Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor mennek le a lakás árak?

Mikor mennek le a lakás árak?

Figyelt kérdés
Október környékén szeretnék lakást vásárolni, nem tudom hogy akkor mi lesz a helyzet...
2020. márc. 24. 11:48
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
53%

29: magyar piacon 2.3%, Budapesten 12% a külföldi vásárlók aránya.


[link]


Amúgy tökmindegy az illető nemzetisége: mindenki piaci árat fizet, a piacokon meg mindenütt ugyanaz történik.


Emberek veszítik el az állásaikat és a hitelfelvétel nehezedik. Ennek csak áresés lehet a vége. Mindenhol.

2020. márc. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:

A kormány óvatos becslése szerint, kb. júniusban-júliusban fog tetőzni idehaza a vírus.

A megszűnése talán év vége felé várható. De csak talán!

(Ha nem indul újra egy újabb fertőzéshullám vagy mutáció.)

A gazdaság helyreállítása meg több évig is eltarthat majd.


Akik szerint ebben a helyzetben felfelé mennek majd a panelárak azok végig gondolták, hogy a munkanélküli lakosság döntő többsége addigra anyagilag teljesen legatyásodik és eladósodik?!

Magyarországon a panellakók többsége (meg sokan mások is) csak fizetéstől-fizetésig élnek, nulla megtakarítással.


Nem vagyok érdekelt, se venni sem eladni nem szeretnék.

Csak hangosan gondolkodom, és igen jelentős áresést látok elsősorban a paneleknél.


Arról nem is beszélve, hogy igen jelentős már most is azoknak a száma, akik bezártság okán rájöttek, hogy nem lehet normális családi életet élni 40-50 m2-en mert megbolondulnak a bezártságtól és egymástól.

Vagyis sokan elfogják adni a lakásukat, hogy egy normális emberi életet éljenek végre egy családi házban.

Ezért még több eladó lakás lesz, és a családi házak felértékelődnek.


A panelek kb a felére fognak leesni.

De ne legyen igazam.

2020. márc. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:

miért vagy ráfixálva a panelekre?

a panelekkel annyi történt, hogy miután a legtöbb házat leszigetelték, a romos bérházakhoz képest komfortos világos lakások. Valamint kiderült hogy a távhő jelenleg gyakorlatilag a legolcsóbb fűtési mód, ráadásul gondozásmentes. De ezt csak az tudja, aki lakott már konvektoros, cirkós, házközpontis, és távhős lakásban is. Én laktam.

Amúgy meg együtt mozgott az áruk a többi ingatlannal.

A családi ház árak kb 1 év késésben vannak a lakáshoz képest. A túlárazott családi házak ára ugyanúgy le fog esni, csak picit később. Ez van, törődj bele, valahogy köhögd addig a törlesztőt, míg helyreáll a gazdaság (5 év minimum)

2020. márc. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
#33 én nem látok egyiknél se csökkenésre módot... házak meg még felfelé fognak menni jobban.
2020. márc. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:

"miért vagy ráfixálva a panelekre?"


Nem vagyok érdekelt egyikben sem, csak mindig a panelt szokták legtöbbször felhozni,

és azok vannak jelentősen túlárazva a valós értékükhöz képest.


Ez az én privát véleményem, de biztosan neked lesz igazad és a járvány után nem a mostani áruk felét, hanem a dupláját érik majd.

2020. márc. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:

Megint csak írom: te eladnád a dolgaidat féláron csak hogy el legyen adva? Mert én nem. Ugyanez a háznál, lakásnál is.


Az az 1-2 sürgős, ténylegesen eladó ház / lakás nem fogja lenyomni az árakat. Akinek meg csak látványeladó, az hirdesse nyudodtan még van 10 évig.

2020. márc. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
Ahogy nézegettem az elmúlt hetekben, a nagyon túlárazott kerületekben (XI, XIII, III) tényleg elkezedtek csökkeni az árak, 40 milliós panelek tényleg nonszensz kategória volt. Az olcsóbb kerületekben (X, XIX, XVIII stb) viszont tartják az árukat.
2020. márc. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
ugyanazon a környéken mindig is 3-4-szeresét érte egy családiház, mint egy panel. 20 éve is, 10 éve is így volt, most is így van. az arányok nem változnak. annyi változott, hogy a tégla tömb lakások 1.5x szorzója elolvadt a panelekkel szemben.
2020. márc. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:

36: Én meg leírom mégegyszer, hogy a vevők sem hülyék, hogy a jelenlegi túlárazott, lelakott családi házakat megvegyék. Aki most nem áraz be reálisan, azt kockáztatja, hogy hosszú évekig nem tudja majd eladni az ingatlanát.


Két kérdés:


- miért kezdték leárazni egyre több hirdetésben a családi házakat (főváros, általában 10% a mérték)

- miért csökkentek 2008-at követően az ingatlanpiaci árak, akkor nem volt fontos a tulajdon?


Ne a saját tulajdonodból indulj ki, van akinek tucatnyi ingatlana van és jelenlegi helyzetben még akkor is jól járhat, ha pl. 30%-al a mostani ár alá lövi be az ingatlana értékét.

2020. márc. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
#39 csak felénk nem ment le semmi semmit? Ahol amúgy se nagyon kelnek el a házak? Évek óta hirdetik. XD
2020. márc. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!