Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vegyek ilyen kondìciòkkal lakàst?

Vegyek ilyen kondìciòkkal lakàst?

Figyelt kérdés

Anyukàm szorgalmazza, hogy eladnà a lakàsàt nyìregyhàzàn felkoltozik pestre vegyek fel hitelt ès ő lenne a haszonèlvező èn pedig a tulaj.

Jelenleg a beteg tesòját àpolja nem dolgozik. Ketten èlnek a nyugdìjjukból.

A bátyám is tàmogatja az otletet, ìgy anyàm anyagilag biztonsàgban lenne nekem pedig lenne biztos otthonom.

Èn szeretnèk csalàdot a jovőben egy olyan fèrfival akit szeretek.

Jelenleg durvàk az ingatlan àrak.

Felajànlottam anyànak h mi lenne ha venne egy kosebbet pàr èv mùlva amikor lejàr a lakàstakarèkom de kozplte h ő nem koltozik egy lyukba.vagy ez az opciò vagy semmi


2019. szept. 8. 21:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%

Ebbe nem mennék bele. Mi van ha megházasodsz és a párod nem akar anyóssal élni.

Mivel haszonélvező lenne nem adhatnád el a házat hogy te vegyél másikat a pároddal.

A kérdésedből egyértelmű hogy nem vet fel a pénz mivel nem tudsz házat venni segitség nelkul, lehet később sem tudnál venni még egyet és két lakáshitelt fizetni.

Inkább gyűjtsd a pénzt és veszel házat mikor családot alapitasz.


Egyik gyerekkori barátom hasonló cipőben van, nem tudom rájött e már hogy nem lesz egyszerű külön költözni. Felköltöztek pestre mert anyukája ott kapott állás. Az albérlet drága volt ezért akartak lakást venni.

Mivel egyedül nem kapott eleg hitelt ezért a fiával együtt vettek fel hitelt. A srác anyukája amugy egyedül ápolja a beteg nagymamát és most egy 2 szobás panelban laknak úgy hogy a srácnak van egy szobája es az anyja meg a nagymamája van egy szobában.

Vidéken eladtak a családi házat amiben mindenkinek volt külön szobája de annak az ára nem volt elég egy pesti lakásra.


Ha a srác el akar költözni akkor nem tud ameddig az anyukájának nem lesz elég pénze hogy egyedül fizesse a lakást vagy pedig ő nem keres jobban fizető állást hogy a saját és az anyukájáét is fizesse.

2019. szept. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
95%

Ja, èn úgy èrtettem a nyíregyi házat veszed meg tőle, de igazából a lènyegen nem változtat.

27 èvesen ne anyuddal vegyèl házat. Ès pest nyíregy között azèrt van egy kettes szorzó.

2019. szept. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
94%
Pesten 25ert garzon van. Ami Nektek kéne az 40milla inkább:2halo,2furdo...
2019. szept. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
94%
Azzal ugye tisztában vagy, hogy a haszonélvező bármikor kirakhatja a tulajt?
2019. szept. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

...és ha anyád Pesten "élni akar" és bepasizik...és inkább vele szeretne élni majd az új lakásban??

Sok nő meghibban öregségére és megszédül egy fiatalabb pasitól.

Azután majd a huszonéves srácot szólíthatod papának...

(...a tulajdonodban.)

:)

2019. szept. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
74%

Én ismerem anyukámat és valószínű belemennénk, de nem így. Más lehetőséget találnánk arra, hogy ő is tudja biztosítani a lakhatását Budapesten és a későbbiekben én is.

Mennyit ér a ház és mit akartok venni? Mi lesz, ha te már egyedül akarnál élni, vagy a pároddal?

2019. szept. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy szereted az anyukád, én is. De biztos, hogy nem laknék vele. Egyedülállóként még talán, de később ha párt szeretne az ember az úgy nem megy... Másrészt reméljük anyád is jó sokáig fog élni egészségben. Szerintetek mekkora lakás kell ahhoz, hogy te, a férjed, gyerekeid, meg anyád és a testvére is elférjen? Nem tudom hány éves vagy és anyád mennyi de hogy gondoltátok ezt most komolyan? Most ha teszem azt 80 évesen hal meg, akkor mi a tökömet kezdesz 50 évesen a lakással?? Mármint jó persze, de akkor már késő elindulni az életben... Ilyet akkor szoktak csinálni ha van egy idős nagyika, és vesznek a kiskorú gyerek nevére lakást, a magyinak haszonélvezet, és míg él ott lakhat. A kisgyerek meg ha felnőtt és szegény nagyika már nincs, lesz egy lakása.. Lehet hogy anyád meg sem engedi hogy odaköltözzön a párod... Később sosem tudtok saját lakást venni így...
2019. szept. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!