Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen környék a 8. kerületi...

Milyen környék a 8. kerületi Magdolna utca/ Lujza utca?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fontolgatok lakásvételt a környéken. Hallottam, hogy régen nem volt túl jó környék, de azt is hallottam, hogy nagyon dinamikusan fejlődik, és a kellemetlen entitások/körülmények száma is egyre csökken. Saját tapasztalatok? Előre is köszönöm!😊



2019. okt. 2. 20:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, fejlödik a környék, kívülről nagyon szépek a házak.

Én nem költöznék oda.

2019. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Fejlődik... Igen, ez tény. Az is tény, hogy még van hova. Nem tudom, mihez vagy szokva, de a legtöbb embernek nem ajánlanám jó szívvel. Mondom ezt úgy, hogy pár utcányira nőttem fel onnan, családlátogatóba mostanában is gyakran járok a környéken.
2019. okt. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Lujza utcában lakik az unokatestvérem. Nem tudok odáig jutni anélkül a villamostól, hogy meg ne kérdezné valaki, mit szeretnék venni, fehéret vagy zöldet. De más atrocitás nem ért. Nem bántják a fehér embert, csak potenciális vevőnek nézik. És abban a háztömbben a lakások némelyikében nincs vécé, hanem folyosónként 2 darab közös van a lépcsőházban. Na az borzalom.
2019. okt. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Teljesen új házban vennék lakást, nem tudom ez mennyire számít 😬
2019. okt. 2. 21:33
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Hát azért számít, hogyne számítana.
2019. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az új házban a lakóközösség valószínűleg nem aljanépségből fog állni, ez eddig oké. De a házig el is kell jutni valahogy ill. a házból ki kell menni időnként.
2019. okt. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Hugyos, szegény.
2019. okt. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Néhány éve volt a Magdolna-negyed program, akkor raktàk rendbe kívülről a házakat, meg lehetett pályázni belső felújításokra, egyebekre.

Akkoriban igen erősen próbálták kipakolni a rosszabb egyedeket, leginkább a lakbérhátralékokra hivatkozva (elég sok önkormányzati lakás van ott a régi időkből). Van akit sikerült, de azért nyilván nem cserélődött le a teljes környék lakossága...


Vannak rosszabb részek a kerületben, de azért messze jobbak is. Menj el megnézni a lakást, sétálj körbe a környéken, lehetőleg délután valamikor. Vond le magad a következtetéseket. :)

Én évekig dolgoztam a kerületben, sose féltem végigmenni az utcán, de azért kell egy bizonyos fokú tolerancia. A "nyócker"... nos, nyócker marad. A 24es villamoson mondjuk nem feltétlen ülök le. :)

2019. okt. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Biztos nem vennék ott meg újépítesűt sem. A budos életben nem tudod eladni. Vagy legalábbis nem egykönnyen gondolom.
2019. okt. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
50%
az én válszom: menekülj arról a környékről!!!
2020. febr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!