Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ma már mindenhol kötelező...

Ma már mindenhol kötelező foglalót fizetni vételi ajánlathoz?

Figyelt kérdés
Otthon centrumos irodán keresztül vennénk ingatlant, csak az árát kellene lealkudni, amit persze csak az ingatlanközvetítőn keresztül tehetünk meg. Viszont ahhoz, hogy egyáltalán árajánlatot tehessünk, le kell tegyük a foglalót. Egy ismerősöm viszont azt mondta, hogy náluk ez nem így volt, pedig ő is irodán keresztül vásárolt 2 éve. Most akkor mi az igazság?
2020. ápr. 7. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Nem. Foglalót az adásvételi szerződéskor kell adni.

Az a vételi ajánlat, amit szoktak az irodák kérni és minimális összeg, de hogy ez mennyire szabályos, annak nem árt utána olvasni.

2020. ápr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én eladóként ragaszkodtam mindig hozzá.

Valószínűleg nem az ingatlanos iroda kéri, hanem az eladó, akit képviselnek.

2020. ápr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Azért, hogy ezzel bizonyítsd hogy komoly a vételi szándékod, nem csak alkudozol tét nélkül.

Mert ha elfogadja a tulajdonos az ajánlatodat és te elállsz a vételtől, akkor bukod a foglalót.

Mert ekkor már foglalóvá minősül át.

2020. ápr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kapkodnám el a helyedben, mert most alig van vevő.

Azaz most te diktálhatsz.

2020. ápr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Ha nem akarok bukni,akkor előleget adok.Az beleszámit majd a vételi összegbe.Bár melyik fél áll el a dologtól,mindenki a pénzénél marad .
2020. ápr. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Ez nettó baromság, hogyha le van téve a foglaló akkor a tulajdonos miért engedne már az árból?
2020. ápr. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ahogyan az utolsó írja!!
2020. ápr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mivel még alkudni akarsz, ne tegyél le foglalót. Mi van akkor,ha az eladó nem enged az árból? Akkor te csak az eladó által kínált áron veheted meg,vagy bukod a foglalót. Foglalót már csak akkor érdemes adni, ha az árban megállapodtatok.
2020. ápr. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy miért írnak választ azok, akiknek fogalmuk sincs arról hogy mi az a vételi ajánlat...

Az nem foglaló, csak akkor válik azzá, ha az eladó elfogadja az ajánlatodat.

Ha nem fogadja el, akkor visszakapod.

Nekem már volt mindkét eset.

2020. ápr. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xswerdy ***** válasza:
ezt a pénzt jellemzően az ingatlanos kéri, elég zavaros konstrukció. Mi van akkor, ha az eladó a vételár tekintetében elfogadja az ajánlatot, de valami más miatt mégse lesz szerződés (pl. a birtokba adás határidejében nem tudnak megegyezni). Akkor lehet vitatkozni. Én ilyet soha nem fizetek, legkorábban szerződéskötéskor adok foglalót. Van olyan ingatlanos, aki azt mondja, hogy nem továbbítja az ajánlatomat, ha nem teszek mellé pár 100 ezer Ft-ot. Hát akkor ne továbbítsa. Esetleg elesik egy üzlettől.
2020. ápr. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!