Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanvásárlás. Rosszul...

Ingatlanvásárlás. Rosszul döntöttünk?

Figyelt kérdés
Lassan 1 hónapja, hogy eladtam, szerintem elég jó áron a 47nm-es 4. emeleti panellakásomat, rá egy hétre vettünk egy 15 éves 20 lakásos társasházi lakásban 80+7nm erkélyes lakást, az első emeleten. A négyzetméterre eső különbség 40eft a társasházi lakás javára. Lehet, hogy nem kellett volna azonnal belevágni és, ha vártunk volna akár milliók a zsebünkbe marad? Mert itt szerintem biztos ingatlanár esés lesz. Hitelt nem kellett felvennünk.

2020. márc. 25. 08:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én is lakásban élek legszívesebben, 50-es 60-as években épült tégla társasházakat preferálom távfűtéssel esetleg cirkóval, saját ízlés szerint felújítva. 2000 utániakból is ki lehet fogni nagy szerencsével olyat, ami vállalható. Most is egy újabb társasházban lakom, sajnos a rosszabbik fajtából. Munka miatt költöztem ide átmenetileg, alig várom, hogy eladjam. Szinte mindegyik lakás problémás itt is, beázik, vizesedik a fal, penészes, az erkélyek hullanak szét, szigetelés nulla, lift 1 éve nem üzemel... És vannak ennél sokkal rosszabbak is tömegével.
2020. márc. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
akkor hogy lehet az, hogy minden kérdésnél a panelek minőségét szidod, holott te sokkal rosszabb állapotú lakásban élsz?
2020. márc. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Valakivel összekeversz, én nem szoktam szidni a paneleket. A lepukkantságot pedig főleg két dologra értettem: tré minőségben elvégzett energetikai korszerűsítés (tető, homlokzat szigetelés, ablakcsere) és a szocreál kinézetre, úgymint pl a linóleum padlójú lépcsőházak, ilyesmi.
2020. márc. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Jézusom, örülj már annak, ami van! Mi el sem bírjuk adni, kiugranék a bőrömből, ha abban a helyzetben lehetnénk, amiben ti!
2020. márc. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, ti 15 m ért adtátok el a lakást és 30 millióért vettetek másik. Nem valószínű, hogy ilyen lakást panel árban meg tudnád később venni, vagyis fél áron lesz majd. Inkább több lesz az alkalmi vétel. Ellenben le fog lassúlni az ingatlaneladás, sőt egy ideig állhat is a piac, de nem azt fogja jelenteni, hogy egy 30 milliós lakást majd féláron megvehetsz néhány hónap múlva. Itt "szegény" ingatlanosok lesznek bajban egy darabig. Tényleg az a helyzet, hogy nem kell telhetetlenkedni, főleg hogyha hitelt sem kellett felvennetek. Örüljetek neki! Egyébként is jónak tűnik, első emeleti téglalakás egy 4. emeleti panellakáshoz képest.
2020. márc. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az ingatlanár esés először a paneleket fogja érinteni, mint ahogy az emelkedés is ezeknél volt utoljára érzékelhető. Tehát ha vártok, akkor lehet hogy 1-2 ÉV múlva olcsóbb lett volna a társasházi lakás, de hogy a panel ára durvábban esett volna, az szinte biztos.
2020. ápr. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!