Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mekkora hátrány egy újszerű...

Mekkora hátrány egy újszerű családi háznál, ha az egyik hálószoba a fürdőszobából nyílik?

Figyelt kérdés

2020. máj. 11. 20:03
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
Jó, de nem túl nagy egy gardróbszobának, ha 14 négyzetméter?
2020. máj. 11. 22:04
 22/26 anonim ***** válasza:
66%

Én biztos nem költöznék ilyen házba. Esetleg ha átalakítható, bár akkor meg inkább vennék olyat ahol eleve nincsenek ilyen bizarr megoldások és nem kell szétverni mindent...

Egyik haveromnál ilyen az elrendezés, egy igazi agyrém ott lenni. Kamaszkorunkban sokszor voltunk náluk néhányan esténként, hatalmas élmény volt úgy elmenni mosdóba, hogy bármikor keresztülmászkálhatott rajtad valaki a családból aki a szobába megy. Egy-egy nap is marha kellemetlen volt, nem hogy életvitelszerűen....

(És de, bemennek a szagok a hálószobába, hiába van csukva az ajtó és nyitva az ablak. A sima beltéri ajtók nem záródnak légmentesen...)

2020. máj. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nagyon fura elrendezés és sosem értem, amikor gardróbon, tárolón, vagy fürdőn keresztül kell bemenni egy hálóba. Akkor miért nem cserélik meg és inkább a szobából nyílik a fürdő? Így lehet azt mondani, hogy ez az amerikaiaknál emlegetett "főhálószoba" saját fürdővel. Mindenki más meg jár a másik fürdőbe.

Ha ez a gyerek szoba akkor is érdekes, hogy a gyerek a fürdő-wc-n keresztül húzza ki a játékait a nappaliba. Nem tudom...

Egyszer éltem olyan lakásban egy évig, ahol vagy a fürdőn és a gardróbon keresztül lehetett megközelíteni a kis szobát, vagy a másik szobán keresztül. A lakótársammal megegyeztünk, hogy előbbi, nem egymáson mászunk keresztbe, de lényegében így is egymáson másztunk keresztül, nagyon kellemetlen volt a gardróbból kopogni a fürdőbe, hogy éppen van-e bent valaki, mert kimennék a konyhába. Pláne akkor volt poén, ha a lakótársamnál vendég is volt. Soha többé.

Egyébként ha átalakítható és amúgy nagyon tetszik az ingatlan, jó áron is van, én megvenném. Orvosolnám a problémát.

2020. máj. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
77%

Elég nagy hátrány. Nagyon furcsa így. Fordítva szokott lenni, mikor sok háló és sok fürdő van, és az egyik hálóhoz van saját fürdő, de ott is a fürdő nyílik a hálóból és nem fordítva.

Én is átalakítanám. Vevőként így nem venném meg, ha van más választásom is.

Vagy eladóként az átalakítás költségét (anyag, munkadíj, plusz idő, ezzel járó kellemetlenség) elengedném, ha van vevőjelölt, de emiatt dilemmázik.

2020. máj. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
59%

Mi pont a hetvegen neztunk egy hazat ezzel a megoldassal...hat elkepedtem.

Mondjuk az a haz a 60as evekben epult.

A fudo a konyhabol nyilt,es a fudobol a szoba.egybol letettunk rola,pedig siman alakithato lenne a haz,de nem ezzel szeretnenk kezdeni

2020. máj. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
77%
Én max. akkor vennék ilyen házat, ha már megnéztem ezer házat, de mindegyik pocsék, és kizárásos alapon ez marad (illetve ha mindenképp költözni kéne). De ha tehetném, nem ilyet vennék. Pláne, hogy írtad, hogy új ház. Már nem azért, de sokan azért vesznek új, felújított házat, hogy nekik ne legyen gondjuk vele. Jó persze, az új, felújított házakon is mindig kell változtatni, saját ízlés szerint, de az más tészta. De én személy szerint egy újonnan épített háznál elvárnám, hogy a szobák ne egymásból nyíljanak. Pláne, hogy fürdőszobából nyíló szobáról van szó. Azt lehet tenni, hogy a fürdőszobából leválasztani egy kis részt, hogy legyen a hálószobából külön bejárata. Én személy szerint, ha házvásárlás előtt állnék, akkor ha tehetném nem ilyen házat vennék, mert nyilván mindenki olyan házat/lakást próbál venni, amivel a legkevesebb a macera, a legkevesebbet kell átalakítani. De nyilván ártól is függ. Ha nagyon drágán fogjátok árulni, nem biztos, hogy elviszik. De ha a kitűzött ár alkuképes, és amúgy nincs más baj a házzal, akkor úgy is el lehet adni a házat. Csak szimplán nem kell olyan áron elkezdeni árulni, mint azokat a házakat, amik szintén újépítésűek, de külön nyílóak a szobák. Amúgy mi most állunk házvásárlás előtt, és nagyon nehéz normális házat találni. Néztünk már ezer újat, ezer régi házat, mindegyikkel van probléma. Azért is nem vettünk még semmit, mert mindegyikkel annyi probléma van, hogy az ember már lassan avval jobban jár, ha építtet egyet. :D Szóval ha valaki "beleszeret" a házatokba, úgy is kelleni fog neki, csak ha aztán alkudni akar a fürdőszobából nyíló szoba miatt, akkor engedjetek, mert tökre érthető.
2020. máj. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!