Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tartozás miatt eladásra...

Tartozás miatt eladásra kényszerülőktől vennél ingatlant?

Figyelt kérdés

Egy ingatlanos honlapon találtuk és nagyon megtetszett a lakás nekünk. Egy idősebb nő 2 lányával és 1 unokával árulja. Mint kiderült nem fizették a törlesztést így utolsó mentsvárként eladják, vagy marad nekik a végrehajtás. A személyes találkozó során elég kétségbeesettnek láttam a hölgyet, ami nyilván érthető ebben a helyzetben, mégis elbizonytalanodtam. 1 hónapot kapott arra hogy beszerezzen minden fontos adatot a tartozásairól de ezt nem tartotta be. Időközben kórházba került. Tegnap végre meglett a tartozásról a papír, belefér az ingatlan árába az összeg. Most várunk mert még mindig kellenek papírok.

Kérdésem az lenne mennyire veszélyes így vásárolni lakást? Mi a garancia arra hogy a határidőt tartják és ki fognak költözni? Tudtommal kilakoltatási monatórium van, ráadásul kiskorú is tartózkodik a lakásban. Mi albérletben élünk jelenleg ezért sem mindegy.


2019. okt. 1. 16:56
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Tökéletesen megértelek. Csak annyi rossz sztorit hallani, én nem szeretnék se bíróságra járkálni, se az ő nyakukra, hogy húzzanak már a francba. Volt egy kolléganőm, ő sem tudta fizetni a hitelt, így ki kellet költöznie. Mondanom sem kell, hogy semmit nem intézett, csak az utolsó utáni pillanatban, mikor elvileg már másnap jöhettek volna, hogy kitegyék.
2019. okt. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha jó árban van megéri megvenni.

Személyes tapasztalatom volt ilyen eladóval. Ők mondták intéznek minden szükséges papír beszerzését... csak éppen mindig arra hivatkoztak, hogy nincs rá idelyük nem ismernek ilyen embert stb.

3 hét semmit tevés után magam vettem kézbe az irányítást! Ez volt a járható út mert az eladók alkalmatlanok voltak hozzá. Intéztem ügyvédet a meghatalmazáshoz, amivel a testvér a tulajdonos nevében aláírhatja a papírokat (tartós korházi kezelés), majd energetikust, és még egy bankszámlát is amire utalhatok.

Itt nem árverezés volt, hanem megszűnt a banak amitől hitelt vettek fel, de előtte már elindult a végrehajtás amit részletfizetéses megegyezéssel felfüggeztettek. Szorgasan fizették a részleteket, de időközben az ügyfeleket átvette egy másik bank, a rossz ügyfelek tartozásait meg egy független követelés kezelő. A jelzálog meg a megszűnt bank nevén volt.

Na már most egyik rendszer sem kommonikált a másikkal, így az ügyvéden keresztűl kezdtük meg az ügyintzézést, mivel velem meg a testvérrel sem álltak szóba... vicc az egész! csak a követelés kezelő formanyomtatványaira 3 hónapot vártunk mert ez a normális átfutási idelyük. Ezután még 2 hónap volt mire megkaptuk a tényleges tartozást, de a követelés kezelő nem tudta levetetni a jelzálogot a tartozás kiegyen lítése után sem, ehhez az utód bankhoz fordultunk, aki szintén hónapokat váratott a válaszra....

Én feladtam a dogot 7. hónap után,mert jött egy nagy belvíz és megsüllyett a ház láthatóan 2-3 cm-eket, staikussal megnézettem és nam ajánlotta.

De az új vevő felhívott, és megkérdezte hogyan kéne intézni a dolgokat mert fogalma sincs. Én megadtam az ügyvédem számát aki folytatta az ő nevükben, így 10. hónapban az ügyintézés kezdetétől számítva meg is lettek a papírok! Ezután jöhetett az adásvétel.

Na most erről nem a hiteles ember tehet, hanem a bankonk akik hagyagul kezelték az ügyfeleik ügyeit. Valószínűleg nem ők jártak csak így.

2019. okt. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező: menj SAJÁT ügyvédhez, mert ez az ingatlanos hülyének néz. Nincs olyan, hogy vételi biztosíték, elég sok itt a kamu.
2019. okt. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
76%
Ingatlanirodánál ajánlati biztosíték VAN (előző). Ez nem azonos a foglalóval. Ez kb 2-300, ezer Forint szokott lenni, és arról "biztosít", hogy te komolyan erdeklődsz az ingatlan iránt. Hogy ne az legyen, mint va Facebookon, hogy "érdekel" aztán sose lâtod többet.
2019. okt. 5. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
35%
24: Úgy érti, jogilag nem létezik ilyen, és törvénytelen kérni.
2019. okt. 5. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

24

Nem, ilyen NINCS. Jogilag nem létező fogalom, és zugingatlanosok húzzák ki a mit sem sejtő emberek zsebéből.

2019. okt. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#26

Nem tudom szerinted az OTP Ingatlanpont mennyire "zugíroda", mi azokon keresztül vásároltunk nyaralót és bizony-bizony létező formula, mi is fizettünk.

2019. okt. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!