Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Adott egy kB 1200nm és telek....

Berni5 kérdése:

Adott egy kB 1200nm és telek. A tulajdoni lapon az ál, hogy zártkert, müvelés alól kivett, de a besorolása kért?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem és szeretnénk ellerülni a 2 hónapos kitűzést illetve a macerát a mezőgazdasági hivatala.

Szóval kivonánk átminősitenénk

De hogyan és mire?

Hogy csak könnyedén átlehessen írni a nevemre illetve a késöbbielben építenének rá egy 35 nm házikót.



2020. jan. 23. 13:27
 1/9 A kérdező kommentje:

Szóval a besorolása kert

Hogyan lehetne ezt gyorsan és könnyen elintézni

Illetve mi legyen a besorolása?

2020. jan. 23. 13:30
 2/9 anonim ***** válasza:
Besorolás tökéletes, húzhatsz rá házikót is. Viszont a 2hónapos kiírást nem lehet megúszni.
2020. jan. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Voltam ügyvédnél azt mondta hogy ez így nem jó és az átírás is legalább egy éves procedúra...

Mert az önkormányzat és a mezőgazdasági hivatal meg a farc se tudja kinek kell benyitani több példányos adás vételi meg hivatalos papírokat.

Nem igazán értem ezt a dolgot

2020. jan. 23. 13:36
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval most venném meg ezt a telket és szeretném ha a nevemre kerülne
2020. jan. 23. 13:36
 5/9 anonim ***** válasza:

"Szóval most venném meg ezt a telket és szeretném ha a nevemre kerülne"

Ki kell várnod. Nincs más.

2020. jan. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezek az ügyvédek egyébként kva okosak tudnak lenni... annyi van már belőlük is mint a szemét. Csak épp itt is ugyanúgy van kontár mint minden más szakmában.
2020. jan. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként, hogy hozzá is szóljak, szerintem nincs olyan zártkerti / külterületi művelési ág, vagy hrsz., aminél ne kéne elővásárlási jog miatt kitűzni. Ez már csak ilyen.

És azt is kéne tudni hogy hány %-ig beépíthető, mert te 3%-ig akarod beépíteni, van ahol ennyi a max.

2020. jan. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyenesági rokoné a telek?

Mert akkor szerintem elég egy ajándékozás, akkor gondolom nem kell kiírni.

2020. jan. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha művelés alól kivett, akkor már nem tartozik mezőgazdasági területnek, ezért nem is kell kihirdetni.

Mire akarnád átminősíteni?

Lehet hogy valami nem lett bejegyezve a földhivatalnál?

Érdemes lenne a helyi önkormányzat építésügyi osztályán megkérdezni, hogy mi van ezzel a területtel.

2020. jan. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!