Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van valakinek hasonló dilemmáj...

Van valakinek hasonló dilemmája? Ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
23 éves egyetemista srác vagyok, már van munkám, ha minden jól megy januárban államvizsgázok. Nagyon sok álmom, célom van amit el szeretnék érni, a kettő legfontosabb az egy saját lakás valamint letenni a motoros jogsit és (sok-sok tapasztalat gyűjtése után!!!) több hetes (akár egy hónapos) utazásokat tenni, eljutni így többek közt Iránba is, ami egy régi álmom, mindezeket lehetőleg a 30-as éveim közepére terveztem elérni. A bökkenő az, hogy az anyagiak miatt csak az egyiket tudnám megvalósítani, a szívem inkább az utazások felé hajlik, viszont azt nagyon gáznak találnám, ha még 30+ évesen is a szülői fészekben laknék és annyi idősen egy saját otthon az ismerkedésben sem hátrány. Azonban úgy gondolom, hogy az ember húszas éveinek nem az eszeveszett spórolásról kellene szólnia, hanem arról hogy élvezi az életet, idős koromban szívesebben emlékeznék vissza arra, hogy élveztem az életet. A második kérdés: lányok, ti mit gondolnátok, ha a srác akivel épp az ismerkedési fázisban tartotok elárulná nektek, hogy inkább az utázásokat választaná a saját lakás helyett? Az életkorotokat és a nemeteket is írjátok le kérlek!
2019. nov. 20. 23:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
Eretlenek gondolnam a sracot... de valos amit irtal es szerintem ez is nagxon jo dolog h 23 evesen mar ezen gondolkodsz h mikor vegyel hazat van aki 30 evesen se akar hazat venni... es szerintem azt ted amit erzel
2019. nov. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Es ha azon dolgoznal, hogy mindketto osszejojjon? En elso korben lakast vennek, es ha ilyen utazasi celjaim lennenek, akkor nem koltoznek bele, hanem kiadnam. Onnantol nem kerul penzbe a hitel torlesztese, es lehet gyujteni ezekre az almokra. Amikor mondjuk 35 evesen ugy dontesz, hogy mar utazgattal eleget, most ideje lenne tenyleg bekoltozni a sajat lakasodba, egyik honaprol a masikra meg is teheted, raadasul ki lesz fizetve 10 ev a hiteledbol.

alternativ megoldas lehet, hogy egybol bekoltozol, viszont kiadsz egy-ket szobat. Igy azert valamennyire megis onallosodsz, nem a szuloknel laknal - bar szerintem az sem akkor tragedia, ha van cel, es el is lehet erni, nem csak almodozasrol van szo.

2019. nov. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Nincs a két cél egy súlycsoportban ezert nem érthető miért nem megy egyszerre a kettő. A lakas es az utazás
2019. nov. 21. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 mindentudó99 ***** válasza:
83%
Nincs egy súlycsoportban
2019. nov. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Teljes mértékben egyetértek a 2-el, ha ő nem írta volna le, én is ezt tanácsoltam volna.
2019. nov. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Az a baj, hogy ha nem pénzes családból származol nagyon nehéz megvalósítani ezeket.

Van 20-30 millió közötti pénzed, hogy saját lakást vegyél? Bankok nem hiszem, hogy adnának neked kölcsönt 0 munkatapasztalattal, max 40% önerővel, de az is 10 millió kp. Vagy a szüleid kérnének kölcsönt, és nekik perkálnád le a törlesztőt?


"ember húszas éveinek nem az eszeveszett spórolásról kellene szólnia"


Persze, de attól függ mik a céljaid, több hetes-hónapos nyaralások (még iránba is), ott indulnak hogy 700k minimum.


Szerintem te kicsit álomvilágban élsz magyarországi viszonyokhoz képest

2019. nov. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%

Nőként: Nekem az lenne a fontos, hogy GONDOLJA úgy, hogy az ő dolga megteremteni ezt és magáról és az ingatlanról gondoskodni. Nem is gondolod - mert még nem foglalkoztál vele -, milyen sok lakhatási forma és lehetőség létezik!!! Az csak egy a sok közül, hogy veszel egy kész lakást pl. Nyíregyházán 14 millió Ft-ért. Sokkal olcsóbb és sokkal másabb lakhatási megoldások is vannak!

Ami mind megfelel annak, amit nőként elvárunk!

2019. nov. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

" hogy az ő dolga megteremteni "


Te meg hagyjad már az ilyen hülyeségeket, pont a nőket érdekli, hogy ki teremtette meg a srácnak, csak legyen.. :)


Hány 20on éves gyerek teremti meg a lakását saját pénzéből szerinted?

2019. nov. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Saját lakás barmelyik pillanatban.

Ennyi idosen már saját an is laktam, utazni meg úgy se akartam soha.

2019. nov. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

8: Hát én egy nő vagyok, tehát mérvadó az én meggyőződésem abban, amiről a nőket kérdezték.

Azt pedig nem kérheted rajtam számon, hogy nem én vagyok a világon az összes nő. Azért, amit más nők mondanak, más nők várnak el, nem vagyok felelős.

2019. nov. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!