Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol érdemes hirdetni a lakást,...

Hol érdemes hirdetni a lakást, ha azt szeretném, hogy minél előbb elvigyék, de az árból nem sokat tudunk engedni? Mindenki csak tavasszal- nyáron szeret költözni? Idén már nem valószínű, hogy megveszik?

Figyelt kérdés
Egy hete adtuk fel a jófogáson, de még egy kósza érdeklődő sem volt.Az ára reális( mármint a mai irreálisan magas ingatlanárak mellett).
2019. okt. 29. 15:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
66%
Küszöbön a második hatalmas gazdasági válság, hamarosan visszazuhannak az árak, csak a nagyon rászorulók vesznek most lakást.
2019. okt. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
"hamarosan visszazuhannak az árak" Míg a CSOK él és virul addig semmi nem fog zuhanni..
2019. okt. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Szintén árulunk ingatlant.


Nekünk az ingatlanos azt tanácsolta, hogy ha gyorsan el akarjuk adni és kizárni annak a lehetőségét, hogy esetleg történik valami gikszer ami leveri az árakat, akkor menjünk minimálisan a piaci ár alá.


1-2 hónapot még várunk, de ha nem megy el, akkor mi ezt tesszük. 2 hónap alatt eddig nem sikerült olyan áron eladni, mint amennyiért a hasonlókat is hirdetik.

2019. okt. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
49%

#13 no offense de nem is fog... most szerintem az eladók kivárnak. És lassan csak a beragadt ingatlanok maradnak a hirdető portálokon amúgy. Még megyeszékhelyen is! Azt vettem észre. Folyamatosan követem az ingatlanokat a környékemen.


1-2 elkel, a fiatalok megveszik, de inkább az olcsóbb kisebb felújítandókra hajtanak.

2019. okt. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
A "beragadt" ingatlan érdekes fogalom,én úgy mondanám,hogy azok valójában nem eladók.Az ilyenek általában várnak egy "verebet" aki majd az általuk elképzelt áron megveszi az ingatlant.Csakhogy az a veréb nagyon ritkán,de inkább sosem jön el.Akinek valóban eladó a háza az olyan árat ad meg,hogy pár hét de max 2-3 hónapon belül garantáltan elkel.Az elmúlt 6 évben az élet úgy hozta,hogy 2X is költöznünk kellett.A hirdetés föladásától az adásvételi aláírásáig egyik esetben sem telt el 2 hónap,plussz volt még egy kis Tisza melletti horgásztanyám az 1 hónapon belül elvitték.Egy titka volt a dolognak eladni akartam,nem árulni,természetesen az árat is ehhez lőttem be.
2019. okt. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
11: Az előző gazdasági válságkor sem zuhantak az ingatlanárak egy tapodtat sem. Ez csak városi legenda, de ha megnézed a KSH-adatokat, akkor 5 év stagnálás látszik.
2019. okt. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

11: Én befektető vagyok és veszek. Tudod, miért?

Mert most érdemes eladni azt, amit 2-4 éve fele annyiért vettem, így veszem ki belőle a hozamot. De mivel nem fogok otthon 30-40-100 milliót tartani, legalább a feléért szintén ingatlant veszek, nyilván kb. fele annyit érő ingatlant.

2019. okt. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
#15 igen, ez pontosan így van. Sokan csak passzióból hirdetik, magamutogatás, hogy neki van egy ilyen és ilyen, ennyit érő (szerinte) háza. Flancolás. Sajnos sok van belőlük. Hirdetik is évekig eredménytelenül.
2019. okt. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
16: Az árcsökkenés annyira városi legenda, hogy akkoriban vásároltunk új építésű lakást az eredeti árhoz képest 30%-al olcsóbban. Pedig akkor még sokkal értelmezhetőbb árak voltak. Most úgy állt meg a piac, hogy még válság sincs (még).
2019. okt. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

A KSH-t nyugodtan lehet kamu oldalnak nevezni, mivel mindig az hozzák ki statisztikába, amit a politika óhajt.

pl: átlagbér, nem mindegy átlag vagy módusz(leggyakoribb szám, több is lehet). Nagyon durva eltérést hoz ki a kettő.

Számszerűen:

átlag: 2+2+2+2+20=7

módusz: 2+2+2+2+20=2


2-t tekinthetjük minimálbérnek, a 20-at pedig a cég vezetőjének a bérének

2019. okt. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!