Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Pécsen mennyiért vennétek...

Pécsen mennyiért vennétek panellakást? Várnátok az árcsökkenésre?

Figyelt kérdés
Mi a reális ár egy átlagos, másfél-két szobás panelért, ami nem vagy nem teljesen felújított?

2020. márc. 31. 08:48
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
90%
28: Esetleg linkelnél tapasztalatot és elemzői véleményeket? Ugyanis szinte az összes megjelenő cikkben, még az ingatlanpiaci elemzésekben is már árcsökkenésről van szó. Nem véletlenül, mert ez a ciklus már párszor megtörtént. Ezerszer leírták, most az a helyzet jön, hogy majd kenyérre fog kelleni a pénz, ezért ha szükséges, akkor a tulajok bizony el fogják adni az ingatlanukat és még örülni is fognak, hogy egyáltalán lesz rá vevő. Amit nem értesz, hogy nem kótyavetyéről beszélünk, hanem a nyerészkedésnek van vége. De ez már a járvány előtt is így látszódott, az csak katalizálja a dolgot.
2020. ápr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
7%

#31 oké, oké, és ebből mikor lesz valóság? Mert néhány kattintásvadász híroldal és "elemző" firkász véleményére nem adok. Majd ha látom hogy valósan csökken MINDEN ingatlan ára és MINDENHOL látványosan (-15-20% legalább), akkor elhiszem. Addig csak statisztika és papírformával való vagdalkozás az egész. Hidd el, a tulajok nem adják könnyen majd azért...


Kenyérre kell... ott még nem tartunk szerintem.

2020. ápr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
48%

Inkább te mutass olyat, ahol valósan és látványosan csökkent az ár! Tudtok olyat? És nem csak Budapesten?


Hol az a sok-sok leárazott ingatlan, ami a statisztikát szülte?

2020. ápr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
46%

Ember, milyen statisztikát és elemzést szeretnél látni? Én naponta követem az ingatlan.com oldalát (Miskolc), és a mai napig nem látok semmilyen árcsökkenést.

Majd ha azt látom, hogy 6-7 millióért lesznek NORMÁLIS lakások ismét (ahogy a CSOK előtt), nem pedig 10-15 millióért, akkor elhiszem, hogy csökkennek az árak.

Addig nem. Az elemzések nem érdekelnek. Engem a TÉNYEK érdekelnek!

2020. ápr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
50%
Én személy szerint semennyiért. Eleget, majd' 40 évet laktam városban, ebből 12-t panelban ahhoz, hogy tudjam, városban valóban csak LAKNI lehet, ÉLNI nem.
2020. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
0%

"Az a helyzet kérdező hogy a CSOK-kal koporsóba tették a fiatalok jövőjét"


Már miért is? Legfeljebb ha nem akarnak gyereket. Aki vállal 3 gyereket annak ott van most 10 millió csok, 10 millió babavaro, 1+4 millió jelzálog hitel elengedés, illetve az évek során családi pótlék és családi adókedvezmény révén kb 30 millió Ft. A különböző óvodai, iskolai ebéd és egyéb kedvezményekkel nem is számoltam.


Az olyan fiatalnak akik nem akarnak gyereket valóban nehezebb lett, de ez rendben is van így, mindenkinek nem lehet jobb.

2020. ápr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
100%

36-os: az ilyen véleménnyel rendelkezőket olyan szívesen leönteném egy vödör jeges vízzel...


Azt kellene végre felfogni, hogy a támogatás automatikusan beépül a piaci árba. Ha eddig Pesten 18 millió Ft volt egy lakás, akkor a CSOK miatt az rögtön felugrott 28 millióra.

Így akik megfelelnek a feltételeknek, azok ugyanott vannak; akik nem, azoknak meg hatalmas pofont adtak. Mintha a lépcsőfutó versenyen normál helyett mozgólépcsőnek kell felfelé haladnod.


Aztán: a mai modern világban mi rá a garancia, hogy egy kapcsolat 3 gyerek után is életképes lesz még legalább egy évtizedig? SEMMI! Már nem az van, mint pár évtizeddel ezelőtt, hogy aranylakodalom meg hasonlók. A férfi-nő szerepek teljesen megborultak. Hozzáteszem, már lakni is éppen elég nehéz egy párnak. Nyilván heti pár találkozás mellett könnyű fenntartani egy kapcsolatot, de 0-24-ben azért kicsit bonyolódnak a dolgok!


Végül: a CSOK nem egy ingyenes támogatás. Arról van szó, hogy a kormány az egyik helyről elveszi a pénzt, a másiknak odaadja. Az a pénz a befizetett adóbevételekből származik. Lefordítva: a gyerektelen adófizetők pénzét fogják arra fordítani, hogy a gyerekkel rendelkezőknek (vagy tervezőknek) pénzt adhassanak.


Ha logikusan végiggondolod a folyamatot, az egésznek az a vége, hogy lényegében a lakással és gyerekkel nem rendelkezőktől elveszik a pénzüket és odaadják a lakáseladóknak a semmiért.

2020. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
100%

#37 +1


Nem lenne egyébként ezzel baj, támogassák a fiatalt, ha amúgy mellé korlátozva lett volna a piac... nem ez az égig szökő, agyament, hozzáadott érték nélküli áremelkedés!


Bőven, de bőven elég lett volna a 3%-ra befixált kamat a hiteleknél, illetve az, hogy kevesebb önerővel is mehessen a dolog. Ez hogy milliókat, 10 milliókat osztottak illetve osztanak vissza nem térítendőt, na ez volt a nagy pofon...

2020. ápr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:

34: Ha a tények érdekelnek, akkor tessék:


[link]


Most pontosan ilyen folyamatok várhatóak, valószínűleg komolyabb árcsökkenéssel, amit nem szoktatok elhinni, hogy ilyen is létezik. Gondolom arról is hallottál, hogy alku? Ugyanis annak a mértéke is jelentősen megnőtt, viszont ez ugye nem látszódik a hirdetésekben. A statisztikákban viszont igen. Azt ne várd, hogy az ingatlanpiac a hét végére bezuhan, de aki nem dől be a meséknek és nyomon követi az eseményeket, az inkább kivár (nagyon helyesen).

2020. ápr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:

Na igen, ha VALÓBAN segítséget akartak volna nyújtani a fiataloknak, akkor teljesen máshogy közelítik meg a témát. Eleve létre sem lett volna szabad hozni CSOK-ot meg hasonló baromságokat. Helyette indítani kellett volna izomból az önkormányzati bérlakás programokat, húzni egy határt a lakáshitelek kamatjánál, esetleg az árakat is szabályozni.

Valamint jó alaposan megadóztatni a külföldi lakásvásárlásokat és az üresen álló lakások tulajdonosait (mert az sem normális, hogy valakinek csak úgy áll a nevén évekig egy lakás, miközben semmilyen hasznot nem hoz senkinek).


De tudom, ezekkel az ötleteimmel én vagyok a szemét, szélsőjobboldali, kommunista, maradi (a nyomdafestéket nem tűrő jelzőkről nem is beszélve).

2020. ápr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!