Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lezárult egy korszak Budapest...

Lezárult egy korszak Budapest ingatlanpiacán? Sosem lesz már olyan mint régen?

Figyelt kérdés

Állítólag korlátozni fogják még sok évig a turizmust, tehát az a fajta tömegturizmus, buliturizmus, romkocsma turizmus, ami eddig Budapest belvárosát jellemezte, belátható időn belül nem indul újra, sőt az is kérdéses, hogy újraindul-e valaha. Kb. 60% befektetési ingatlan volt már Bp.-n. Ha ezek mind piacra kerülnek a bebukott trendek miatt, akkor egy egészen új árszínvonal alakulhat ki, ami csak a magyar vásárlóerőhöz, magyar kereslethez alkalmazkodik?

Komoly válaszokat várok.


2020. ápr. 24. 14:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

8as: egyrészt továbbra se adott meg semmilyen forrást, tehát csak találgatsz te is meg mindenki, hogy honnan szedte ezt a 60%-ot és mi ez, másrészt: a 60% (bármi is legyen az), minek, mennyinek a 60%-a? Az összes budapesti lakás 50%-ának vagy 5%-ának a 60%-a? Nagyon nem mindegy.

Most folyamatosan jönnek ezek a kérdések. Értem én, hogy reménykedik, hogy akkor most hirtelen fillérekért tud majd venni/bérelni lakást az illető, de azért ne legyenek már annyira naivak a kérdezők, hogy azt hiszik, akkor most hirtelen 20-30%-ot esik az ingatlanok ára. Aki eddig nem tudott megvenni egy 30milliós bp-i lakást (kb. egy nem belvárosi, max. 10 éves 40-50nm-es lakás), az most egy esetleges 5, vagy mondjuk legyen egy 10%-os csökkenésnél ugyanezt 27millióért meg tudja venni?

Az index cikkben is 5-10%-os albérletdíj csökkenéről írnak. Akinek eddig sok volt a 169ezer Ft, az most ujjong örömében a 161ezres albérlettől?

Ezek a kérdezők 5-10-15%-nál jóval nagyobb mértékű esésben reménykednek, ami teljesen irreális.

2020. ápr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%
11: Ezek szerint nem mozogsz a bérleti piacon. Hirtelen bővült a kínálat, aki meg akarja tartani a bérlőit és nem kockáztat, az simán vált 169e-ről 130-ra is. Mert ez csak rosszabb lesz. A %-kal meg ne fukarkodj, ha beindul a válság lesz abból 30-40%-os csökkenés is. De ez az irány a panellakásoknál már elkezdött, csak éppen sokan képtelenek befogadni, hogy nem csak egy irányban mennek az árak. Pláne ilyenkor, amikor egy gigantikus ingatlanlufit kapott telibe a járvány.
2020. ápr. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Pár napja adtam ki megint a lakásom. (Pest, garzon)


Ugyanakkora volt az érdeklődés mint tavaly augusztusban (ekkor kerestem albérlőt utoljára).

Pedig egy kis festés, újítgatás miatt megpróbálkoztam magasabb árral is, mint előtte. +10.000 HUF.


Nem érzékeltem sem a hirdető csoportokban áresést, sem a nálam jelentkezőknél.

Így is kapkodták.


Ha nem vették volna ki ennyiért, akkor előtte visszacsökkentettem volna a tavalyi árra. Ha azt sem akkor még minimálisat engedtem volna (-10.000), de sokkal kevesebbért nem adtam volna ki. Az évek során sokat kellett fizetnem a természetes amortizációra(és a nem természetesre) így egy összeghatáron alul már inkább csak hagytam volna állni.

Elég rossz albérlőket is fogtam már ki (nem akartak kiköltözni, rezsit fizetni.. stb..), valamint van munkám ezen kívül, így csak akkor adom ki, ha tényleg úgy érzem, hogy megtérül, minden gonddal-bajjal.

2020. ápr. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

13: A kapkodás marhára életszerű:


[link]

2020. ápr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

És az, hogy ezt most te belinkelted meg nem történté teszi a szerződésemet? vagy hogy gondoltad?

Nem volt különbség a mostani között és a 2019 augusztusi között és a 2018 júliusi érdeklődések között. Magyarul volt bőven.

2020. ápr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

9, 14: linkelgethetsz 28 cikket, nem minden lakásra ugyanúgy vonatkoznak. Nem minden lakás bérleti díja csökkent x%-kal, nem minden lakás ér x%-kal kevesebbet. Függ az elhelyezkedéstől, az ártól, az állapottól és még sokminden mástól. Ha valaki mondjuk 20%-kal olcsóbban adja ki a lakását, mert nem talál rá bérlőt, akkor ez nálad azt jelenti, hogy az összes lakás bérleti díja ennyivel csökkent? ÁTLAGOSAN - ismered ezt a szót? Vagy azt, hogy "átlag"? Esetleg azt, hogy "egyes lakások"? Segítek: ha valahol azt olvasod, hogy átlagosan pl. 10%-kal csökkentek az árak, az azt jelenti, hogy volt, ahol 20%-kal csökkent, volt, ahol 10%kal, és volt ahol nem csökkent.

Eddig nem voltak 100ezerért albérletek, vagy mi értelme belinkelni 100ezerig kiadó lakásokat? 27-30nm-es lakások eddig se nagyon voltak drágábbak.

2020. ápr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azt hiszem hosszú út előtt állunk. Nem egyik napról a másikra, hanem 5 év alatt nőttek a semmiből az ingatlanárak az AirBnb miatt, nem is egy nap alatt fognak leágyazni ugyanaz miatt.

De az irány az elindult, mégpedig lefelé.

2020. ápr. 24. 23:21
 18/21 anonim ***** válasza:
15: Az, hogy van több száz garzon a piacon, de kapkodás van. Persze.
2020. ápr. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

16: Mellébeszélsz. A kérdés az volt, hogy lezárult-e egy korszak. Igen. Nem drágulás lesz, hanem árcsökkenés a bérleti piacon.


[link]


Felesleges a ködösítés (főleg az ingatlanosok részéről), pár hónap és jönnek ki a lakáspiaci adatok.

2020. ápr. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

Igen van sok garzon a piacon, szerencsére sok albérletet kereső is. Nem értem az érved logikáját.


"Persze" ? Én nem tudom neked mi bajod van. Válaszoltam teljesen korrekten egy kérdésre. Ha szerinted a neked nem tetsző válaszokat mind hiteltelennek kell gondolni, akkor nem tudom mennyit érzékelsz a valóságból.

De ha jól esik, nyugodtan hidd el csak azokat a válaszokat/infókat, amik neked tetszenek.

2020. ápr. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!