Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanosok miért részesítik...

Ingatlanosok miért részesítik a hiteles vevőket előnyben?

Figyelt kérdés
Már sok helyen olvastam, hogy a készpénzes vevők helyett a hiteleseket kedvelik.

2019. dec. 24. 12:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
20: Kb. így, netes fórumokon, többen jártak ugyanúgy, és összeraktuk, valamint volt, aki több konkrétumot tudott.
2019. dec. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

20: Ja, a mienkre úgy, hogy megmondták.

Megmondta XY közvetítő, hogy nem továbbítja és kész.

Nem mondta meg az okát.

2019. dec. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

20: Meg olyan is volt, hogy hónapokig nem volt hajlandó megjelenni a közvetítő, hogy akadályozza azt, hogy mi vegyük meg.

És amikor megjelent, bunkó stílusban szidalmazni kezdett minket az eladó előtt.

Mindezeket a furcsaságokat és traumákat nem tudtuk hova tenni, amíg meg nem tudtuk, hogy az a baj, hogy készpénzesek vagyunk és azonnal fizetünk. Írásba adtuk az ajánlatban dátumokkal megadva, hogy akár 1 hét alatt mehet a 3 részlet, az Eladón múlik, milyen ritmusban teljesíti a feltételeket.

Eszünkbe nem jutott, hogy ez hátrány.

Amint magánszemélyekre redukáltuk a lakásnézést, 2 héten belül volt lakásunk.

2019. dec. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

"Ingatlanközvetítéshez pedig ingatlanközvetítő Okj kell, azzal nem intézhetsz hitelt."


Te BIZTOS nem vagy ingatlanközvetítő, ennyi hülyeséget leírni egy hozzászólásban még direktben sem lehetett volna. Kiemeltem az ide kapcsolódó hülyeséget, az ingatlanközvetítő keresi fel a banki hitelügyintézőt, aki a végén ad neki kp-t.

2019. dec. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
A hiteles vevő kevesebbet alkuszik. Ha pedig magasabb az eladási ár, több a jutalék.
2019. dec. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

engem pont egy kps vevő szivatott meg. 45% önerővel vettem volna. megvolt a pozitiv hitelbírálat, csak egy papírra vártunk, és amint megkaptam volna kb 2 hét után utalt volna a bank.

Aztán jött egy állítólagos kps vevő és eladták neki a házat, úgy hogy én rendeztem el az ingatlan papírjait.

Csak valamiért az ingatlanos egyszerűen nem volt hajlandó szerződni... gondolom valaki belehelyezett egy viszonylag vastag borítékot a zsebébe...

2019. dec. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Én hitelre vennék ingatlant, én azt tapasztalom, hogy a készpénzes vevőket részesítik előnyben a hiteleshez képest, magánszemélyek és ingatlanosok is. Több ingatlannál konkrétan megmondták, hogy csak kp jöhet szóba. Ez teljesen érthető amúgy, a kp gyorsabb, kevesebb a macera. Szóval én nem azt tapasztalom, hogy a hiteles vevőket részesítik előnyben.
2019. dec. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Amit az utolsó írt teljesen igaz , amit a 18/27 es az pedig teljesen hülyeség, Egy jó ingatlanosnak kötelessége függetlennek maradni az ügyben, éppen ezért a célja az hogy az Eladó(akivel szerződött ) az is megkapja azt a pénzt amit a házáért szeretne de a vevő is jól járjon és azt kapja amit szeretne. Ebben a szakmába nincs olyan ,hogy az ingatlanos csak az eladót részesíti előnybe vagy csak a vevőt.
2020. febr. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!