Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A jelenlegi világjárvány...

A jelenlegi világjárvány befolyásolhatja az ingatlanárakat?

Figyelt kérdés
Akár rövid vagy hosszú távon!? Drágulás vagy "olcsulás" jöhet?
2020. márc. 14. 14:51
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
25%

9: A panellakások ára máris esett, pedig még válság sincs.

Az ingatlanpiac meg nem úgy működik, hogy ülsz a fenekeden, mert sok az üres lakás, örökség, nem fizető hiteles stb. Ezeket el szeretnék adni.

2020. márc. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
93%
Hát ha a vírus miatt még egy fél év múlva is itt tartunk, akkor szerintem lejjebb fog menni. De valószínűleg pár hónapig még mindenki kivár, vevő és eladó egyaránt, hogy hátha látszik a vége.
2020. márc. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
77%

46%-os

Nem vagyok ingatlanos. Közgazdász vagyok.

Viszont orvos sem vagyok, mégis tájékozódom az egészségügyi oldalakról is.

Erre a vírusra jellemző, hogy 27 fok külső hőmérsékleten nem terjed, tehát még Belgium is április végére-május elejére teszi a járvány végét.

Most március közepe van, még zajlik az élet, nem történtek elbocsájtások, nem ment csődbe senki. Ebben az időszakban normál esetben is "uborkaszezon" van az ingatlanpiacon és a turizmusban is.

A panelekkel meg ne gyere, az egy mesterségesen generált állapot volt, hogy a vidékiekre rá lehessen sózni jó drágán a nagyobb városokban már senkinek sem kurrens paneleket. Azoknak várható volt az árcsökkenésük, lesznek azok még olcsóbbak is.

2020. márc. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
16%

13: Akkor közgazdász létedre nagyon elbagatellizálod a kérdést.


"Most március közepe van, még zajlik az élet, nem történtek elbocsájtások, nem ment csődbe senki."


[link]


[link]


"Ebben az időszakban normál esetben is "uborkaszezon" van az ingatlanpiacon és a turizmusban is."


Ne haragudj, de ez hülyeség. Ilyenkor már pörög az ingatlanpiac.


"A panelekkel meg ne gyere, az egy mesterségesen generált állapot volt, hogy a vidékiekre rá lehessen sózni jó drágán a nagyobb városokban már senkinek sem kurrens paneleket. Azoknak várható volt az árcsökkenésük, lesznek azok még olcsóbbak is."


Ugyanez igaz a közepes állapotú téglalakásokra, családi házakra stb. Illetve ezt is meg tudnád magyarázni?:


[link]

2020. márc. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
50%

13: "Erre a vírusra jellemző, hogy 27 fok külső hőmérsékleten nem terjed, tehát még Belgium is április végére-május elejére teszi a járvány végét."


Azt ugye tudod, hogy kb. 130 országban terjed el a vírus, nem mindenhol lesz 27 fok. Másrészt Kínában 4-5 hónapig tartott, mire megszűnt az intenzív terjedés, nálunk csak most kezdődött el, nem tudom honnan veszed az április-májust...

2020. márc. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
82%

#14

Utolsó reagálásom ez ügyben, mert bevallom, már unom ezt a fölösleges szócséplést. Úgysem győzzük meg egymást, te úgy gondolod, én meg így.

Nos:

Ha ilyen példákat hozol fel - idézek a linkedből - mint "fenyegető válságállapotot", akkor komolytalan az összes többi is:


"A Flybe évek óta pénzügyi nehézségekkel küszködött, és már januárban is a csőd szélén állt, de akkor egy befektetői csoport - amelynek élén a Virgin vállalatcsoport légitársasága, a résztulajdonos Virgin Atlantic állt - egy tőkeinjekcióval időlegesen megmentette."


Az időjárással kapcsolatban meg az európai időjárásviszonyokat figyeljük, nem a világ összes táját.

Belgiumban a tervezet szerint május 1-én nyitnak az iskolák. Hogy ezek után Szibériában vagy a világ másik felén milyen vírus fog garázdálkodni, az ahogy eddig is mindig volt, most sem a mi gondunk.

2020. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
24%

16: "Hogy ezek után Szibériában vagy a világ másik felén milyen vírus fog garázdálkodni, az ahogy eddig is mindig volt, most sem a mi gondunk."


A közlekedés, turizmus, logisztika stb. számára viszont az lesz.

2020. márc. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
61%

Te viccelsz 17-es!

Eddig is voltak a világ minden táján különböző vírusos megbetegedések, voltak járványok, de a kutya nem törődött vele. Ahogy a jövőben sem fog senkit érdekelni, a turisztikát és a logisztikát sem.

2020. márc. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
89%

"Erre a vírusra jellemző, hogy 27 fok külső hőmérsékleten nem terjed"

Az érdekes, mert Dél-Kínában, Tajföldön, Sri Lankán, Iránban 35-37 fokban is remekül terjed.

De még Nigériában és Ausztráliában is van.

2020. márc. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
18: Nincsen nemzetközi közlekedés, csak szólok...
2020. márc. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!