Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Teljes folyamat érdekelne...

Annabel01 kérdése:

Teljes folyamat érdekelne (megbízási szerződéstől az ügyvédig ki mit finanszíroz hírdetés díja, ügyvéd stb ) Nagyon megköszöném a segítséget. ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni első ház eladás előtt állok, de valószínűleg ingatlanközvetítővel adjuk majd el a házat a párommal. Valaki letudná írni pontosan ez mivel jár vagy akár ha van aki ingatlanközvetítéssel foglalkozott/foglalkozik leírná a teljes folyamatot az elejétől a végéig (pl ingatlanközvetítőnek mi a pontos teendői ) előre is köszönöm a válaszokat. Nagyon hálás lennék ha mindkettő szemszögből leírná valaki a dolgokat (eladó/ingatlanközvetítő)

2019. okt. 23. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

A cégek elég sokat kérnek, 4-6%+Áfa, tehát végeredményben 5-7,5%-ot a vételárból.

Vannak ÁFA-mentes magánszemélyek, köztük ki lehet fogni 2,5-3,5%-ot kérőket is.

Ez nagyon túl van árazva, ezért csak akkor érdemes felfogadni, ha ne ott laksz és nem tudod mutatni, és tényleg végzi a munkáját a közvetítő bár ebben az esetben is inkább rokont, barátot bírnék meg.

Még én szoktam azt csinálni, hogy egy fix összeget kínálok, és akinek az kevés, az elmegy, könnyebb így lerázni őket, mert ha hirdetni kezdesz, tuti naponta 300 közvetítő hív, hogy bízd meg őket. Ez Bp-en egy átlagos ingatlannál azt jelenti, mintha azt mondaná: "Legyen kedves, adjon nekem 4 milliót ajándékba!"

Szóval nem.:)


Ha tudsz vele foglalkozni - és ilyen közvetítői díjak mellett ez azt jelenti, hogy még 2-4 hónap fizetés nélküli szabit is érdemes kivenni, hogy TUDJÁL -, akkor felteszel a netre hirdetést - ingatlan.com-on másfél nap max., míg megalkotod -, illetve ha vidék, akkor szóbeszédben is elhíreszteled, vagy kiírod a helyi boltba.

Ügyvédet a vevő ho, ő fizeti a szerződéskötéshez.

Érdemes előkészíteni a házat átadáshoz, és a hirdetésben már úgy fotózni, érezze a vevő, hogy az már nem a te otthonod, hanem az övé lesz. Télen mutatásnál befűteni, minden kis érzet számít a benyomásainál..

Kb. ennyi.

Megvan, hogy hova költözöl belőle?

2019. okt. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jópár házat eladtam már, volt, hogy egy bögyös ingatlanos csajszi rámerőszakolta magát, hogy persze, szívesen segít....

Na ilyenkor meghülyülök, és hagyom magam....


Nem kéne, mert kb semmit nem csinál.


Feltenni a netre Te is tudod, jól be kell árazni, szép fotókkal, mindig rendet tartani, és csilingelő hanggal fogadni a kedves vevőjelölteket.


Nekem most egy 7.9 mill.-es ház után elkért az ingatlanos 381 ezer Ft-ot, úgy, hogy gyakorlatilag én sóztam rá egy vevőre.

Kb az ideg szétvet még most is.


Ne add el ingatlanossal, mert idegbajos leszel te is utána.


Tényleg nem csinál semmit, csak kihozza a vevőket, megmutatja a házat, aztán annyi. Végén eltűnik, mint az aranyóra. Legutóbbi nálam az OTP ingatlanpont volt. Duna House még rosszabb, az még csak nem is fogja hirdetni.

2019. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Írtam egy privát üzenetet :)
2019. okt. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 HSz76 ***** válasza:

Energetikai tanúsítványt neked kell beszerezni, kb 20-40 e Ft.

Ingatlanos jó dolog, de ne kizárólagos szerződést köss. Így te is hírdetheted, eladhatod jutalék nélkül.

Kizárólagos szerződés jutaléka olcsóbb, de ha te találod a vevőt, skkor is fizetned kell a jutalék felét.


Adót (SzJA) akkor kell fizetned, ha az eladédi ár, és a vételi ár között nxereséged van, és 5 éven belüli az értékesítésed.



Ha vidéki faluban van az ingatlan, akár évekig is árulhatod...


Sok sikert!

2019. okt. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Küldesz át fotókat a hirdetéskezelőnek ha nem akarod, hogy a mobiltelefonnal készült, elmosósott képeket rakja fel a jófogásra. Ha véletlenül nem a te hirdetésedre jelentkezik a vevő, akkor a foglaló átadásakor levesz belőle a hirdetéskezelő 1-2 millió Ft-ot. Röviden ennyi.
2019. okt. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!