Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Árverésen ingatlant venni...

Árverésen ingatlant venni kockázatos?

Figyelt kérdés

Sziasztok 25éves vagyok szeretnék már egy külön lakást de csak 5millom van ha a családom is bele segít.

Ebböl nem igazán kapok semmit a piacon.

Egerben vennék egy kis lakást, első tulajdonom lenne.

De néztem ezeket az oldalakat és valahol tulajdoni hányad 1/4 nem is értem ezt akkor én pl 2millioért csak a lakás egyik tulaja leszek?

Meg a licit utolso percbe ugy felnyomják mint ha direkt menne ez így, egy kitudja milyen állapotban lévő lakásra.

Mit tegyek?

Nem fogok már itthon élni ha meg csak albérlet marad mint opcio akkor inkább elmegyek külfödre..


Köszönöm minden segítő kommit.

Tényleg nem értek hozzá felhívtam a bírosági végrehajtott ugyan ezeket kérdeztem válasz "nem vagyok tanácsadó,, ennyi :/


25/N



2019. szept. 17. 10:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
80%

Hozzáteszem általában nem véletlenül nem licitálnak az említett 3,5 milliós kategóriájú ingatlanokra az emberek.

Szép és jó, hogy felújítod és majd akkor talán ér x milliót, csak számolni kell a bekerülés költségekkel is, és a megtérülési idővel.

Lehet hogy megveszed olcsón az ingatlant, viszont lehet hogy bele kell tenned egy vagyont mire abból piacképes ház lesz. Nem beszélve arról hogy akár évekig is a nyakadon marad mire megszabadulsz tőle. Addig is csak viszi a pénzt.

2019. szept. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Jolvan felfogtam, nem veszek semmit. Szep orszag ez. Noverem kint (Ausztria) mar kapott ujepitesu onkormanyzati lakast, amit reszletben fizet es 15ev mulva az ove allami tamogatassal (0gyerek,bejegyzett elettarsa egy no)

Szoval itt tenyleg nem megy az elet.

2019. szept. 17. 12:14
 13/16 anonim ***** válasza:
94%

Nem az 1/4-e került annyiba, 1/1-ben beköltözhetően volt annyi. És egy '90-es házról van szó... Azért írtam a 15 milliót, mert ha meg kéne venni, kerülne annyiba, de 10 alatt marad felújítva a bekerüléssel, ház árával együtt kb. De legyen több, akkor is van egy majdnem új házad. A négy fal kora nem lényeg.


Szoktam nézelődni azért én is ott, nem véletlen írom. Vannak igenis jó házak jó áron, csak keresni kell. Természetesen van hogy az árveréses lakás többe kerül mint a piaci ugyanolyan méretben... Na az a nettó hülyeség még az értékbecslők részéről.

2019. szept. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehetőleg 1/1 tulajdonut vegyél, és nem árt ha adafigyelesz 2 apró szóra: tehermentes, beköltözhető
2019. szept. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

privát üzire a válasz:

"Igen de ezek a kikialtasi ar fole szoktak joval menni :("

Tehermentes: Ha ez nem igaz az ingatlanra akkor könnyen előfordulhat még néhány milliós közüzemű számla tartozás. Pl.: nem rég lebukott egy ember a faluba, hogy lopta az áramot, 1.6 millióra büntették. Befigyelhet 4-500000 -res vízdíj tartozás, szemétszállítás, gáz számla, mert fűtési időszakban nem lehet lekapcsolni pl a gázt még ha egy fillért sem fizet a bentlakó ez okt 15- ápr. 15.


Beköltözhető: ennek ellentéte a lakottam! Veszel egy házat/lakást amibe laknak, lehet eltelik 50 év mire be tudsz költözni. vagy van rajta egy haszonélvező, ha őt nem tudod lemondatni erről Forintért cserébe, lehet tovább él majd mint te.


1/1 tulajdon: Mit kezdesz egy fél vagy negyed házzal például? Ebbe szintén nem fogsz tudni beköltözni... kivéve ha pl: a szülői ház elhunyt szülő részéből kifizeted a testvéreidet. Vagy ehhez hasonló egyéb lehetőségekkel.

2019. szept. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
64%

Az árveréses ingatlan nem a kezdők játékszere.


Igen, az 1/4 azt jelenti, hogy az ingatlan negyede lesz a tulajdonodban, az ár amit látsz kikiáltási (lesz az több is ha jó az ingatlan) és igen, bele lehet futni problémákba amiket nem látsz előre (nehezen kiköltöző lakó, komoly közüzemi számla tartozás, rendezetlen tulajdonjogi kérdések).


Főleg annak érdemes árverésen vásárolni, aki érti a kockázatokat, több ingatlant is vásárol és ezzel meg tudja osztani a kockázatot.

Tehát még a profi is bele fog futni olyanba, ami komoly ráfizetés lesz neki, de a többin nyer annyit, hogy így megérje. A kezdő meg lehet, hogy erősen veszteséges lesz az adásvétel miatt (mert belefut egy olyanba, amit előre nem láthatott).

2019. szept. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!