Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » CSOK bevezetése miatt, egyedül...

CSOK bevezetése miatt, egyedülállóként életem végéig szüleimmel kell élnem?

Figyelt kérdés
Évi 1.5 millio forintnál így sem tudok többet félretenni mert a lakbéren kivül minden mást fizetnem kell magamnak. Erre a kormány 10 millio forintokat osztogat amelyek azonnal beépültek az árakba. Teljesen kilátástalan az életem hála a politikának.

2020. febr. 18. 09:07
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
12%

#9

Te nem tudsz olvasni?

A "Nem akarok családot" az szerinted mit jelent?

De felőlem nevezd aminek akarod, a lényegen mit sem változtat, hogy a Kérdező NEM AKAR CSALÁDOT, tehát ő családellenes. Amúgy nincs ezzel baj, de akkor ne sopánkodjon azon, ha egy kihalóban levő országban a családokat támogatják. A döntés az ő kezében van.

2020. febr. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
49%

#10

Szerintem te nem vagy normális!

Aki nem ért egyet veled, vagy életrevalóbban, törekvőbben gondolkozik. az nyilván mind fideszes!:D

Te a szüleid jóvoltából milliókat tudsz éves szinten félretenni, de sír a szád, hogy Budapesten vagy Győrben nem tudsz házat venni. Akkor vegyél máshol, vagy ingázz, ahogy ennek az országnak a 8millió vidéki lakosa teszi.

2020. febr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
20%

Igény vs lehetőség.....................

Gondolom egy manhattani loft lakás lenne a célpont, természetesen forintért, bangladesi árakon, marsi fizetés mellett.

2020. febr. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
50%

#11

Aha, szóval túlreagálod a dolgokat.

Ha valaki azt mondja neked, hogy nem szeretne kelbimbót enni, akkor arra is rásütöd, hogy KELBIMBÓELLENES? :D

Én se szeretnék gyereket, úgy gondolom jogom van hozzá és megvannak az okaim, ettől függetlenül örömmel veszem ha támogatják a családokat, és szeretem a gyerekeket is. Miért lennék bármiellenes? :D

2020. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
17%
??? Mi ez az agymosott vérköcsög duma?
2020. febr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
27%
Tanulj ki olyasmit, amire van kereslet, bárhonnan tudsz végezni és többet tudsz félretenni. Te mivel ösztönöznéd a gyerekvállalást, hogy legyen aki majd eltart nyugdíjasként, mégse kerülj hátrányba egyedülállóként?
2020. febr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
43%
Egy 160e körüli bér az egy egyszerű 8 általánossal végzett "droid"munkát feltételez.(műszakolva,túlórákkal akár 2 kiló körül is lehet) Le kell,hogy lombozzalak ezért a fővárosban vagy megyeszékhelyen sem fog neked senki 100-150-el többet fizetni.De ha még így is lenne,az ottani ingatlanárak 2-3x a vidékieknek tehát arányaiban még xarabbul jössz ki..
2020. febr. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
19%

"100-150 ezerrel többet kereshetnék, ennyivel károsít meg ez a hely havi szinten hogy itt élek."

Szerintem pereld be a szüleidet, kérj tőlük kártérítést!

2020. febr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Jah óriási igények egy 35 m2-es panel egy élhetöbb város,belvárosi részen megfelelne.

Itt Szabolcsban hiába alacsonyabbak az ingatlanárak ha fizetések(megyeszékhelyen is ua az kevés) is nagyon alacsonyak,örök nyomorra vagyok itélve ezen a részen,fele annyi átlagkeresettel ugyanazért a munkáért.


A CSOK az szingliadónak is nevezhetö mert csak az egyedülállóknak kell megfizetni a 10 milliot amit beépítettek az ingatlanárba. Ez a kormány brutálisan eltapossa az egyedülálló embreket,rendszerszintü diszkrimináció,lassan a gyerekeseknek adót sem kell fizetniük még a családnélküliektöl rekord nagyságú% arányosan adot szednek el,köztük tölem is hogy odaadják a családosoknak.


Az egyik válaszoló nagyon okosnak ügyesnek életrevalónak hiszi magát mert a Fidesz elött a gazdag szülei tudtak lakàst tolni alá(harmad annyiba kerültek 2010 elött), de most már vége mindennek a Fidesz családtámogatása lehetetlenné teszi egyedülállók számára a saját lakást,talán majd évtizedek múlva. Borzalmas kilátástalan szegénységben élek mert még egy évtized múlva se lesz elég pénz sajátra,akkor már 50+millió felett is lesznek az árak,kitudja a politika mennyit fog még szivattyúzni a családosok részére.


Az meg nem megoldás hogy elmegyek albérletbe fizetni egy NER-es/Fidesz partolo ingatlanbárónak a 10.ik kiadandó lakásàt. Kiárazódtam piacból esetleg vállalhatom hogy csinálok 3 rabszolgát akiknek majd igénye lesz albérletre és tömhetik a kiadókat a kormány ezt szeretné de ilyen bizonytalan körülmények közé biztos soha nem vállalnék.

Meg önzö is vagyok bevallom nem vennék el magamtól semmit csak a fölöset adnám gyereknek Ami nincs most. Szóval jobb ha nem Minden szempontból

2020. febr. 18. 14:54
 20/36 anonim ***** válasza:
39%

" 35 m2-es panel egy élhetöbb város,belvárosi részen megfelelne."


Irreális álmokat kergetsz. Ez Bp-en jelenleg vhol 20-30m ft közötti összeg(akkor még nem beszéltünk a bútorozásról,berendezésről)A szabolcsi 160e fizu varázsütésre Bp-en nem lesz 300e, bárki bármit mesélt vagy mondott neked.Tanulj meg különbséget tenni vágyaid és a szükségeid között,máris sok lépéssel előrébb vagy.Én is vágyom egy új villanyautóra,de sajnos be kell látnom,hogy a pozíciómból és az ebből adódó bérezésemből nem fogok tudni venni.Más meg igen.Ez ilyen.

2020. febr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!