Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » CSOK bevezetése miatt, egyedül...

CSOK bevezetése miatt, egyedülállóként életem végéig szüleimmel kell élnem?

Figyelt kérdés
Évi 1.5 millio forintnál így sem tudok többet félretenni mert a lakbéren kivül minden mást fizetnem kell magamnak. Erre a kormány 10 millio forintokat osztogat amelyek azonnal beépültek az árakba. Teljesen kilátástalan az életem hála a politikának.

2020. febr. 18. 09:07
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező, nem értem hogy mit akarsz...

Ha szakorvos lennél, 20 év munkaviszonnyal, vagy menő menedzser, akkor érteném is a jelenleg irreális igényeidet.

35m2 SAJÁT lakás? Túl nagyravágyó az uraság...

Teljesen rendben van az, hogyha négyen laktok ekkora helyen, mondjuk egy román és 2 ukrán vendégmunkással... Priccseken alszotok, krumplin és babkonzerven éltek, amit a szobában tábortűzön melegítetek, a konzerves dobozban, a krumpli héjját elteszitek, jó lesz az reggelire.

A magyarnak ez tökéletes élet, a lakhatás nem alanyi jog, tegyél érte, ha te egy Miaimi menedncés villát akarsz, vagy ha egy Szigetszentmiklósi 30 m2-es szoba-fürdőszobát, majdnem ugyanaz... A lényeg, hogy neked irreálisak az igényeid, te kis álmodozó. Nőjj fel!

2020. febr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
43%

#14

Egyszerűen nem értem, hogy mit nem értesz!

Ez nem "kelbimbó történet", a Kérdező nem akar családot és a családokat támogató intézkedéseket véres szájjal bírálja.

Akkor ez szerinted mi???

De én nem vitázom veled tovább, vagy nem akarod, vagy nem tudod megérteni a legegyszerűbb dolgokat, ... vagy csak kötözködni akarsz, azt pedig a szabály tiltja.

2020. febr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
60%
A kormány csak a fiatal családosokat látja,mint ha csak ők élnének az országban .Eljön az idő,mikor ezek is szívnak,mint a torkos borz.
2020. febr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

20-as nem szeretnék Budapesten lakni(nem jött be a környék nekem már túl nyüzsgő ahoz képest amit megszoktam) vagy környékén csak példának hoztam fel mint az egyik élhetőbb helyet az országban.


Csak Szabolcs az egyik elrettentő példa mert tényleg tanulmányoktól és szakmától függetlenül kb mindenki alul van fizetve, munka van de sehol sem fizetik meg itt az embert, de elköltözni csak az teheti meg akinek tényleg nagyon piacképes tudása van, máskülönben az albérlet költsége nagyobb mint amennyi haszonnal jár...


21-es jót nevettem köszönöm, jól tükrözi az átlag magyar álláspontját.


22-es

Nem sajnálom a családosoktól(hiszen gyereket felnevelni sokkal nagyobb költség mint amennyi támogatást kapnak) csak az a baj hogy ez gyakorlatban az egyedülállók rovására megy.

Én nekem nem megy az, hogy nincs semmink de vágjunk bele csináljunk 3 gyermeket aztán lesz ami lesz, kapunk államtól támogatást lakásra és aztán miből fogjuk felnevelni gyerekeket stb,mikor még magunkra is alig elég a pénz???

Szingli szempontból viszont a támogatás adó formájában csapódik le ez ami elfogadhatatlan számomra, nem maga a támogatás, hanem az hogy a támogatással kitolnak velem.

2020. febr. 18. 16:50
 25/36 A kérdező kommentje:

[link]

Országos szinten legalacsonyabb havi nettó

2020. febr. 18. 16:56
 26/36 anonim ***** válasza:
93%

Az általad linkelt statisztika az ÁTLAGOT mutatja,tehát a legutolsó WC-s nénitől a vezérigazgatóig mindenki benne van.Mennyi vezérigazgató van szabolcsban és mennyi Bp-en?

(de írhattam volna szoftverfejlesztőt vagy műszaki managert is..)Mivel ezek részaránya BP-en jóval magasabb matematikailag az ÁTLAGOT nyilván erősen felvelé fogják húzni,innentől meg torz irreális az összehasonlítás egyénre vetítve.Egy egyszerű "tróger" munkáért a fővárosban vagy a nagyobb megyeszékhelyen sem fogsz több pénzt kapni,vagy ha vmennyivel igen akkor sincs abszolút arányban az ottani ingatlanárakkal..

2020. febr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Én Győr mellet lakom, jóval átlagon felül keresek. Tavaly 3,5 milliót raktam félre egyedül, úgy hogy nem otthon lakom, de még így is szinte lehetetlen normális házat venni erre felé.

Mostanában a lepukkant romok mennek 15-25 millió között, amire még 10-15-öt rá kell költeni. Viszont ennyiből meg már újat is lehet építeni. Így inkább építkezni fogok, de nem akarok 20 millió hitelt! Így gyűjtögetek tovább. Ha nem törlik el az áfa kedvezményt már ásnák az alapomat valószínűleg, de így van kb 5-6 millió hiány a költségvetésemben.

Nekem nem kell 3 gyerek, maximum 1 lesz, mert azt az egyet is nagyon sokba kerül tisztességgel felnevelni. Nem akarom azt mondogatni,mit miért nem veszünk meg most, mert nincs miből. Nem a luxus dolgokra gondolok csak az általános mindennapi váratlan kiadások.


Nem azokkal a csokosokkal lesz baj akik 40 millióért építkeznek, hanem azokkal aki bevállaltak 3 gyereket 2,3 + 5 millióért! Ezekhez a családok jó esetben bejön 300000 havonta errefelé. A majd lesz valahogy hozzá állással, és a 7,3 millióért meg sorozatba gyártják a gyerekeket. A nagyszülők meg segítenek nekik amíg élnek, majd utána meg hatványozódnak a problémák. Már most több olyan ismerősom van akik azon nyafognak, hogy nem jönnek ki a pénzükből, de az nem jut el a tudatukig, hogy 1 gyerekkel is ez volt a helyzet.


Én értem mi baja a van a kérdezőnek,én is egyedülállóként fogom építeni a házam. Nekem ez így megfelel, de ez nem zárja ki a barátnő lehetőségét. 32F

2020. febr. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

27+

Ha Győr környékén akarsz valamit egyedül elérni, akkor min nettó 400-500000 között nem árt keresned. Márt csak azért is mert 20 millió törlesztőrészlet 20 évre kb 120000 Ft.

2020. febr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Amúgy nagyon vicces egybeesés, de úgy látszik 'isten' megsegített(vagy nevezzük bárminek is ezt) de mégiscsak úgy tünik hogy pár évig lehet lakhatásom egyedül albérlet költsége nélkül.


Imént említették van 2 lakásuk amit nem terveznek tovább kiadni pár évig és addig beköltözhetünk testvéremmel ha környéken lenne vmi munkánk.


Meglepett mert szüleim sohasem segítettek(nagyon maguknak való emberek és sporólosak) azon kivül hogy lakbért nem kértek tőlem, illetve felneveltek.

Kisebb csoda.


Erre iszom lol.

2020. febr. 18. 18:56
 30/36 anonim ***** válasza:
85%
Eddig volt a sztori! Kamugép!
2020. febr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!