Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért van az Magyarországon...

Miért van az Magyarországon hogy jó építésü 60m2 alatti kertes házat szinte lehetetlen találni?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre vagyis gyanítom hogy ha kicsi a kertes ház Magyarországon azt jelenti hogy nem volt pénz nagyobbra és sporolnak mindenben tehát pocsék könnyüszerkezetes stb


Nincs olyan hogy tudatosan kicsi 60m2 alatti kertes ház, de az minöségi legyen.


Ami meg jó lenne az egy hodály...



2020. jún. 4. 11:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Egyik lehetséges válasz, hogy új házat családok építenek, gyerekekkel, nekik kevés az 50-60 m2. Egy nyugdíjas párnak, egyedülállónak elég lenne, de ők nem állbak neki építkeznu, mert nincs erejük, pénzük, csok stb. Szóval inkább nagyobb házakat építettek mindig is, emiatt.

Kisebb házak régebben voltak, de azok erősen felújítandók.

2020. jún. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%

Ez mondjuk nem igaz!

Pont tegnap meg az ellenkezőjére panaszkodott itt valaki, hogy csak kicsiket kapni.

Az sem volt igaz!

Nem írtad a helyet, csak azt, hogy Magyarországon, nem írtad a keretedet, ezért 8-25 millióig állítottam be kizárólag jó állapotúra és egyetlen portálon 322 db van.

Nem néztem végig, de ha csak 10 %-a megfelelő, az máris 32 db.

Csak így felületesen, első nekifutásra.

2020. jún. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60 m2-alatti kertes házakat inkább hétvégi háznak építenek. Tehát ha van is ilyen, akkor azt városok környéki kertekben találsz. Sokan laknai ilyen helyen is. Ha mégis városban van (már), az csak annyit takar, hogy idővel kitolták a városhatárt. Tesómék is így vettek egy kis házat, bár az övéké csak méterekre van a városhatártól, de bármikor változhat. Persze így olcsóbban is meg lehet venni, és mikor kitolják a városhatárt akkor megugrik az ára. Viszont lakáshitelt ilyenre nem fogsz kapni.
2020. jún. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok és a lényeget, a linket lehagytam:

[link]

2020. jún. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egy átlagos család 4-5 fő idehaza és ennyi embernek a magyar életvitel mellett kevés 60 m2.


Japánban ezt kihozzák 40-ből, usaban meg 240-ből.

2020. jún. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én meg egyedül vagyok,az egy dolog hogy még ki is fizetek 100m2-t de minek nekem egyedül annyi illetve mekkora pénzkidobás annyit fenntartani hosszútávon...
2020. jún. 4. 12:51
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Mert ez a magyar mentalitás eredménye. Egy 2 gyerekes család simán felneveli a gyerekeit egy 50-60 m2-es panelba. Most már két generáció bőven kikerült ezekből a lakásokból. De, ha ezek az emberek vidékre kiköltöznek akkor már 80-120 m2es házat akarnak, mert kisebben nem férnek el...

A másik dolog 60,5 m2 -es lakásra vár igénybe lehet venni a csokot is, és ezekbe többnyire az utóbbi években 3 gyerekes családok költöztek.

Vidéken meg nem értem miért nem jó az embereknek a pici ház. Viszont azért akadnak csak ritkák.

2020. jún. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mindentudó99 ***** válasza:
65%
Magyar mentalitás? 100-120 m2 eres csaladi haz nem egy luxus kategória. Két gyerekkel pl simán jó. Nem egy hodáj. Más kérdés hogy 150-200 m2 es is van. Régen nem számított olcsó volt a fűtés. Ma már eladhatatlanok. Gondolom azért felesleges kertesbe menni hogy 45 m2 en lakjon egy család
2020. jún. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
50-60 nm-es lakásban 4 ember nyomorog. Egyáltalán nem követendő példa. Persze felnőttek így emberek, de fürdőszoba nélkül is, mégis építünk minden lakásba.
2020. jún. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező!

Ekkora házakat leginkább ott találsz, amelyek zártkerti besorolásúak, de egyre többen kiköltöznek, és kisebb komplett családi házakat építenek.

Normál, belterületi háznál nemigen találsz ilyen kicsit. Vagy csak régit, amit már föl kell újítani.

2020. jún. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!