognak.

Csak te nem a használt cuccaidat akarod árulni, hanem lomisként keresnéd a pénzt. És az már nem a te cuccod...

(amúgy pl BP-en a lomtalanításkor kirakott cucc az FKF tulajdona...)

2019. aug. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:

De, ez a 600ezer ez valid. Csak az picit gyanús, hogy valaki minden évben kimaxolja ezt. De ha minden évben kapsz anyádéktól 6-800 ezer értékben dolgokat, akkor lehet jobb lenne, ha inkább beraknák neked állampapírba és ott gyűjthetnél házra.


Amúgy abba belegondoltál, hogy 10 év múlva mennyit fog érni a pénzünk? Hogy az a 26 millió, amit te elviekben "megkerestél", az már lószart sem fog érni? Hogy egy ház már nem éppen annyi lesz mint most, stb?

2019. aug. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy igen, jól írtam az előttem szóló. Kb, amit én is írtam. Amit lomtalanításkor kiraknak az nem a népé. Abból nem lehet csak úgy csemegézgetni. Pont mint az utcai kukák. Amit abba bedobnak, azt te nem szedheted ki elvileg, mert az már a kukáscég tulajdona onnantól. Mezei lopás egyszerűen, ha elhozol valamit a lomtalanításkor.
2019. aug. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 A kérdező kommentje:

"Csak te nem a használt cuccaidat akarod árulni, hanem lomisként keresnéd a pénzt" Ha nem legális akkor nem csinálom.

maradjunk csak a legalitás talaján.

Oé hogy gyanus az ha valaki él egy törvénnyel, de a kérdés, hogyen kell igazolni, hogy jogosan élnék vele?

Nem csak anyámtol kapom az évi 600 000 cuccot hanem más rokon szomszéd, nagyszülő, s nem minden évben ennyi hisz kaptam régebben is, s összegyült. Az meg oké, hogy kérheek egy lakást, akkor max mást veszek a 6 milliobol, de ha pl. autot veszek akkor a kérdés még ugyanugy él, hogyan kell ezt igazoolni vagy kell e, ha autot kapok, akkor is megkérdezheti a nav honnan van a számlámon 6 millio, ha pedig 6 milliot is kapok akkor 12 millio lesz a számlámon, és még mindig az a kérdés hogyan kell igazolnom, hogy minden legális volt.

2019. aug. 16. 14:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!