Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit csináljak, hogy ne őrüljek...

Mit csináljak, hogy ne őrüljek bele?

Figyelt kérdés

Abba a tudatba, hogy lehet még évekig nem lesz saját családi házunk párommal, vagy akár egyáltalán nem jön össze, mert még jobban felmegy az áruk? Így is elérhetetlenek.


Kínálat nulla, eddig is az volt felénk, ami van is, némelyik évek óta hirdetett, engedni senki semmit (akkor már elkeltek volna), és egyre csak a hulladékokat hirdetik (pl. "felújított" vályog hosszú ház, berogyni készülő tetővel).


Hitel... ja, hát hiába a kb. 50-60% önerő, havi 40-50 ezer forint 20 évig teljesen reális. Az alatt nem kapni értelmeset, és még az is necces, alig van miből válogatni.


Mit csináljak, hogy ne töltse ki a gondolataimat az ingatlan megoldhatatlannak tűnő kérdése? Annyira lehangol, hogy semmihez sincs nagyon kedvem, főleg már estére, munka után.


A mai világban ennyire nehéz legyen, egy normális helyen lévő földszintes, tégla építésű házat találni, amibe nem 40 éves csempe van, és szinte átlépsz a wc-be a kádból/zuhanyzóból, mert egybe van és olyan kicsi, valamint gerébtokos ablak van, és ezt 20 millió alatt?


2020. ápr. 22. 07:58
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így kezdük, 2002- ben vettünk fel 20 éves hitel, havi 54e törlesztővel. És akkori fizetések mellett az 54 e sokkal több volt, mint most. Hitel nélkül ingatlant venni nagyon kevesek kiváltsága. Nem csak Magyarországon, az irigyelt fejlett nyugaton is.
2020. ápr. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem találkozik az igény a lehetőséggel.

Két út van:

- bővíteni a lehetőségeken, több munka, munka több pénzért, több munka még több pénzért, előtakarékosság, hitel(ek).

- visszavenni az igényekből a jelenlegi lehetőség szintjére.

2020. ápr. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Hitel nélkül szerintem a többségnek nem lenne saját háza. Nekünk sem. Havi 40-50 törlesztő meg kifejezetten nem sok. Albérletre min. a dupláját fizeted ki havi szinten, az jobb? Nekünk havi 77 a törlesztő, még ez is jóval kevesebb, mint az albérlet.

Amúgy meg: de igen, legyen jó a 40 éves csempe kezdésnek, meg a pici fürdőszoba. Nem lehet kevés pénzből egyből nagyot és felújítottat venni. Vegyél olyat, ami szerkezetileg jó, a többit meg majd fokozatosan megcsinálod, ahogy lesz pénzed. A csempe az pont egy olyan dolog, hogy bármikor lehet rajta változtatni. Később meg lehet nagyobbra cserélni a házadat.

2020. ápr. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
#3 vegyen az ember lepukkantat, amit majd nem tud eladni később, mikor nagyobba akar költözni?
2020. ápr. 22. 09:52
 5/35 anonim ***** válasza:
100%
Te új/felújított családi házat akarsz olcsón. Ilyen nincs. Ház helyett lakás nem opció? Az csak kevesebbe kerül. És a lakásban jóval kevesebb a felújítási költség, ha fel kell újítani. (Bár mi most újítottuk fel a fürdőszobánkat. Ami kb 4,5 nm. Kád helyett zuhanykabin lett, és minden, ami ezzel jár. 1,5 misi volt munkadíjjal, anyagköltséggel, sittszállítással. Talán ezért sincs új építésű családi ház olcsón, mert maga az építés, felújítás is drága. Építeni több tízmilliós tétel, felújítani többmilliós tétel) Én a helyedben lakásban gondolkodnék. Akár felújítandóban is. És nem zárkóznék el a hiteltől. Persze, némi önrésszel. Stem a többség régen is, és ma is így csinálta. Egy ingatlan sose volt olcsó a fizetésekhez képest
2020. ápr. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem "beleőrülni" kell, hanem lejjebb adni az igényekből, a lehetőségekhez mérten.

Önrész (20-30%)+ hitel (ahogy az egész világon csinálják) = olcsóbb, mint az albérlet

Beleőrülni a legkönnyebb!

2020. ápr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
0%
Eltartási szerzödés idös emberrel. Az igy opcio lehet. Megint nagy divat lett a ház lakás kell legyen, hitelbe verjük magunkat.
2020. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy és mit dolgoztok?

Akinek van egy csöpp esze, az a szülői háznál összerakja a saját részt és utána hitelből vesz valami szerényebbet, amire futja.

A milliomosokat, milliárdodokat leszámítva, egy fiatal sem 80-100 milliós ingatlannal kezdi az életet.

A legnagyobb gondod a csempe, vagy a fürdőben a vécé legyen!

2020. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi munka pároddal? Pár évet lehuztok kint kerestek pénzt azzal már el lehet indulni. Üres zsebbel siránkozni.
2020. ápr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem siránkozni kell, hanem dolgozni.

A legtöbb lakás amit vettem azokba nemhogy régi csempe volt, hanem semmilyen!

Se fürdőszoba, se wc...

Nem nyavalyogtam, hanem felújítottam, csináltam fürdőt, wc-t...

Alacsonyról kell kezdeni, nem a kész csilli-villi házzal.

2020. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!