Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti ingatlan vásárláskor...

Ti ingatlan vásárláskor néztetek ilyen szempontot is?

Figyelt kérdés

Adott egy elég rendezett, "tiszta" település, két megyeszékhely között, de nem főútvonalon, macerás a közlekedés, legalábbis egyikbe. A másikba pedig közel 50km busszal az út... Ti attól költöznétek, ha egyébként egy rendezett, normális városról van szó, mindennel helyben (kivéve munkahely)?


Mennyire ássa alá a későbbi életét az embernek, ha a szüleit nehezebben tudja látogatni, körülményes a közlekedés (negyedik település) autó nélkül?


Inkább maradnátok helyben, ahol nincs minden, a gyereket később el kell hordani óvodába iskolába (cigányok... buszon, vonaton, településen, iskolában, óvodában), de ott a család a közelben, és tud esetleg segíteni, ha ráér?


Nagyon nehéz dönteni. Mindenképp kertes ház, lakás nem igazán jön szóba.


2020. márc. 5. 11:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
50 km-t biztos nem buszoznék minden nap...
2020. márc. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elsődleges szempont, hogy cigánymentes legyen a település, az összes többit csak utána gondolom át.

Két nagyon jó házat is miattuk adtunk el, mivel a másodiknál már a folyamatos stressz miatt cukorbetegséget is kaptam.

Nekünk jelenleg teljesen nyugodt az életünk, pedig a családtól háztól-házig 54 km. választ el. Ahol élünk onnan - kocsi nélkül - a helyi busszal jutunk el a vonatig, ahonnan 45 perc az úti célunk. Így nagyjából nagyon kényelmes tempóban 1-1,5 óra alatt érünk oda, de kocsival sem lenne kevesebb.

Inkább így legyen, mint az ami volt, hogy egy orvoshoz, temetésre, esküvőre, egyéb családi eseményre nem tudtunk együtt elmenni, mert egy valakinek mindig őriznie kellett a házat. És még így is heti szinten át volt vágva hátul a drótkerítés és mindent vittek, ami mozdítható volt. Végül már meg sem csináltattuk hátul a kerítést, mert nem volt értelme.

A kutyát nem lehetett kint tartani, mert éjjel-nappal bántották, mérgezték, vagyonokat költöttünk állatorvosra, így szegénynek "házőrzés" szempontjából semmi értelme nem volt. Pedig a település centrumában laktunk, nem a falu szélén.

Nektek, ha jelenleg csak ez a két lehetőség van, inkább azt tanácsolnám, hogy várjatok még és keressetek valami harmadik opciót, aminek kedvezőbb a közlekedése, akkor a távolság kisebb gond!

2020. márc. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Így nem koltoznek.

Elsődleges szempont hogy ne legyen brazil, es a munkahely max 15 percre.

A szuleim mellett volt a sajat ingatlan, fel ora a megyeszekhelytol, de inkább bekoltoztunk a városba. Minden elérhető 10 perc alatt. Ezekről egy ingyen lakas ért sem mondanék le.

2020. márc. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

En kényszerből költöztem olyan helyre, ahol nincs "munkahely" szekesfehérvártól 40km, Győrtől szintén kb...

Aztán kiderült, hogy 4 házzal arrébb van egy asztalos műhely, megkérdeztem, nem kell e segédmunkas, dehogynem... 3 éve elment a segédje, azota nem talalt... ki is tanultam azóta a szakmát, papír is megvan, sőt már ennis ott hagytam az öreget mert én is vállalkozó vagyok...

Páromról megtudta a helyi óvoda, hogy van dajka képesitése, 2 kézzel kapott utána... megtudta a helyi boltos, hogy van eladói végzettsége, hetvégére délelőttökre má alkalmazta is..

Városbol tűnhet úgy, hogy vidéken "nincs munka"... valójában van dögivel, csak nem mindenki találja meg, ismeri fel a lehetőségeket.

2020. márc. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%

Cigánymentességről meg csak annyit, hogy magyarok közt is van bőven rossz ember.. nálam is szempont volt, hogy cigánymentes legyen... csak ez érdekelt a faluról... nos cigánymentes is volt... mégis volt 2db szabadult gyílkosunk, 3db pedofilunk, kb 300db alkeszunk akik rögtön átugorják a kerítésedet ha valamit látványos helyen felejtesz, dolgozni meg szinte soha semmit...

És ők mind mind fehérbőrű jó magyar emberek...

Ráadásul azóta mióta ide költöztünk (13éve) azota beköltözött a cigánymentes falunkba 3 roma család is.. akikkel egyébként semmi gond, rendes dolgos emberek... néha kicsit hangosak.

2020. márc. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

#4, Te akkor a szerencses oldalon vagy. Ne hidd hogy mindenutt egyforma a videk. Felenk asztalosokkal dunat lehet rekeszteni. Ovoda? Ha nyugdijba megy/meghal valaki. Bolt szinten.

Ferfi munka valoban lenne, de megfizetve egy sincs.

2020. márc. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
#4 csak nem sorstárs keleten?
2020. márc. 5. 17:58
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Legfontosabb szempont nálam: legyen munkahely max 40 km-es körzetben. És nem egy kettő munkáltatóra gondolok itt.
2020. márc. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

Én már régóta nem a cigók miatt aggódom a hasonló településeken, már annyi előítélet van velük szemben, hogy kénytelenek a legpéldásabb életmód szerint élni.

Pláne, ha nagyon úgy is néz ki az illető.


Ellenben azok a tróger, senkiházi Magyarok, aki cigány életmód szerint élnek hiszik azt, hogy ők bármit megtehetnek.

Na én az ilyenektől félek, tipikus képviselője a gyök 2 szomszédom, nem néz ki cigánynak, ellenben:

iszik, lop(nem kicsit, tőlem is) állat módjára viselkedik, primitív bunkó, az állataival ahogy bánik kimerít minden bűncselekményt(bejelentve!) nem dolgozik, stbstbstb....


Maradj a szülők mellett, főleg autó nélkül nehéz lesz. :(

Bármikor számíthattok egymásra.

2020. márc. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%

Így van, közvetlen szomszédomba költözött be egy cigány család, 1.8millió volt a ház amit megvettek, hát be voltam rezelve, Milyen putrisok költöznek mellém...

Mára az asztalos mühelyem ajtaja egész nap nyitva, akkor is, ha én nem vagyok ott, az istálómban ott van kb 3millió összértékű kerti gép, az istálónak ajtaja sincs, nemhogy bezárnám :D

14 éves kisgyerek néha át átjön mikor dolgozom, nézni mit csinálok, meg asztalos suliba is ment most szeptemberben. Meg már pedzegeti, hogy majd jön hozzám.

2020. márc. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!