Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vegyek ilyen kondìciòkkal lakàst?

Vegyek ilyen kondìciòkkal lakàst?

Figyelt kérdés

Anyukàm szorgalmazza, hogy eladnà a lakàsàt nyìregyhàzàn felkoltozik pestre vegyek fel hitelt ès ő lenne a haszonèlvező èn pedig a tulaj.

Jelenleg a beteg tesòját àpolja nem dolgozik. Ketten èlnek a nyugdìjjukból.

A bátyám is tàmogatja az otletet, ìgy anyàm anyagilag biztonsàgban lenne nekem pedig lenne biztos otthonom.

Èn szeretnèk csalàdot a jovőben egy olyan fèrfival akit szeretek.

Jelenleg durvàk az ingatlan àrak.

Felajànlottam anyànak h mi lenne ha venne egy kosebbet pàr èv mùlva amikor lejàr a lakàstakarèkom de kozplte h ő nem koltozik egy lyukba.vagy ez az opciò vagy semmi


2019. szept. 8. 21:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Tehát te megvennèd èdesanyádtól úgy a házát, hogy ő èlete vègèig benne lakhat, te maradsz max a szobádban, mikor amúgy te ezt megörökölnèd? Ha nem fizetsz neki hitelből, akkor kirúg az otthonotokból?


Ez minden, csak nem korrekt. Max ha egy 30 milliós ingatlant ad 5-èrt. De akkor sem tudsz családot alapítani, nem tesz jót a házasèletnek egy haszonèlvwző anyós.

Gyűjts, aztán majd veszel valamit a pároddal.

2019. szept. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem rùg ki. Megkèrdeztem h mi lenne ha eladnà venne egy kisebbet maguknak. A maradèkot pedig nekem adnà. Hozzàcsapnàm a takarèkomhoz ès pàr èv mùlva vennèk egyet. De hallani sem akar erről. Ő nem koltozik be egy kis lyukba. "Ehhez csak rakni lehet". Lesz e biztos otthonod egy zugod, veszel egy kocsit ès bejársz dolgozni.

Nem akarja elkòtyavetyèlni. Azt mondta neki ennyit sem adtak szulei. Diàkhitelből tanultam. A kèt bàtyàm nős nekik van màr sajàt.

2019. szept. 8. 21:54
 3/17 anonim ***** válasza:

Az 1. válaszoló nem vette észre, hogy a kérdező anyja eladná a nyíregyházi házát, de nem a lányának (a kérdezőnek), hanem harmadik személynek, aztán felköltözne Pestre.

Nem világos előttem, hogy a pesti lakásba az anya befektetné a nyíregyházi ház árát, vagy megtartaná ("... így anyám anyagilag biztonságban lenne, nekem pedig lenne biztos otthonom...") és a kérdező a lakástakarékból és kölcsönből venné a lakást Pesten?

2019. szept. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Közben megérkezett a kérdező válasza.

Hát, döntsd el, hogy melyik lesz a jobb változat. KÉTESÉLYES: VAGY BEJÖN, VAGY NEM.

2019. szept. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
97%
Mi van? Tehát vegyél hitelből egy lakást, hogy anyáddal és a beteg testvérével élhess?? És ez neked miért jó? Csak én nem értem? És ha lesz egy párod ő miért akarna az anyóssal lakni? Mitől lenne az a te otthonod?
2019. szept. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Eladná nyìregyen. Vennèk fel hitelt ès nyìregyhàzi lakàs àràt tolná bele az ùj ingatlanba amit pesten vennènk. Ő mint haszonèlvező èn mint tulaj.
2019. szept. 8. 22:04
 7/17 A kérdező kommentje:
Azzal èrvelnek, hogy 27 èves vagyok. És jelenleg 25 milla egy lakàs pesten. Nekem pedig kevès onerőm lesz. A jelenlegi ingatlanàrak mellett nagyon nehèz egy indulò fiatalnak.
2019. szept. 8. 22:07
 8/17 mindentudó99 ***** válasza:
67%
És a testvérek? Hogy nekik van lakas az semmit se jelent. Ők is tartanák a markukat a későbbiekben ha hiszed ha nem. Nem jó megoldás ez
2019. szept. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Anya lenne a haszonèlvező èn pedig a tulajdonos. Nyilvàn ha meghal nem hinnèm h sor kerulne arra h igènyt tartanak rà.

Az az igazsàg h nem szeretnèk arra gondolni h meghal. Ő az èdesanyàm, szeretem.

2019. szept. 8. 22:12
 10/17 anonim ***** válasza:
37%
Nyíregyháza drágább részein annyi a nm-ár, mint Pesten a közepes nm-ár. Tehát még egy az egyben is tudtok cserélni, nincs szükség hitelre, még akár nagyobbra is cserélhettek, ha olcsóbb környéken vesztek.
2019. szept. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!