Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki panelban lakik, mindezt...

Aki panelban lakik, mindezt hogyan oldja meg? Mi a megoldás, amíg nincs saját garázsom?

Figyelt kérdés

Családi házban lakom jelenleg, a szüleimmel, de most adódna végre lehetőség a költözésre, saját lakásba/házba. Kertes családi házról letettem, mert egyel élnék, ezért gondoltam a társasház ideálisabb és kényelmesebb lenne számomra (nem biztos hogy nőként egyedül meg tudnék bírkózni az esetleges akadályokkal, ha pl beázna az ingatlan vagy valami nagyobb dolog történne, amihez férfi kellene, mert ugye szakembert meg NEM lehet találni napjainkabn).

Szóval, ha panelba mennék, a cuccaimat hol és hogyan tudnám letárolni, amíg nem tudnék garázst venni? Pl van motorom, azt hagyjam az utcán? A téli/nyári gumi szetteimet hol tároljam? A gépeimet (flex, csiszoló stb)?

A szülői háztól 150 km-re mennék, úgyhogy szerintem nem lenne kényelmes ezeket ott tárolni és folyton hazarohangálni!

Te hogy oldod meg ezek leraktározását?


Előre is köszi a válaszokat!


2019. nov. 26. 10:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%

Van saját tárolónk a lakáshoz szerencsére. Amit nem volt muszáhj, azt nem hoztuk el ígysem a szüleinktől. Pl. bizton állíthatom, hogy a kezdeti felújítás után flexre és csiszolóra egy lakásban mondhatni sosem lesz szükséged. Ha van, akkor megoldható, hogy hazamenj érte. (Már ha a szüleidnél ezek elférnek)

Vannak olyan ismerőseink, akiknek nincs tárolójuk, az autógumikat szintén otthon tárolják családnál, a váltás idején hazamennek és ott tetetik fel. Motorokat a közös udvaron tárolják, ha az nincs, akkor kint, télire szintén hazavihető a szülőkhöz.

Ha a szülői ház nem játszik, akkor bérelni kell tárolót, garázst, raktárat, bármit.

2019. nov. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Azt értem, hogy miért nem kertes ház, de társasházból nem csak panel van. Keress olyan társasházat, amelyikben a lakásokhoz van garázs. Mi is olyanban lakunk.
2019. nov. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Barnabas333 ***** válasza:
Gumikat évi 2000-ért tárolja a gumis, de én a szüleimnél tartottam eddig, igaz az ország másik felén van 250km-re így a gumi cserém fix amikor oda megyek. Motorom sosem volt csak kocsim, ja és 42 éve élek panelben. Mondjuk biciklim sincs, mert nem tudom hova tenni.
2019. nov. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Évi 2000, darabja, vagy a szett? Csak érdeklődöm, ilyet még nem hallottam.


Rengeteg panellakónak van biciklije, mivel a lakótelepek nem a világvégén vannak, és onnan el lehet jutni kvázi ingyen munkába. Lelakatolják a lépcsőházban, vagy a saját ajtajuk előtt a folyosón. Van, aki leviszi a pincébe, ez tudtommal minden paneltulajnak jár, több lakáshoz tartozik egy pince. De van, aki az erkélyen tartja, ha ritkábban használja. Szóval bocsi, nem akarok kötekedni, ne érts félre, de az, hogy panelben élsz, nem jelenti azt, hogy nem lehet biciklid.

2019. nov. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
13: Hol van ilyen gumis? Mert Bp. belvárosban, ahol 1 nm ingatlan 6-900 000-nél kezdődik, kétlem, hogy 1 nm-en 3 szett gumit megérné ennyiért tárolnia. Egy akkora tároló havi bérleti díja, amiben elfér, 120 000 Ft/év.
2019. nov. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
pl nálunk a 16. kerben van.
2019. nov. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem is kétezerért, de 6-8 ezerért tárolnak gumit. Gumihotel címszó alatt keresd.
2019. dec. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Barnabas333 ***** válasza:
100%
Szett de az Pécsen van a 2000, a Budapesti árakat nem tudom. Egyik kollégám Esztergomba viszi, mert ott meg ingyen tárolják neki...
2019. dec. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
10: Köszi, megnéztem, 10 000 Ft-ért találtam.
2019. dec. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
19: ...ja és az egy szezon. Tehát télen a nyári gumira ennyi, nyáron a téli gumira, tehát évente 20 000 Ft.
2019. dec. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!