Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lesz a panelárakkal?

Mi lesz a panelárakkal?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy júniusig ölték egymást a panellakásokért, pláne a panelproramos, jó helyeken lévőkért. Ma már azt olvasom a ingatlanportálokon, hogy egyre olcsóbbak, a korábban igen magas árakon meghirdetett lakások. További árcsökkenés várható panelek tekintetében, esetleg az kedvezményes áfa megszűnésével minden ismét emelkedni fog?

2019. nov. 28. 12:47
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
15: És ezek közül melyik lipótvárosi panel lyuk? Egyik se lipótvárosi, és mind 3-4 generációs hodály.
2019. nov. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
20: Nem is, a családi házaknál már most is van árcsökkentés, két budapesti kerületet nézek napi szinten tavasz óta, szinte nincs mozgás. Csak a panelok esetében fájdalmasabb lesz, ha visszaesnek az árak.
2019. nov. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Januárban vettünk egy 65 nm2-es panelprogramos lakást a XI. kerületben 35 millióért. Most, uott, akkorát 8-10 millióval többért hirdetnek. És vélhetőleg kelnek is el, mert a hirdetéseket nem látom hosszútávon kinn.


A munkalehetőség Budapesten adott, a bejárás bárhonnan,bármivel szinte lehetetlen.

Részben emiatt nincs esély - szerintem- az ingatlanárak csökkenésére.Bármennyire panel, bármennyire zsúfolt a főváros, akkor se.


Aki óvodás/iskolás gyerekkel akar vidékre költözni és onnan velük ingázni jól gondolja meg mert brutálisan fárasztó.

Kistelepülésen élek, itt pl. tegnap semmi hóeltakarítás nem volt.Az autópálya bedugult,a sínek lefagytak.

Vidéken csak az maradjon akinek munkalehetőség itt is biztosított, és a gyerekét max a közelben lévő városba viszi be.

2019. dec. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

23: Pedig de:


[link]


Sőt a panellakások esetében várható a legnagyobb visszaesés. A többivel egyetértek, a XI. kerületben lakok én is, de nem szívesen költöznék ki Budapestről.

2019. dec. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Szerintem ember nincs (szakértő se) aki meg tudja mondani hogy alakulnak az ingatlanárak.

Sőt, általánosságban ezt sosem lehet tudni.

A fővárosban szerintem kevés esély van arra,hogy csökkenjenek az árak. Azt el tudom képzelni,hogy stagnálnak, de nem csökkennek. És ha csökkennek is, hová? Én írtam,hogy januárban 35 millióért vettünk lakást, amit most 8-10 millióval többért hirdetnek. Ha csökkennek, vélhetőleg nem fognak visszaesni a tavalyi, vagy tavalyelőtti árakra, már csak a CSOK, kedvezményes hitel miatt sem.


Ráadásul aki nem befektetésként, hanem saját célra, lakhatásra veszi, meg fogja adni érte azt az árat amit csak össze tud kaparni mert szüksége van rá.

2019. dec. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

12:19

" és mind 3-4 generációs hodály"


Ha neked a 4 db belinkelt 80 m2-es panel "3-4 generációs hodály", akkor rettentő körülmények között lakhatsz.

Sajnállak, hogy nem tudtál emberibb körülmények közé költözni.

:(

2019. dec. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

25: Azért az ingatlanpiac sem egy misztikus szakma, csak éppen a folyamatokat több éves távlatban kell figyelni. Nyilván egy befektetésekben érdekelt szakértő nem feltétlenül a valóságot fogja mondani, hanem amit szeretne látni. Az elmúlt két évben túl gyors volt a drágulás üteme (főleg a panellakások esetében), ezt valószínűleg korrekció fogja követni. Ezt előrejelzi a kereslet jelentős visszaesése, az értékesítési idő megnövekedése, befektetők eltűnése stb.

Ha elolvasod a linkelt cikket, benne van, hogy a panelok esetében már megindult az árcsökkentés. De ez nyilván nem csak erre a típusra lesz igaz, most egy ilyen időszak jön, ez van.

2019. dec. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy hülye kérdés, de honnan tudja az ingatlanszakértő,hogy mennyiért kelnek el a lakások? Magánúton hirdetem,eladom. Ez gondolom a NAV adatbázisában szerepel, ennyi.

A hirdetett árak pedig nem csökkennek.

2019. dec. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem hülyeség, tudtommal le lehet kérdezni egy adott TERÜLET valós (eladási) árait helyrajzi számok alapján (konkrét ingatlanokét nem). Nem vagyok benne teljesen biztos, de mintha lenne ilyen fizetős szolgáltatás.
2019. dec. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!