Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért akar mindenki hatalmas...

Miért akar mindenki hatalmas lakásban lakni?

Figyelt kérdés
30 éves fiatalnak szerintem még teljesen optimális egy 35 nm körüli is, amit nem is olyan beláthatatlanul nehéz megfizetni. Ehelyett mindenki szörnyűlködik, hogy egy 45+ nm-es családi otthon 40+ millió Ft.
2018. okt. 28. 13:07
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
A 45nm neked hatalmas? Hol 40milla 45nm budán a hegyekben?
2018. okt. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
13:16 : Egész egyszerűen ennél kisebb is elég egy 30 éves embernek.
2018. okt. 28. 13:18
 3/43 anonim válasza:
65%

az enyém 58nm de kicsi, pedig csak a csajommal lakunk ketten


de ha jönnek a haverok, vagy vki itt aludna, már kényelmetlen


kaptam, úgy hogy pár évig jó lesz, de gyerekkel már nem fogok ilyen kis lakásban nyomorogni

2018. okt. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
90%
Igen, abban az életstádiumában elég lenne annyi is. De az emberek fejlődnek, családjuk lesz, és 2-3 gyerekhez már nem elég a 35 négyzetméter. Persze tudom, azzal is lehet jönni hogy bezzeg mások hatan élnek 30 négyzetméteren és milyen jól megvannak, és hogy vannak olyan 30 évesek, akik nem akarnak családot alapítani, stb... Mégis nagy általánosságban az a helyzet, hogy a kis lakás nem tartós perspektíva egy családra vágyó embernek, párnak.
2018. okt. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
13:33 : Családot akkor alapít az ember, amikor van biztos anyagi háttere. Ha nincs, miért kell még emellé nagy lakások után is sóvárogni.
2018. okt. 28. 13:37
 6/43 anonim ***** válasza:
100%
Azert mert neked elég Xnm attól más miért ne vágyhatna nagyobba? Szival nem értem hogy mi idegesít azon hogy Gipsz Jakab kevesli a 70nm-t pedig egyedül van...és? Mi van ha akar egy olvasó vagy gyúrós vagy tudomisén milyen szobát? Nem tök mindegy?
2018. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:
13:55 : Nem, mert az olyan luxus dolgokat, mint a "gyúró szoba", meg a 3 nappali ne tegyük elengedhetetlenné. Kizárólag az van szorult helyzetben, aki a maga kis 30 nm-ét nem tudja megfizetni, minden más ugyanis luxus!
2018. okt. 28. 14:19
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

Veletlen nem 20 evest akartal irni? Aki 30 eves az mar tobbnyira a parjaval akar lakni, es talan magy 1-2 gyerek is van.

Es aki hoszu tavra gondolkozik miert vegyen egyszer kicsi lakast, utanna meg egy nagyot? Inkabb vasarol egyszer nem?

2018. okt. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
67%

Ez egyéni. Én laktam pici lakásban egyedül fiatalon. 49 nm volt, iszonyatosan kevés, utáltam ott lenni, pedig klausztrofóbiám nincs, inkább agorafíliám, szeretem a teret :D


Most egy szintén kicsike házban lakom a párommal, mindössze 80-90 nm, szerencsére van nagy terasz, hegy és kilátás, túrázgatok, de a ház maga igen apró s a beosztása olyan, hogy még egy gyerekszoba se fért el benne, bár valahogy megoldható, ha muszáj. De a pérom szerint ez pont elég két embernek. Végülis határeset nekem is, előnye is van, hogy kicsi, de jobban érezném magam egy nagyobbacskában. Itt se kamra, se előszoba, a fürdő is pici, nem fér el se ez, se az.


De speciel lakásból nagy se kéne, nekem ház kell és kert. Ezek ilyen egyéni igények, teljesen normálisak.

2018. okt. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem írta, hogy elengedhetetlen a gyúrós szoba, csak hogy van, akinek kell az is. Én is örülnék egynek, plusz egy teaszobának, egy hatalmas könyvtárnak (otthon 10 ezer kötetünk volt 2 helyen és a vályogházban volt könyvtárszobának kinevezett helyiség, igaz, ott volt a hűtő és egy szekrény is :D), egy mosókonyhának, egy nagy kamrának s még sok dolognak.

Nyilván nem sírok, hogy nincs, mert nem telt, de ne mondd, hogy elég egy fiatalnak egy kis lyuk, mert sokan idegösszeroppanást kapnánk benne, ha nem tudnánk elégszer kimenni...

Csak mert valami luxus, még lehet szörnyülködni a fentin, mert az kegyetlenül sok. De kereslet, kínálat, ez ilyen, nem kötelező Budapesten lakni, pláne nem drága részeken.

2018. okt. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!