Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri 21 évesen önerőre...

Megéri 21 évesen önerőre gyűjteni lakáshitelhez, vagy éljek albérletben és vegyek inkább autót hitel nélkül?

Figyelt kérdés
A családban nem vett fel soha senki hitelt, se házra, se autóra. Engem is úgy neveltek, hogy hitelt soha ne vegyek fel. Jelenleg közepesnek mondható a fizetésem Budapesten dolgozom, és lakok egyedül. Olyan 10 évbe telne összeszedni az önerőt egyedül egy Budapesti garzonra, amire aztán 20 évre kellene hitelt felvennem. Tehát 30 évre ide kötném magam egy 1 szobás "lyukért". Ha időközben kirúgnának és nem találnék állást ilyen fizetéssel, akkor bedől a hitelem és nagyon sok milliót bukok+a lakást is. Albérletnél nincs ilyen veszély, mert szobát mindig tudnék bérelni, azok nagyon olcsók és sok van belőlük (igaz akkor másokkal kéne 1 lakásban élnem). Viszont bármikor mehetek külföldre vagy másik lakóhelyre, mondhatni szabad vagyok. Vidékre nem költöznék, mert ahonnan már pénzügyileg megérné onnan ingázás szempontjából már nem (túl drága lenne a benzin, illetve vonatközlekedés nem megbízható). Tudnék venni pár éven belül újonnan autót, annak is tudnám fizetni a kiadásait, de kevesebb jutna lakás célra való spórolásra. Viszont megkönnyítené a mindennapi életemet, nem kellene nyomorogni a bkv-n, sokkal kényelmesebb lenne munkába járni és bevásárolni. Mire nyugdíjba mennék, már tutira lenne annyi pénzem, hogy legalább vidéken vegyek valamilyen ingatlant, így ha öreg leszek nem lenne, hogy elzavarnak az albérletből. De amég fiatal vagyok inkább a szabadságot, kötöttségek nélküli életet, és az eladósodást el akarom kerülni.

2020. jún. 7. 21:06
A kérdező szavazást indított:
Vegyek fel hitelt
Lakjak albérletben
37 szavazat
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Az utolsó mondatot kiegészíteném: kötöttségek nélküli életet SZERETNÉK. Nem pedig egy kilátástalan eladósodást.


Viszont azt is rossz nézni, hogy elmegy a semmibe az albérletre fizetett pénzem.

2020. jún. 7. 21:10
 2/23 anonim ***** válasza:
71%
Minek tetted fel a kerdest ha te mar eldontotted h nem veszel fel hitelt?
2020. jún. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Nem döntöttem el, csak affelé hajlok. De ha valaki meggyőz, hogy hülyeséget csinálok, akkor lehet hogy felveszem a hitelt. Nincs tapasztalatom a témában, ezért tettem fel a kérdést. Biztosan van, akinek már van tapasztalata a témában.
2020. jún. 7. 21:25
 4/23 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok. En is vilag eletemben hitelen ellenes voltam, amig fel nem nottem, meg lett egy komoly parkapcsolatom. Valszthattunk, hogy fizetunk 15 evig egy vadidegennek, ami ablakon kidobott penz, vagy inkabb sajat hazba torlesztunk. Utobbit valasztottuk. Egy alberlet 3 embernek (ket felnott, egy kamasz) egy kisvarosban havi min. 100e, a hitel meg csak 60, ami mivel nem keresunk sokat nem elhanyagolhato. Ha meg beut a krach, eladjuk a hazat, abbol visszafizetjuk a hitelt es megyunk alberletbe.
2020. jún. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

A hitel nem ördögtől való, a többség így vesz lakást, házat, autót.


Csak egy kérdés, ezen a jövedelmi szinten képzeled az életed nyugdíjig, vagy van bármi karrierterved?

2020. jún. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

#4: A ház nem a bank nevén van, amíg tart a törlesztés? Szóval úgy tudom eladni sem lehet, míg ki nincs fizetve a teljes vételár. És az önerő mennyi volt? Mert akkor az is elbukott pénz, ha beüt a krach.


#5: Pályakezdő vagyok egy KKV-nál, szóval valószínűleg növekedni fog a fizetésem idővel. De lehet, hogy jobban járnék, ha miután pár év tapasztalatot szerzek a szakmámban, és utána kiköltözök külföldre. De most így palyakezdőként még nem merem bevállalni, és ha mégis maradok Magyarországon el kell döntenem, hogy mi legyen a lakhatásommal.

2020. jún. 7. 21:50
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Hitellel terhelt ingatlant el lehet adni.
2020. jún. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

A hitelt kerülni kell persze, de lakást házat nem tudsz anélkül venni.

Autóra nyaralásra lapos tv-re nem kell felvenni.

Attól hogy veszel egy hiteles lakást, még nem leszel hozzá kötve. Bármikor kiadhatod és bérelsz máshol. Vagy eladod. Hiteles lakást is el lehet adni.

Az albérlet csak addig racionális választás amíg nincs meg az önerőd, vagy pl az adott városban csak rövid ideig fogsz élni.

2020. jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
A lakáshitel kalkulátorok mennyire megbízhatóak? Szóval ha Pest megyében vennék lakást, amit 14 millióért árulnak, ahhoz a money.hu kalkulátora szerint 4.2 millió önerő kell, és 9.8 milliót ad a bank. A bankok adnak ennyi hitelt vidéki ingatlanra is? Mert nyilván azok kevesebbet érnek, mint egy fővárosi és azt olvastam itt a gyakorikerdéseken az egyik korábbi válasznál, hogy kevesebb összegű hitelt adnak vidéki ingatlanra, mint fővárosira. Igaz ez?
2020. jún. 7. 23:40
 10/23 anonim ***** válasza:
Mi anno 20% onerovel vettunk hazat. Ez a k&h, a tobbi banknal asszem 30% kellett anno.
2020. jún. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!