Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tartozás miatt eladásra...

Tartozás miatt eladásra kényszerülőktől vennél ingatlant?

Figyelt kérdés

Egy ingatlanos honlapon találtuk és nagyon megtetszett a lakás nekünk. Egy idősebb nő 2 lányával és 1 unokával árulja. Mint kiderült nem fizették a törlesztést így utolsó mentsvárként eladják, vagy marad nekik a végrehajtás. A személyes találkozó során elég kétségbeesettnek láttam a hölgyet, ami nyilván érthető ebben a helyzetben, mégis elbizonytalanodtam. 1 hónapot kapott arra hogy beszerezzen minden fontos adatot a tartozásairól de ezt nem tartotta be. Időközben kórházba került. Tegnap végre meglett a tartozásról a papír, belefér az ingatlan árába az összeg. Most várunk mert még mindig kellenek papírok.

Kérdésem az lenne mennyire veszélyes így vásárolni lakást? Mi a garancia arra hogy a határidőt tartják és ki fognak költözni? Tudtommal kilakoltatási monatórium van, ráadásul kiskorú is tartózkodik a lakásban. Mi albérletben élünk jelenleg ezért sem mindegy.


2019. okt. 1. 16:56
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Valóban még nem volt szerződéskötés. Igazából az ingatlanossal egyezettünk

, ő számolgatott minek mennyi idő az átfutása, a határidőket átbeszéltük. De amíg az eladó nem szerez be minden igazolást a tartozásairól addig nem tudunk menni az ügyvédhez. Csak azért bizonytalanodtam el mert 1 hete lejárt a határideje hogy begyűjtse ezeket a papírokat de már ezt sem tartotta, a partnercég pedig automatikusan meghosszabította a határidőt. Tegnap hívtak minket hogy még csak aznap kezdte el intézni a dolgait. Pedig 1 hónapja ezt várjuk. Készpénz+hitelel vásárolnánk meg, eladni nem adunk el ingatlant. Csak annyi rosszat hallottam hogy nem hajlandóak kiköltözni határidőre, az ügyvéd nem volt elég alapos stb. Szeretném bebiztosítani magunkat és alaposan utánna járni mindennek. Köszönöm a válaszokat.

2019. okt. 1. 19:42
 12/27 anonim ***** válasza:
52%

"De amíg az eladó nem szerez be minden igazolást a tartozásairól addig nem tudunk menni az ügyvédhez."


Tehát még nem is eladó a lakás, hoppá.

De az ingatlanos már költött rá, dolgozott vele, szerzett vevőt, ez is egy mai kezdő lehet, hogy felvett ilyen állapotban egy ingatlant.


Az a nagyobb baj, hogy ezt a 300 E-t szerintem buktátok, ugyanis az eladó miatt meghiúsulni látszik az adásvétel, azaz 600 E-vel jönnek nektek, ami azt jelenti, hogy ez a tartozásuk is a lakás terhére tud csak menni.

2019. okt. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
52%

... mármint az iroda protokollja szerint.

De szerencsére ilyen, mint vételi biztosíték, nem létező jogi kategória, tehát szépen vissza fogják adni, főleg ha az ügyvédetek belép a képbe.

A maradék 300 E-t meg sajtolja ki belőlük az iroda, ha bírja!

2019. okt. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
34%
Ekkora balekokat, hogy a vevőtől kérnek biztosítékot, de az ingatlant nem csekkolták le, tehát az eladó oldaláról nem biztosították be magukat! Röhej.:))
2019. okt. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Olvasom tovább.

"a partnercég pedig automatikusan meghosszabította a határidőt"

Ilyen nincs, az első határidő leteltével beállt "az eladó hibájából meghiúsult adásvétel" állapota.

Tehát ti mér bérmikor kiléphettek a helyzetből és jár nektek a 600 E, ami ugye teoretikus, mert ebből 300 van letétben az irodánál, és plusz 300 meg nincsen az eladónál... csak jár nektek.

Megvan az elérhetősége az eladónak, vagy blokkolják az eladó-vevő kommunikációt?

KP-s vagy hiteles vevők vagytok?

2019. okt. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ha az adásvételi szerződés melléklete a "Kiköltözési záradék" akkor azzal lehet menni a végrehajtóhoz - BÍRÓSÁGI PER NÉLKÜL, mert ez a lényege - és 30 napon belül kilakoltatják. Ne hagyd, hogy az időt húzzák, mert -10től jön a moratórium és várhatsz tavaszig.

Persze ez alól is vannak kivételek:

[link]

2019. okt. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Eléggé esélyes, hogy önként nem fognak kiköltözni, pláne, ha nincs hová menniük. Igen, húzzák az időt, hátha csoda történik. Én voltam már mindkét oldalon, sajnos.. Vevőként is megszívtam (több hónap várakozás) és eladóként is (kényszerből, tartozás miatt). Megvan a módja a megoldásnak, hivatalosan is (amit leírtak a válaszolók) és máshogy is, de utóbbira semmiképp sem bíztatnálak..
2019. okt. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
9%
Biztos, hogy nem. Nekünk is nagyon számított a pénz, de megbeszéltük, hogy ilyesmiről szó sem lehet... Most hagyjuk, hogy önhibájukon kívül kerültek ilyen helyzetbe vagy sem, de nem hiányozna ez a tortúra, hogy kirakjak egy családot az utcára...a lakásvásárlás alapból elég stresszes szerintem. Ne értsd fére nem a ti hibátok,hogy nekik menniük kell de nekem ez egyeltalán nem hiányozna...
2019. okt. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Azt hozzá tenném hogy első sorban nem az ára miatt szeretnénk megvenni ugyanis itt a környéken drágább árkategóriába tartozik. Többek közt azért is fogadták el a mi ajánlatunkat mert mi a teljes árat hajlandóak vagyunk megfizetni nekik, mások alkudoztak belőle. Valamennyit így kapnak ők is belőle. Egyébként pénz nélkül nem is tehettünk volna ajánlatot mert az ingatlanos nem engedte, ugyanis ez a 300e Ft arra kellett hogy tükrözze hogy komoly a szándékunk az ingatlan megvételére. Megértem hogy nehéz helyzetben vannak de ha nem élnek a lehetőséggel hogy van akik megveszik tőlük ennyiért ezt a lakást, akkor majd a végrehajtó fogja. Hogy melyik éri meg nekik jobban azt ők tudják.
2019. okt. 2. 02:25
 20/27 A kérdező kommentje:
A másik dolog hogy mi jelenleg albérletben lakunk és valamennyi hitelt fel veszünk az ingatlan megvételére. Így nem szeretnénk hónapokat várni a határidőn túl.
2019. okt. 2. 02:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!