Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri egy hatalmas telket...

Megéri egy hatalmas telket venni olcsón? Dombtető, erdő, közel a város, víz, villany.

Figyelt kérdés
Tudok egy 6000 nm-es telket domboldalban. Jelenlegi besorolása legelő. Víz villany az utcában, csatorna és gáz nincs. A telek enyhén lejt dél-nyugati irányba. Megközelítése murvás úton lehet kb 800m. Enyhén emelkedős az út. A telek körül erdő van L alakban. Kicsi panoráma is van. Falu 1km-re, nagyobb városok 10-15km-re. Országút 800m-re. Nagyjából ezek az infók. Szerintetek mennyi pénzt érhet minimum és maximum a telek. Köszi a segítséget. A válaszok után gondoltam hogy megírom mi az irányára :) köszi előre is a válaszokat! Várom!
2019. szept. 25. 22:02
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja igen és ha ti megvennétek milyen célból vennétek. Én családi ház vagy nyaraló építésére gondoltam. Vagy termeszteni rajta valamit. Mire érné meg használni szerintetek? Köszi :)
2019. szept. 25. 22:06
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Akkor az nem telek, legelő. Tudd meg elòször, hogy egyáltalán építkezhetsz-e rá.
2019. szept. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy mennyiért adják, mert azon a helyen ilyenek az árak.

Gyaníthatóan ilyen kihalt helyen 10 év múlva sem lesz más.

Vagyis nem ez lesz az évszázad üzlete.


Persze, ha ugyanez a telek a 12. ker-ben lenne, 100milliókat kereshetnél rajta.

2019. szept. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Épithetek rá elég nagy házat. 20% beépíthetőség. Építési osztályon leinformáltam. A beépített terület után kell fizetnem Aranykoronánkénti megfelő árat. Pár százezer Ft.
2019. szept. 25. 22:13
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon szépen körbeírtad hogy az Isten háta mögött balra van. 800 méter murvás úton, ne viccelj... gyakorlatilag ingyen sem kellene. Ez egy sima legelő nem építési telek.

Egy ingatlan értékét semmi nem befolyásolja annyira mint a lokáció, ez pedig nem ér semmit, és jó eséllyel később sem fog. Ha pénzt, rengeteg pénzt, ezen kívül időt és energiát ölsz egy építkezésbe, akkor elvárás hogy az épület érjen is valamit a végén. Na ilyen helyre hiába építesz, semmit nem fog érni.

2019. szept. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
38%
Először is ki kell venni a földalapból, azaz átminősíttetni legelőből építkezési területté. Illetéket fizetni. Hóban, sárban hogyan tudsz odajutni? Szomszédok (a falu) 1 km-re. Betörők paradicsoma még riasztó esetén is, mert mire jelez és kiérnek a rendőrök, addigra a betörők a szajréval régen leléptek. Nem írom ide le, mert nem adok tippet, hogyan kell hatástalanítani a jelzőberendezést és a kamerát. A betörők már tudják, barátom házán már alkalmazták. Én meggondolnám a vételt...
2019. szept. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%

Közművek? ...nagyjából soha!

Azért a beépíthetőségre én ÍRÁSBAN kérdeznék rá!

A 6000m2-t, hogy szándékozol rendben tartani, (fűnyírás is egy hét és ahogy befejezed a végén, kezdheted elölről) vagy "csak" bekeríteni?

Nekem ingyen nem kellene! Nekünk közműves van és "csak" 2500m2 és nem tudunk szabadulni tőle, pedig nem a világ végén van, hanem a Balatonnál.

2019. szept. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
96%

7-es vagyok és elkerülte a figyelmemet, hogy víz-villany az utcában.

A falutól 1 km-re külterületi, lejtős legelő mellett milyen utca van? Az "utca" nyilván egy földút, ahol 3-5-800méterre is lehet a víz, villany. A bekötésekre rákérdeztél? Milliós nagyságrend is lehet.

2019. szept. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen területet csak akkor vennék ha művelni tudnám ,lakhatás szempontjából semmi esetre sem vennék ilyen helyen.

A közművek milyen messze vannak? Mi 2 éve 180m áramhálózat építésért közel 1,5 millió forintot fizettünk és ez csak azt tartalmazta, hogy elhozzák a kerítésig az áramot.

Ez mellett télen ha nagyobb hó leesik akkor a közlekedést nektek kell megoldani valahogy mert nem fogják eltakarítani az utat, hacsak ti nem fizettek meg valakit azért, hogy eltúrja a havat.

2019. szept. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
95%

Csakis termesztésre, itt épitkezni semmiképp.

Kb egy kutya menhelyet tudnék még elképzelni ilyen helyen.

2019. szept. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!