Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az ingatlanosok miért nem...

Az ingatlanosok miért nem mondanak semmit az általuk hirdetett ingatlanról?

Figyelt kérdés

Szeretnék lakást venni, de egyik sem mondja hogy hol van helyileg. Pedig szeretném azért megnézni a környéket, legalább google mapsen. Meg a ház külsejét, ugyanis az ingatlanos hirdetések zömén nincs kép a lakásról.

Arról már rég letettem hogy elmondják hogy hány m2, bútorozott-e, van-e klíma, mekkora a konyha, stb...


2018. nov. 24. 18:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Egyetertek. En se mennek el megnezni feleslegesen ha kivulrol nem tetszik. Magyar mentalitas, kulfoldon utca es hazszammal teszik fel a hirdeteseket.
2018. nov. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Mert nem kizárólagos szerződést kötöttek az eladóval, igy nyilván nem akarják, hogy egyedül odamenj és megvedd a közreműködésük nélkül. Ezért lenne jobb MiNDENKINEK, ha kizárólagos szerződéseket kötnének, ahogy külföldön, de azt a magyar nem irja alá, mert csak, igy meg nem lehet rendesen hirdetni és el se adódik a lakás.
2018. nov. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2-es ezt értem de nincs erőm megnézni személyesen több száz, ezer ingatlant. Sőt egyet megakartam nézni múltkor de az ingatlanos a bejárat előtt valami papírt tolt az arcomba hogy alá kell írni előtte, én meg azonnal otthagytam.
2018. nov. 24. 18:39
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

"a bejárat előtt valami papírt tolt az arcomba hogy alá kell írni előtte, én meg azonnal otthagytam."


Igen, az a megtekintési nyilatkozat, nem értem, miért nem akartad aláírni azt a "valami papírt" :-)

Az biztosítja, hogy esetleges ingatlanos háta mögötti megegyezésnél ne tudd letagadni, hogy rajta keresztül ismerted meg az ingatlant.

Ha olyan hirdetést találsz, ahol nincs feltüntetve, hogy hány m2, alaprajz a helyiségek m2-vel, akkor az komolytalan, nem is értem, azon miért akad meg egyáltalán a szemed.

Az pedig, hogy bútorozott-e, irreleváns egy ingatlan esetében, nem albérletet keresel tudtommal.

2018. nov. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem tudom, milyen oldalakon keresel, de én már többször cseréltem lakást az elmúlt években és a legnagyobb portálokon az ingatlanok nagy részénél szinte minden adat fel van tüntetve( a m2 a minimum, aminek szerepelnie kell), képekkel (akár 5-6, vagy több kép is szokott fenn lenni).

Szerintem rossz helyen nézelődsz.

2018. nov. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Vannak nagyobb ingatlanos cégek, ahol tényleg jellemző, hogy sablonosan hirdetik a lakásokat. Ugyanolyan minden hirdetés, csak be vannak helyettesítve a szobaszámok, emelet, stb. Mintha ugyanaz a minta lenne nekik, csak adott lakásnál kitöltik a hiányzó adatokat. Helyszínt egyetlen-egyszer sem írnak, utcát sem, csak annyit kb., hogy népszerű utca, vagy belváros, stb., de hát ezzel nem lesz okosabb az ember.


Amikor ingatlant kerestem, én ezeket simán kikerültem, mert az esetek 90 %-ában ugyanezt az ingatlant megtaláltam sokkal bővebben leírva, a tulajdonos által is hirdetve. Teljesen nyilvánvaló, hogy a vevőt a legjobban első körben az elhelyezkedés érdekli és nem fog 60 helyre elmenni, ha már az elején kiszűrhető, hogy azon a területen nem akar lakást venni.

2018. nov. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
A kizárólagos szerződéshez csak annyit, hogy én sem kötnék. Egy kézben összpontosítva sokkal kisebb az esély az eladásra, ráadásul az ingatlanos nincs rászorulva, hogy keményen dolgozzon és minél előbb eladja az ingatlant, hiszen nincs versenyhelyzetben.
2018. nov. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Amit írsz, az nem teljesen igaz.

A lakás műszaki jellemzőit pontosan szokták megadni (terület, szobák területe, van-e klíma, milyen a fűtés, hányadik emelet stb.)

A házszámot, néhol a az utcát sem adják meg, ez természetes, mert simán kijátszanák őket, mert nem kizárólagosak ezek a szerződések. Ha meg nem írod alá a megtekintési nyilatkozatot, akkor mégis, mit vársz?

2018. nov. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem furcsa, hogy ez a tapasztalatod. Sok száz hirdetést böngésztem végig az elmúlt hónapokban. A lakás mérete, műszaki jellemzői szinte mindenhol neg van adva, és fotók is fel vannak töltve az esetek nagy részében. A pontos cím sokszor nincs megadva, de mikor felhívtam az ingatlanost, legtöbbször megmondta az utcát és abból eldönthettem, érdekel-e. És sok más infót is elmondtak telefonban, amire rákérdeztem.


Én a legnépszerűbb oldalakon nézem végig a hirdetéseket (ingatlan.com, jófogás, ingatlannet, ingatlantájoló stb), és a környéken lévő ingatlanirodák oldalait nézem még.

2018. nov. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert gyökér hiéna mind.
2018. nov. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!