Kezdőoldal » Otthon » Kert » PERMETEZÉSt követően meddig...

PERMETEZÉSt követően meddig ne essen eső? Mi erre a "szabály"? Nyilván a minél hosszabb a jó, de mikor nem érdemes belefogni?

Figyelt kérdés
permetezés, eső

2015. márc. 13. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Amíg rá nem szárad, amit permeteztél. Nyáron 1-2 óra.
2015. márc. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Engem most főleg a lemosó érdekel, ami most aktuális

lassan. Vagy még nem?

2015. márc. 13. 11:08
 3/9 anonim ***** válasza:
AZ már aktuális. Szerintem, mivel tavasz van és hűvösebb az idő, jó, ha 3-4 órát nincs eső utána.
2015. márc. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Oké, akkor a lényeg, hogy nem kell napokig esőmentes idő

utána. Ennek örülök ... :-)

2015. márc. 13. 11:19
 5/9 anonim ***** válasza:

A lemosóhoz amúgy is hűvös idő kell.

Férjem kedden permetezett, szóval 2 napja volt a permetnek, hogy felszívódjon. Szerintem fél nap elég.

2015. márc. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ a permetszer féléktől .A felszivódók 1-2 óra alatt felszivódnak .Az olajost meg nem mossa le az

eső száradás után .

2015. márc. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"2 napja volt a permetnek, hogy felszívódjon"


Hát a lemosó permetezés éppen nem felszívódó, hanem kontakt, felületen ható szer. Nincs is hol felszívódjon, mert a felszívódó szerek a leveleken szívódnak fel, azok meg még nincsenek.

De, ha gyári rezes készítménnyel lemosó-permeteztél, azokban vannak kalcium ionok is, amik a levegőn néhány óra alatt megkötnek (gipsz formájában) a lepermetezett növényi részeken, és egy-két hétig nem mosódnak le a növényről.

Szóval permetezés után (hőmérséklettől függően) 1-3 óra elég ahhoz, hogy az esőállóság kialakuljon.

2015. márc. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Előzőhöz:


Igen, erről mintha hallottam volna. Állítólag nem szívódik

fel, ezért öko (alias bio) termesztésben is megengedett a

lemosózás olajos, rezes, kénes szerekkel. Jól mondom?

2015. márc. 16. 10:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, jól mondod, még rá is van írva, hogy ökológiai termesztéshez is engedélyezettek. Ezek kontakt szerek, amik nyilván idővel azért majd lemosódnak. Nem szívódnak fel, egyrészt még nincs min (nincs levél) másrészt nedvkeringés sincs, nem lenne mi szállítsa a növényben...

Jól hangzott el, hogy néhány óra alatt kialakul az esőállóság (persze, ha napközben permetezel és nem este alkonyatkor és egyből megesi a harmat...)

2015. márc. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!